Paraziti, kteří žijí v lidech

Již dlouho je známo, že téměř všechna onemocnění různých orgánů mohou být způsobena přítomností parazitů v těle.

červ je parazit v lidském těle

Každému z nás se však vždy zdá, že se nám to nemůže stát. Zároveň každý den stovky lidí chodí do ordinací různých lékařů a nemohou najít příčinu své nemoci.

Jak se paraziti dostávají do těla?

Paraziti vstupují do lidských orgánů mnoha způsoby, z nichž každý se setkáváme v každodenním životě po celou dobu.

Metody vstupu parazitů do těla:

 1. Když jíte lehce solené ryby nebo kaviár.
 2. S vepřovým masem posetým masem.
 3. S masem divokých zvířat.
 4. S nedostatečně uvařeným masem.
 5. S uzeným masem a rybami.
 6. S bylinkami, zeleninou a ovocem, které byly před použitím špatně umyty a neopařeny vroucí vodou.
 7. Při chůzi naboso po trávě, po ploše hnojené hnojem.
 8. Od domácích mazlíčků.
 9. Hmyz, jako jsou mouchy, může nést vejce.
spaní s kočkou jako příčina napadení parazity

Známky napadení parazity

Po studiu toho, jak paraziti vstupují do lidského těla, se téměř každý obyvatel planety ocitá v takzvané rizikové zóně.

Existují však určité příznaky, jejichž přítomnost může znamenat, že v lidském těle žije parazit:

 • Poruchy střev.
 • Zácpa. Je to způsobeno parazity, kteří jsou v osobě po dlouhou dobu a dosáhli velkých rozměrů, blokují střeva, čímž zabraňují stabilnímu fungování těla.
 • Průjem. Uvolněná stolice může být také známkou parazitů v těle. Příčinou průjmu může být parazit, který během svého života vylučuje látky jedovaté pro člověka, což mimo jiné může způsobit zkapalnění výkalů.
 • Nadýmání. Příčinou těchto poruch mohou být červi v lidském těle, kteří v průběhu svého života způsobují zánětlivé procesy.
 • Onemocnění střev. Paraziti žijící uvnitř člověka absorbují většinu prospěšných živin z těla. Kromě toho, parazitující uvnitř lidského těla, červi vedou k poruše dobře koordinovaného fungování těla. Například orgány přestávají správně asimilovat tuk, v důsledku čehož se objevuje v tlustém střevě, dále ve stolici, což vede k porušení stolice.
 • Bolesti kloubů a svalů. Tyto bolestivé pocity, velmi podobné těm, které zažívá člověk s artritidou, jsou velmi často způsobeny skutečností, že imunitní systém, který se snaží vyhnat parazity z těla, způsobuje v nich zánětlivé procesy, které jsou příčinou bolesti.
 • Alergie. Příčinou dermatitidy, papilomů, ekzémů a všech druhů kožních vyrážek jsou často paraziti, kteří v těle žili dlouhou dobu. Alergie je pro člověka určitým signálem. Imunitní systém produkující velké množství eozinofilních buněk za účelem ochrany uvnitř těla způsobuje zánětlivé procesy, které vedou k problémům s lidskou pokožkou.
 • parazit v lidských očích
 • Anémie. Toto onemocnění způsobené silnou ztrátou krve se může také vyvinout v důsledku „činnosti" parazitů. Trichomonas žijící ve střevní sliznici se živí nejen živinami v těle, ale také krví. Proto při hromadné reprodukci mohou takové parazity u infikované osoby žijící převážně v krevních buňkách vést k významné ztrátě krve.
 • Problémy s hmotností. Jakékoli metabolické selhání může být způsobeno vitální aktivitou červů. Mohou jak narušit metabolismus, způsobit úbytek hmotnosti, nebo konzumací většiny glukózy způsobit nadváhu.
 • Zvýšená podrážděnost a podrážděnost. Životní aktivita nezvaných hostů v lidském těle nemůže být nervovým systémem bez povšimnutí. Mnoho parazitů uvolňuje toxiny, které mohou dráždit také nervový systém. To může způsobit depresi a časté podráždění.
 • Únava. Nedostatek živin u lidí způsobený přítomností „nenasytných" červů může vést k narušení imunitního systému, v důsledku čehož člověk nemá energii.
 • Nespavost. V noci, hlavně mezi druhou a třetí hodinou ráno, se játra snaží očistit tělo od toxinů, takže v této době mohou paraziti uniknout konečníkem. Tento proces způsobuje podráždění a nespavost.
 • Bruxismus (skřípání zubů během spánku). Tento příznak je u dětí běžný. Tento jev je způsoben reakcí nervového systému na toxické odpadní produkty červů, které žijí v těle dítěte.
 • Poruchy imunity. Existence parazitů v těle způsobuje oslabení imunity těla, které vynakládá veškerou sílu v boji proti vetřelcům. Mezitím se každá infekce může snadno dostat do oslabeného lidského těla.
 • Airways. Tam, dráždí průdušky, mohou u člověka způsobit rýmu a kašel, což následně vede ke zvýšení tělesné teploty a onemocněním, jako je astma a zápal plic.
 • Onkologie. Paraziti, kteří žijí v lidských orgánech po dlouhou dobu, dokáží vážně poškodit tkáně vnitřních orgánů, což způsobuje zánět a zpomaluje práci celého organismu a vede k negativním důsledkům.
bolesti břicha s přítomností parazitů v těle

Diagnostika

V 21. století lze diagnostikovat vše, včetně přítomnosti parazitů uvnitř člověka. Kdokoli může projít všemi nezbytnými testy a přesně zjistit přítomnost nebo nepřítomnost motolice v těle.

Moderní lékařské techniky jsou schopny určit přítomnost vetřelců v těle mnoha způsoby.

Diagnostické možnosti:

 1. Analýza stolice (musí se opakovat alespoň 3krát, zatímco v určitých časových obdobích je lepší provést analýzu).
 2. Enzymově vázaný imunosorbentní test (ELISA).
 3. Imunologické testy (testy ELISA).
 4. Sérologické metody výzkumu.
 5. Ultrazvuk vnitřních orgánů.
 6. Endobiopsie.
 7. Diagnostika PCR, která dokáže zjistit přítomnost parazitů u člověka na základě studia analýzy DNA.

Je třeba poznamenat, že léčba parazitárních onemocnění by měla být prováděna přísně pod dohledem lékaře, který předepíše léčbu. Tento typ onemocnění by spolu s ostatními neměl být léčen samostatně.

ultrazvuková diagnostika parazitů u lidí

Klasifikace parazitů

Níže je úplná klasifikace. Třída jsou protozoální (protozoální) mikroorganismy, tato třída zahrnuje:

 1. Dyzentérie améba, která způsobuje onemocnění, jako je amébiáza.
 2. Střevní balantidiáza způsobující balantidiázu.
 3. Leishmania (leishmanióza).
 4. Giardia (giardiáza).
 5. Plasmodium falciparum (malárie).
 6. Toxoplazma (toxoplazmóza).
 7. Trichomonas (trichomoniáza).

Třída červů (helmintů), mezi ně patří:

 1. Ascaris (ascariasis).
 2. Opisthorchiasis (opisthorchiasis).
 3. Pinworms (enterobiáza).
 4. Ankystoloma (měchovec).
 5. Schistosomy (schistosomiáza).
 6. Anisakida (anisakidóza).
 7. Trichinella (trichinóza).

Třída ektoparazitů (žijících na povrchu těla), mezi ně patří:

 1. Vši (vši).
 2. Svrab svědění (svrab).
 3. Roztoč akné (demodikóza).
druhy parazitů u lidí

Druhy parazitů

Abychom si zhruba představili rozsah vitální aktivity parazitů v lidském těle, podívejme se blíže na některé z nich.

Toksokara - zpočátku se tento parazit množil a žil výhradně v orgánech trávicího systému psů. Nedávné studie však ukázaly, že nyní je nositelem toxokary obrovské množství lidí, zejména majitelů domácích zvířat.

Délka dospělé toxokary žijící uvnitř dospělého organismu dosahuje 30 cm. Toxokara se množí pomocí vajíček, která pronikají do psích výkalů.

Výkaly čtyřnohého zvířete padají do země a písku, kde mohou být vajíčka toxokary skladována až několik let. Odtamtud paraziti pronikají do člověka podrážkami bot, podlahou a rukama dětí, které se dotýkají všeho na zemi v parku, kde se procházejí psi.

Jakmile jsou paraziti v lidském těle, nejsou již schopni se dále množit uvnitř těla, protože larvy toxokary dozrávají, šíří se cévami a vnitřními orgány, ale nevynikají venku.

K diagnostice přítomnosti tohoto parazita u člověka je nutné podstoupit biopsii postižených orgánů (obvykle játra) a imunologické testy.

Stojí za zmínku, že pokud se toxokara dostane do oka, lze ji odstranit! Příznaky přítomnosti tohoto parazita v lidském těle jsou podobné ostatním.

Ascaris je druh parazita, který vstupuje do lidského těla s nemytou zeleninou a bylinkami, špinavými rukama, prachem a může být přenášen mouchami.

Podle některých zpráv tento parazit postihuje každý rok asi stovky milionů lidí.

škrkavka z lidského těla

Ascaris v rané fázi infekce může způsobit alergické reakce.

Délka škrkavky dosahuje 40 cm a pouze jedna samice uvolňuje každý den asi 200 000 vajec. Ascaris také poté, co vstoupil do lidského těla ve formě vajíčka, roste do larvy, poté roste ve střevní stěně, odtud vstupuje do krevního řečiště a odtud vstupuje do všech orgánů, včetně jater, srdce, mozku .

Ascaris je velmi nebezpečný, protože během svého života může skončit v jakémkoli orgánu, poškodit jej a způsobit vážné nemoci. Tento parazit může úspěšně obývat krev člověka, v důsledku čehož se u infikované osoby může vyvinout anémie nebo anémie. Příznaky přítomnosti tohoto červa v těle jsou podobné jako u většiny.

Ascaris může být diagnostikován pomocí studií stolice nejméně třikrát, stejně jako pomocí imunologických testů v larválním období.

Široká tasemnice je parazit, který dorůstá až 10 metrů v lidském těle. Takový červ může žít uvnitř člověka asi 25 let. Tasemnice se může dostat do těla, když jí syrové ryby, raky a kaviár. Stojí za zmínku, že tak velký parazit v těle nemůže žít bez povšimnutí lidmi.

Známky jeho přítomnosti jsou zcela zřejmé, mezi nimi i aktivní slinění, hlavně ráno, chudokrevnost, vyčerpání, bolesti břicha, zvracení, nevolnost, slabost, letargie a ospalost.

Charakteristickým rysem tasemnice je odchod obvyklým způsobem s výkaly osoby části parazita. To zpravidla pomáhá osobě, která nevěnovala pozornost příznakům, diagnostikovat přítomnost parazita v těle bez testů.

Prevence

Dodržováním jednoduchých základů prevence můžete minimalizovat pravděpodobnost, že se nezvaný host objeví ve vašem těle a v těle vašeho dítěte.

mytí ovoce, aby se zabránilo výskytu parazitů v těle

Důkladné mytí potravin je klíčem k úspěšné profylaxi proti parazitům.

Prevence napadení parazity:

 1. Dodržujte základní pravidla osobní hygieny.
 2. Eliminujte kontakt s toulavými zvířaty.
 3. Vyvarujte se kontaktu dětí s infikovanými domácími zvířaty.
 4. Minimalizujte kontakt dítěte během procházky s místy, kde chodí domácí mazlíčci.
 5. Po venku a před každým jídlem si umyjte ruce.
 6. Vyvarujte se jídla při chůzi.
 7. Časté mokré čištění bytu.
 8. Jezte pouze dobře umytou zeleninu a ovoce, poté opařené vroucí vodou.
 9. Jezte masné výrobky až po úplném tepelném ošetření, které je dostatečné k přípravě bezpečných jídel.
 10. Pijte pouze převařenou vodu.
 11. V přítomnosti domácích zvířat proveďte preventivní opatření alespoň jednou za šest měsíců.