Lidové léky na parazity v lidském těle

bylinný lék na parazity

Podle statistik se každý třetí jednou potýká s otázkou, jak se zbavit parazitů v těle. Všude na člověka číhají nejrůznější helminti a téměř nikdo není imunní vůči infekci, bez ohledu na životní styl a povolání.

Před infekcí červy jakéhokoli typu není nikdo chráněn. Pobyt v místech hromadné rekreace lidí, ať už jde o sanatoria nebo tábory, vystavuje člověka helmintické invazi. Nebezpečí infekce navíc nesou domácí mazlíčci, špinavé ruce a jídlo. Každý se může nakazit parazitickými červy.

V boji proti této nemoci se často používají nekonvenční prostředky. Na jejich základě se vyrábí mnoho různých léků, které nejen zabíjejí červy, ale také přispívají k jejich odstranění, čištění střev a obnově těla po léčbě tohoto onemocnění.

Lidové metody

Při léčbě helmintiázy jakékoli etiologie doma se velmi často používají babičkovské léky. Moderní farmaceutický trh poskytuje velký výběr antihelmintických léků, které mají silný účinek na tělo. V důsledku jejich příjmu se často objevují vedlejší účinky v podobě intoxikace nebo alergie.

Dost často se většina rodičů oprávněně bojí podávat dětem léky při léčbě červů. V těhotenství se také nedoporučuje užívat antiparazitika. To vysvětluje širokou popularitu tradiční medicíny při provádění antihelmintické terapie.

S jejich pomocí byli po mnoho staletí úspěšně vyháněni helminti a poté následoval zotavovací kurz. Mohou to být bylinné přírodní prostředky, produkty živočišného a minerálního původu.

Mezi přírodními antiparazitickými látkami obsahujícími ve svém složení látky, které likvidují parazity, stojí za to zdůraznit:

 • koriandr.Má vysoký anthelmintický účinek při jednorázovém denním příjmu 3 gramů prášku denně. K jeho přípravě by se semínka koriandru měla smažit na pánvi. Poté rozetřete do stavu prášku. Pro prevenci se doporučuje používat prášek třikrát denně po dobu 7 dnů. V tomto případě se jim prostě doporučuje jídlo okořenit.
 • Lišky.Obsahují chitinmannózu, která má škodlivý účinek na mnoho druhů parazitických červů. Ale účinné houby mohou být pouze syrové. Proto se při provádění anthelmintické terapie používá pouze alkoholová tinktura. Recept: 0, 1 kg rozdrcených základních surovin nalijte 300 ml alkoholu a nechte 2 týdny v chladu. Užívejte 15-20 kapek denně před spaním. Pro posílení terapeutického účinku se doporučuje užívat tinkturu ve spojení s hříbky, které působí protizánětlivě.
 • Cibule.Infuze na jejím základě je účinná při léčbě enterobiázy, askariózy a giardiázy. K jeho přípravě se cibule rozdrtí do stavu podobnému pyré, poté se výsledné pyré smíchá s vroucí vodou v množství jedné sklenice horké vody. Trvejte na 8 hodin. Průběh léčby se skládá z 5 dnů, během kterých je nutné vypít půl sklenice léku denně ve třech dávkách.
 • Šišky.Jsou hlavní surovinou pro výrobu džemu. V procesu jeho přípravy by měly být šišky smíchány s vodou a položeny na sporák, kde se vaří po dobu 5 hodin. Po extrahování hlavní suroviny džemu z vody. Poté se do ní přidá cukr ve stejném množství jako voda. Sirup se vaří hodinu a půl. Hotový džem se užívá ráno na lačný žaludek.
 • Pelyněk.Dobře zpracované čerstvé květy rostliny se používají podle následujícího schématu: během prvního dne musíte jíst 1 květinu každé 3 hodiny. 2-4 dny - 2 květy, 5-25 dní třikrát denně, každý po 2 gramech.

Druhý způsob aplikace je formou infuze. 50 g sušených květenství pelyňku přelijte dvěma sklenicemi vroucí vody a louhujte 24 hodin.

 • Kořen zázvoru.Když je suchý, měl by se rozemlít na prášek. Schéma podávání: 10 gramů s plnotučným mlékem. Průběh léčby je 7 dní, během každého z nich je nutné užít nápravu třikrát.
 • Černý karafiát.Používá se ve formě prášku. Schéma podávání: 1 den - 500 mg, 2 dny - 1000 mg, dalších 8 dnů, 1, 5 gramu. Užívá se třikrát denně po jídle.
 • Dýňová semínka.Používáno mnoho let. Průběh léčby spočívá v užívání syrových semen v množství 10 - 15 kusů po dobu 2 týdnů. Druhý způsob: rozdrťte 25 gramů semínek v mixéru, smíchejte s teplým mlékem, užívejte třikrát denně po dobu 2, 5 týdne.
 • Česnek.Používá se v následujících variantách. Řešení pro klystýr s mlékem nebo květenstvím pelyňku. Perorální příjem: nalijte 1 čajovou lžičku kapky česnekové šťávy do jedné sklenice teplého plnotučného mléka. Užívá se třikrát denně. Další způsob přípravy léku: rozdrťte 5 stroužků této zeleniny a smíchejte s 250 ml plnotučného mléka. Udržujte směs na nízké teplotě po dobu 20 minut. Užívá se 10 ml každé 4 hodiny po dobu jednoho týdne.

Někdy byly zaznamenány různé situace, kdy je použití přírodní alternativní medicíny považováno za jediný přijatelný a účinný lék pro antiparazitární terapii.

Často se stávají asistenty v případech, kdy je použití anthelmintických léků kontraindikováno.

Důležité.Léčba červů takovými prostředky souvisejícími s alternativní medicínou může být prováděna nezávisle doma, ale pouze po absolvování konzultačního vyšetření parazitologem.

koření na parazity

Seznam fondů

Každý člověk by měl vědět nebo alespoň mít představu o tom, jaká antiparazitická činidla existují. Je to dáno tím, že jejich nositeli je 95 % světové populace. V lékařské praxi bylo zaznamenáno více než dva tisíce druhů červů.

Každý druh má své oblíbené místo lokalizace. Mohou to být dýchací orgány, trávicí systém, játra, krev a mozek. Velikosti helmintů mohou dosahovat od několika milimetrů do metrů. Ale bez ohledu na jejich typ a velikost způsobují značné poškození celkového stavu lidského zdraví a fungování všech orgánových systémů.

Alternativní medicína nabízí prostředky, jejichž seznam je poměrně rozsáhlý. Na jejich základě se připravuje mnoho různých léků, s jejichž pomocí se můžete doma snadno zbavit nezvaných hostů.

Takové fondy jsou obzvláště oblíbené, protože mají jemný účinek na tělo a zároveň účinně odstraňují helminty. Mezi nejoblíbenější antiparazitika patří:

 • Kořen pampelišky.
 • Pelyněk
 • Česnek.
 • Cibule.
 • Kořeny křenu.
 • Dýňová semínka.
 • Plody fenyklu.
 • Chilli.
 • Jetel luční.
 • Řebříček.
 • koriandr.
 • Tymián.

Tyto bylinné přípravky a zelenina jsou mnoha lety testovány a dokázaly se etablovat jako jedny z nejúčinnějších antiparazitik. Za zmínku také stojí, že kromě silného terapeutického účinku se vyznačují minimálním počtem vedlejších účinků.

lidové léky na parazity

Lidové recepty na prevenci

Mnoho lidí, když vidí nepříjemné obrazy parazitických červů, si myslí, že se s nimi v reálném životě snadno vyhnou. Ale podle lékařských statistik je více než 90% lidí během svého života postiženo helminty. Jejich jednotlivé druhy mají výbornou adaptaci, která jim umožňuje postupovat v těle, aniž by způsobovaly jakékoli příznaky.

Při systematickém provádění preventivních manipulací pro léčbu je riziko helmintické invaze minimalizováno. K tomu by pravidla života měla zahrnovat neustálou čistotu v domě, nepřítomnost domácích mazlíčků v bytě a pokud jsou přítomni, jejich systematické odčervování a také přísné dodržování pravidel pro zpracování potravin.

K prevenci napadení helminty se často používají následující recepty:

 • Jíst dýňová semínka ráno na lačný žaludek je účinný a příjemný způsob, jak zabránit parazitům. Po jejich užití se doporučuje užít projímadlo.
 • Jedním z nejlepších preventivních prostředků je česnek. K tomu se doporučuje pít na lačný žaludek s teplým mlékem. Pak si vezměte projímadlo.
 • Nalijte 25 gramů celandinu se sklenicí vroucí vody, trvejte na tom, napněte, užívejte ráno a večer půl hodiny před jídlem.
 • Tinktura z kůry granátového jablka se užívá ráno nalačno a následně projímadlo.
 • Klystýr s mrkvovou šťávou.
 • Tansy prášek smíchaný s nasekaným česnekem, zalijeme mlékem a na mírném ohni povaříme. Ochlaďte, přeceďte a použijte hotový roztok klystýru.
 • Mléčná kaše na česneku se užívá 3x po lžičce před hlavním jídlem.

Jakýkoli správně vybraný lidový lék je účinný, a to jak při léčbě helminthické invaze, tak pro její prevenci. Ale neexperimentujte se svým zdravím.

Lidové prostředky si můžete koupit hotové. Existuje však také mnoho receptů, pomocí kterých můžete nezávisle připravit jakýkoli anthelmintický prostředek. V tomto případě účinnost léčby přímo závisí na správném výběru všech složek.

Abychom vám pomohli vybrat ten správný antihelmintický lidový lék, s přihlédnutím ke specifickému typu parazita, který zasáhl vaše tělo, je schopen pouze parazitolog. Přísné dodržování všech lékařských předpisů pomůže zbavit se červů v co nejkratším čase.

dýňová semínka na parazity