Nejlepší způsoby, jak detoxikovat své tělo od parazitů doma

Když se řekne parazity v lidském těle, vybaví se mi děsivé historky o stocentimetrových tasemnicích, které způsobují u lidí vážné problémy. Ale většina parazitů je velmi malá a některé z nich lze vidět pouze pod mikroskopem. Většina lidí je infikována malými parazity. Různé informační zdroje volají na různá čísla, v průměru je 75 až 85 procent světové populace hostiteli různých parazitů.

prospěšné a škodlivé lidské mikroorganismy

Probiotika neboli prospěšné bakterie, které žijí ve střevech, jsou jednou z takových forem bakterií, které mají ohromné pozitivní účinky na lidské zdraví.

Z tohoto důvodu přední parazitologové doporučují každých 6 měsíců vyšetřit a očistit tělo od vnitřních parazitů, dále s opatrností při výběru restaurace a jiných stravovacích míst a mytí rukou před jídlem a po kontaktu se zvířaty.

Paraziti a bakterie v těle

Lidské tělo se doslova hemží stovkami kmenů kvasinek a bakterií. Samotný trávicí trakt obsahuje více než kilogram různých bakterií. Za normálních podmínek jsou tyto bakterie nezbytné pro správné trávení a vstřebávání živin.

Probiotika neboli prospěšné bakterie, které žijí ve střevech, jsou jednou z takových forem bakterií, které mají ohromné pozitivní účinky na lidské zdraví.

Když ale tyto prospěšné bakterie v trávicím traktu nejsou v rovnováze, začnou problémy. Často faktory jako:

 1. Nesprávná výživa;
 2. Užívání určitých léků;
 3. Stres a neustálá úzkost;
 4. Kontakt s infikovanými lidmi a zvířaty.

Zajímavý!Nedávný výzkum ukázal, že většina lidí, zvláště těch s chronickým onemocněním nebo rakovinou, jsou hostiteli alespoň jednoho druhu parazita.

Paraziti se mohou pohybovat od drobných organismů viditelných pouze pod mikroskopem až po dlouhé tasemnice (které mohou dosáhnout délky několika metrů). Do těla se mohou dostat potravou, nepřevařenou vodou, kontaktem se zvířaty nebo jinými nakaženými lidmi a v lidském těle žijí řadu let.

Bohužel většina lékařů nedokáže přítomnost parazitů v raných fázích infekce určit. Teprve poté mohou s jistotou říci o přítomnosti tohoto nebo toho druhu parazita v těle, když lze vizuálně určit samotného parazita nebo produkty jeho životně důležité činnosti.

Existuje mnoho příznaků napadení parazity, které lidé zažívají v každodenním životě, mylně se domnívají, že je to zcela normální. Škody, které mohou paraziti způsobit, jsou prakticky neomezené.

Mnoho druhů je tak malých, že mohou být přenášeny lidským tělem krevním řečištěm. Živí se tím, že okrádají lidské tělo o živiny. Jsou hlavní příčinou tak hrozné nemoci, jako je lupus.

Lupus proto nelze vyléčit bez důkladného očištění těla od parazitů. Většině parazitů se lze vyhnout pečlivým domácím vařením a nepitím nefiltrované vody.

Nejběžnější druhy parazitů

škodlivé lidské parazity

Škodliví parazité jsou schopni více než škodlivého vlivu na tělo.

Kulatí červi

Usazují se v žaludku a střevech. K infekci dochází především prostřednictvím špatně připravených a kontaminovaných potravin.

Pamatujte, že hnůj z ekologického zemědělství může být kontaminován vajíčky parazitů. Po manipulaci se zvířaty si vždy umyjte ruce.

Srdcovky

Jedná se o velmi vzácného a málo prozkoumaného parazita. V několika málo hlášených případech byl červ nalezen spíše v plicích než v srdci.

Nemohou být přenášeny z jednoho zvířete (nebo osoby) na druhé. Tohoto parazita přenášejí komáři.

Tasemnice

Žijí v dolní části střeva. K infekci dochází prostřednictvím vařeného kontaminovaného hovězího, rybího nebo vepřového masa. Po vaření masa vždy používejte rukavice a důkladně si umyjte ruce.

Pinworms

Usazují se uvnitř trávicího traktu a v plicích. Tito malí bílí červi vylézají v noci svěračem řitního otvoru, aby položili vajíčka kolem řitního otvoru.

Vajíčka červů jsou velmi malá a dostatečně lehká, že je člověk vdechne spolu s prachem ve vzduchu. Dostávají se tak do plic.

Hlístice

Infekce je možná prostřednictvím kontaminované pitné vody, nebo se mohou dostat do těla přímo chodidly bosých nohou i bez otevřených ran. červi sami jsou velmi mikroskopické velikosti.

Při chůzi venku vždy noste boty. Tito červi mohou žít v těle několik let a jejich vajíčka se mohou inkubovat a zůstat životaschopná po dobu až 10 let.

Příznaky napadení parazity

bolesti břicha s parazity v těle

Pokud máte v těle hodně parazitů, často zaznamenáte bolesti břicha.

Seznam rušivých syndromů, pokud se v těle vyskytuje, zahrnuje také následující:

 1. Opakující se průjem nebo zácpa;
 2. Chronická, nevysvětlitelná nevolnost, často doprovázená zvracením
 3. Únava a slabost;
 4. Střevní křeče;
 5. Nevysvětlitelná závrať;
 6. Silně páchnoucí plyny;
 7. dyspepsie;
 8. Nadýmání břicha;
 9. Vícenásobné potravinové alergie;
 10. Ztráta chuti k jídlu;
 11. Svědění kolem řitního otvoru, zejména v noci;
 12. Nespavost;
 13. Potíže s udržením zdravé hmotnosti
 14. Svědění na chodidlech, často doprovázené vyrážkou;
 15. Kašel se stopami krve;
 16. Anémie;
 17. Otok obličeje kolem očí (běžný příznak škrkavek);
 18. Dušnost a kašel s následným zvracením, bolestí břicha a nadýmáním;
 19. Pocit svědění nebo brnění na pokožce hlavy.

Očistit tělo od parazitů je celkem snadné. Mnoho léků je k dispozici na přepážce, ale čištění doma může pomoci vyhnout se nepříjemným vedlejším účinkům. Mnoho ingrediencí již může být ve spíži nebo je lze zakoupit v obchodech se zdravou výživou.

Léčba a očista těla od parazitů doma

lidové prostředky pro čištění těla parazitů

Očista těla od vnitřních parazitů je spojena především s domácí přípravou různých potravinářských přídatných látek, které se pro parazita ukážou jako jedovaté.

Pokud má ošetřující lékař podezření na přítomnost parazitů, předepíše farmaceutické léky na boj proti nim. Takové léky jsou toxické nejen pro parazity (což způsobuje jejich smrt), ale mají negativní vliv i na samotný lidský organismus.

Nezbytnými společníky takové léčby jsou tedy otoky lymfatických uzlin, otoky rukou a nohou, problémy se zrakem, nedostatek koordinace, křeče a průjem.

Pamatovat si!Chcete-li minimalizovat otravu těla, můžete doma podstoupit proceduru čištění parazitů.

Očista těla od vnitřních parazitů je spojena především s domácí přípravou různých potravinářských přídatných látek, které se pro parazita ukážou jako jedovaté, usmrtí ho nebo vypudí z lidského těla.

Níže je uveden seznam užitečných rostlin, ze kterých můžete získat takové látky nebezpečné pro parazity:

 1. Černá skořápka vlašského ořechu;
 2. Pelyněk;
 3. Karafiát;
 4. Dýňová semínka nebo dýňový olej;
 5. Niim (Azadirakhta);
 6. Česnek;
 7. >křemelina;
 8. Semena máty peprné.

Jelikož se jedná o přírodní rostliny, nejsou pro člověka nebezpečné, neměly by je užívat těhotné ženy a ženy, které plánují otěhotnět. Protože tato rostlina má antikoncepční vlastnosti.

Promluvme si samostatně o nejúčinnějších rostlinách v boji proti lidským parazitům.

Křemelina

křemelina pro odstranění parazitů

Jedna polévková lžíce křemeliny jednou denně po dobu sedmi dnů je účinná metoda pro dospělého.

Křemelina je asi nejlepší přírodní prostředek na domácí očistu od vnitřních parazitů. Jde o přírodní pesticid, který neškodí lidem ani domácím mazlíčkům.

Dehydratace parazitů je jedním z nejjednodušších a nejúčinnějších způsobů, jak se jich zbavit. Jedna polévková lžíce křemeliny jednou denně po dobu sedmi dnů je účinná metoda pro dospělého.

Chcete-li vypočítat požadovanou dávku pro děti, musíte se spoléhat nikoli na ukazatele tělesné hmotnosti dítěte, ale na jeho výšku. Dítě do výšky 120 cm si tedy může dát dvě lžičky a dítě do výšky 60 cm 1 lžičku.

Křemelina se využívá i průmyslově, proto buďte opatrní při hledání tohoto produktu a ujistěte se, že kupujete potravinářskou křemelinu. Křemelina obsahuje těžké kovy, ale obsahuje také selen, který bezpečně odstraňuje nahromaděné těžké kovy z těla.

Lékaři doporučují užívat doplňky selenu týden po ukončení léčby křemelinou. To zajistí úplnou neutralizaci těžkých kovů.

Při léčbě křemelinou je nutné použít velké množství vody, aby nedošlo k dehydrataci vlastního organismu.

Užitečné rostliny

černý ořech před parazity

Je známo, že látky obsažené v pelyňku hořkém, stejně jako ve skořápce ořešáku černého, zabíjejí dospělé červy, zatímco látky obsažené v hřebíčku zabíjejí vajíčka parazitů.

Někteří lidé používají všechny tři tyto rostliny, aby si doma vyčistili tělo od parazitů, aby maximalizovali výsledky.

Recept na léčivou směs je následující: - 250 mg. pelyněk - 250 mg skořápek černého ořechu - 1/2 lžičky hřebíčku. Užívejte perorálně 1krát denně po dobu 14 dnů.

Ořešák černý je považován za optimální složku pro boj s parazity žijícími v tlustém střevě. Skořápky černého ořechu obsahují jód, který má antiseptické a antiparazitické vlastnosti.

Dalším receptem na skořápky černého ořechu je namočení 1/2 šálku skořápek černých ořechů v 1 sklenici vody po dobu jedné hodiny. Sceďte a přidejte 10-15 kapek vody.

Abyste zachovali léčivé vlastnosti, musíte použít ne zelené skořápky, ale černé, zralé, protožeprávě v takovém obalu je nejvyšší koncentrace jódu, chrómu, ale i vitaminu B15 a manganu.

Dýňová semínka

dýňová semínka na parazity

Lékaři a vědci vysvětlují, že dýňová semínka paralyzují parazity v průběhu času, což způsobuje, že červi ztrácejí svou přilnavost ke stěnám střev a opouštějí tělo.

Dýňová semínka jsou další zdravou alternativou domácích léčiv. Léčba je velmi jednoduchá, k očistě těla od parazitů stačí každý den žvýkat syrová semínka.

Lékaři a vědci vysvětlují, že dýňová semínka paralyzují parazity v průběhu času, což způsobuje, že červi ztrácejí svou přilnavost ke stěnám střev a opouštějí tělo.

Všudypřítomný česnek

česnek na parazity

Čištění těla od parazitů doma pomocí stroužků česneku vyžaduje minimální investice a čas.

Česnek má také antibakteriální vlastnosti. A čištění těla od parazitů doma pomocí stroužků česneku vyžaduje minimální investice a čas.

Následující recept na česnek je snadný na přípravu: rozdrťte stroužek česneku, přidejte 200 ml vody a jednu lžičku medu. Smíchejte přísady a pijte jednou nebo dvakrát denně pro dosažení nejlepších výsledků.

Tyto složky mají normalizační účinek v tlustém střevě a také pomáhají při léčbě mnoha typů infekcí trávicího systému.

Je důležité vědět!Česnek má maximální léčivé vlastnosti do 15 minut po očištění a rozdrcení.

Semena máty peprné jsou další dobrou volbou. Lze je zakoupit v každém zahradním obchodě. Kromě svých léčivých vlastností poskytuje máta peprnou svěží pocit v ústech a minimalizuje zažívací potíže po zabití parazitů.

Mentol je hlavní složkou semen máty a má antibakteriální vlastnosti. Semena máty také stimulují střeva, aby pomohla eliminovat parazity.

máta peprná na parazity

Máta peprná udržuje svěží pocit v ústech a minimalizuje zažívací potíže po zabití parazitů.

Když paraziti zemřou, uvolňují do lidského těla toxiny. Někteří červi parazitující v lidském střevě se ve snaze uniknout působení toxických látek dostávají stále hlouběji do střev, což může způsobit silné křeče. I když je parazit mrtvý, lidské tělo hledá způsob, jak se zbavit těla parazita.

Celý tento proces může způsobit, že se člověk bude cítit hůř, než se cítil před očistou těla. Nenechte se zastrašit, jde jen o dočasný efekt a dokazuje to, že úklid doma funguje.

Tento stav je známý jako Herxheimerova reakce, kdy lidé onemocní v důsledku toxinů uvolňovaných umírajícími parazity. Je možný výskyt únavy a nestability, mírná slabost celého těla.

Jezte zdravé potraviny po celou dobu očisty, abyste pomohli svému imunitnímu systému zůstat silný, zatímco vaše tělo bojuje s parazity. Po očistě se člověk začne cítit lépe, má více energie a méně často se objevují různé nemoci.

Odčervení domácích mazlíčků

jak očistit lidské tělo a domácí mazlíčky od parazitů

Čištění těla od parazitů doma pro psa nebo kočku bude bezbolestnější než na veterinární klinice.

Kočka nebo pes jsou nejčastěji přenašeči různých lidských parazitů. Proto je nutné domácí mazlíčky pravidelně odčervovat.

Čištění těla od parazitů doma pro psa nebo kočku bude bezbolestnější než na veterinární klinice, kde se zvířete dotýkají cizí lidé, prožívá stres, může se leknout a pokousat či poškrábat jak lékaře, tak samotného majitele.

Nejlépe se ošetří křemelinou a olejem z dýňových semínek. Nekrmte domácí zvířata skořápkami černého ořechu, pelyňkem a jinými rostlinami, aniž byste nejprve prozkoumali jejich účinky na konkrétní zvíře. Například cibule je pro psy velmi nebezpečná a může zvíře i zabít.

Čas od času by měl být každý člověk testován na parazity, aby v případě potřeby zahájil léčbu a nezačaly smutné následky pro tělo.

Dávejte na sebe pozor a buďte zdraví!