Fotografie různých druhů červů

I přes úspěchy moderní civilizace obecně a medicíny zejména otázka, jaké se vyskytují druhy červů a jak ovlivňují lidské tělo, je i nadále relevantní. Existuje několik druhů odčervení, které můžete zvážit na fotografii s popisem. Různé červi mohou představovat ne stejný stupeň nebezpečí pro osoby, ale v každém případě způsobují rána do imunitního systému a mohou se stát příčinou vzniku dalších zdravotních potíží.

V lidském těle jsou parazitární 2 typy červů: kulaté (měchovec) a ploché (tasemnice a štěstí).

červi na fotografii

Škrkavky

Jedním z hlavních rysů háďátek je jejich extrémní odolnost. Mohou přežít i po 5 letech pobytu ve formaldehydu. Mezi další funkce škrkavky je třeba zdůraznit:

 • rychlý rozvoj a primitivní životní cyklus;
 • jednoduchý systém, trávení, skládající se z přímé trubice od úst až do řitního otvoru;
 • rychlé množení;
 • pohyblivost, intenzivní pohyb na orgány hostitele.

K nejběžnější a nebezpečné druhy oblých červů patří: pinworms, ascaris, vlasoglavy, Trichinel, giardia.

Roupy

Pinworms – červi, obvykle bílé barvy. Samci – docela malé, není větší než 5 mm, zatímco délka Zralé samice je větší než 1, viz foto roupy připomínají hole s ostrými konci. Příznaky léze se objeví po 5-6 hodin po jejich zásahu do těla. Žena položí její vejce v záhybech řitního otvoru, po kterém vylíhla červ se vplíží nahoru na střeva.

Pokud roupy ohromil těla, objevují se následující příznaky – svědění v zadní uličce, střevní poruchy, podrážděnost, nevolnost. Obvykle tímto druhem červů trpí malé děti, které jsou náchylné vytáhnout předměty do úst a nedostatečně dodržují pravidla osobní hygieny.

Škrkavka

Na rozdíl od škrkavky ascaris mají velké rozměry od 15 do 40 viz Vejce se larvy dostanou do systému, trávení, kde i nadále soužit až do konečného zrání. Žijí škrkavka asi rok. Při napadení osoba trpí bolestmi břicha, nevolností, zvracením, zvýšenou únava, alergickou reakcí.

Důležité! U každého pacienta může být individuální reakce na napadení tímto druhem červů. Stupeň závažnost příznaků se může lišit od mírné nepohodlí až závažné projevy.

Whipworm

Svůj název červ dostal díky tenkém a dlouhé tělo v kondici vlasu. Nejčastěji se usadí na slepé střevo. Délka parazita od 5,5 mm (samice) do 4,5 cm (samci). Svým ostrým předním koncem whipworm prorazí sliznici střev, krmení tímto způsobem krví a tkáňovou tekutinou. Whipworm má příznaky léze, které jsou podobné s projevy činnosti jiných parazitů.

Mezi specifické příznaky lze rozlišit:

 • pocity, podobně jako zánět slepého střeva;
 • vývoj polypů a cyst v místech stanoviště parazita;
 • žaludeční vřed;
 • konvulzivní záchvaty.
Trichinel

Trichinella

Patří do kulaté červi, které jsou parazitární v organismech mnoho druhů, jak domácích, tak i volně žijících zvířat (jezevci, prasata). Hlavní cesta infekce – konzumace syrového masa nebo výrobků z infikovaného masa, vařených "s krví".

Jen pár dní potřebovat larva Trichinel až do úplného zrání v dvanácterníku. Dobrá pohyblivost umožňuje paraziti proniknout do různých orgánů spolu s proudem krve. V těžkých případech, trichinelóza dává komplikace na dýchací cesty, centrální nervový a kardiovaskulární systém. Pokud se neléčí, infekce může vést i k smrtelná.

Giardia

Velikost těchto škodlivých červů je tak malý, že vzít v úvahu je možné pouze pod mikroskopem. Nicméně, poškození organismu, zejména dětí, které páchají, jsou obrovské. Pomocí bičíky na těle parazit hole na sliznice střev střeva, brát při tom všechny živiny.

Giardia je velmi životaschopné a mohou tak být aktivní v kteroukoliv roční dobu. Mohou být:

 • v surové, surové vodě;
 • na špinavé ruce, nemyté zelenině, ovoci;
 • v zemi, písku;
 • na hračkách, nádobí, předměty pro domácnost.

Jedním z konkrétních příznaků giardiasis je růžovo-červená vyrážka na kůži, kterou doprovází reakční svěděním, stejně jako silný dlouhotrvající průjem s zápach z úst zápach.

Ploché červy

Tento druh odčervení má kuželová tělo ve formě listů nebo pásky. Na rozdíl od kulaté, ploché červi mají vlastnosti a mužského a ženského pohlaví. Ze všech systémů života u těchto odčervení je třeba upozornit na trávicí a vylučovací. K paraziti člověka patří gill a tasemnice. V těle lidí ploché červi jsou stanoveny na stěnách orgánů a cév pomocí kojence.

Játrová Dens

Parazit plochý tvar, dosahuje 5 cm na délku. Své jméno dostal kvůli obvyklou lokalizaci v játrech. Může také žít ve žlučníku a slinivky břišní díky svým dvěma přísavky: ústní a břišní. Na začátku vývojového cyklu helminthů výkaly infikované jeho vejce, pronikají do půdy a vody. Pak přes middleware hostitele, škeble, vejce přenést do organismu ryb, kde vylíhnuté larvy jsou stanoveny v jejich těle. Konzumace kontaminovaných ryb v potravinách způsobuje nebezpečné onemocnění opisthorchiasis.

Nakazit se tímto druhem červů je možné tím, že jí nedostatečně zpracované maso cejn, kapr, roach, potoční, kapr a dalších ryb. Mezi příznaky vydávají:

 • zvýšení tělesné teploty;
 • bolestivé pocity ve svalech;
 • žlučové koliky;
 • ostrá bolest v pravém boku;
 • porušení chuti k jídlu.

Důležité! Diagnostika léze Náhoda je často obtížné. Při přechodu opisthorchiasisа chronickou příznaky připomínají onemocnění, jako je gastritida a pankreatitida.

vzestupnou tasemnice

Vzestupnou a prasečí tasemnice

Tyto dva druhy parazitických tasemnic mají různých zprostředkujících hostitelů, a to trvalým místem pobytu u obou je člověk. Vzestupnou tasemnice – největší ze všech nezvanými hosty lidského těla. Jeho délka dosahuje 10 m.

Prasečí tasemnice jednodušší vyhnat z těla, ale to představuje velké nebezpečí, protože může migrovat nejen ve střevě, ale také v mozku, jater a dokonce i v očích člověka. Zpočátku se nákaza vyskytuje prakticky bez příznaků, ale později se projevuje:

 • slabost, nespavost, bolest hlavy;
 • pálení žáhy, nevolnost;
 • bolesti v žaludku;
 • výstup s výkaly segmenty býčí tasemnice;
 • ostré vyjet: od pocitu hladu na zvýšené chuti k jídlu;
 • anémií.

Echinococcus

Tento druh odčervení bydlí v organismech psy, lišky, vlci, občas kočky. Vzhled a způsob ukotvení v těle živé bytosti jsou stejné, jako u jiných druhů plochých červů. Mezi lidmi ve skupině rizikové skupiny patří ti, kteří pracují se zvířaty (lovci, pastýři). Příznaky echinokokóza připomínají onemocnění jater. Kromě porušování židle a celkové malátnosti charakteristickou známkou je ikterické barvení kožních příkrovů.

Léčba

I přes těžký průběh onemocnění, způsobené helminthůми, existuje poměrně málo účinné lék prostředků, které uvolnění lidské tělo ze všech druhů červů. Hlavním rysem tablet od červů spočívá v jejich zvýšenou toxicitu, takže volba by měla vzít v úvahu stupeň napadení, věk osoby, průvodních onemocnění a celkové bezpečnosti léku. Zvažte nejúčinnější a bezpečné pilulky, které pomáhají očistit tělo od worm invaze.

Důležité! Samostatný výběr tablet od červů, bez konzultace s lékařem, není platný! Překročení přípustné dávkování může způsobit tělu není menší škodu, než infekce s červy!

Některé léky je možné brát i jako preventivní opatření. Prevence je nutná, pokud infekce s červy je odhaleno u jednoho z členů rodiny, nebo s přítomností domácích zvířat. Velký význam by měla být věnována čistotě rukou, a to zejména u malých dětí, pravidelný úklid prostor, dodržování všech pravidel bezpečné vaření.