Příznaky a léčba červů u dětí

Červi u dětí – s tímto problémem musí čelit prakticky všem rodičům. Paraziti pronikají do těla různými cestami, porušují práci vnitřních orgánů a systémů, produkty jejich života vyvolávají rozvoj intoxikace a alergie.

Nejčastěji se děti nakazí různými druhy červů, injection se stane při porušení pravidel hygieny, přes předměty denní potřeby. Inkubační doba je 3-6 týdnů, za tu dobu se počet parazitů výrazně zvyšuje, což vede ke vzniku negativních příznaků.

Larvální toxokaróza

Jak se stane, infekce s červy:

 • jíst špinavé vody, nemyté zeleniny, ovoce a bobule;
 • kontakt s domácími a bezdomovci zvířaty;
 • mouchy, komáři dopravují vajíčka parazitů;
 • hry s chaotický pískem, zemí;
 • infekce s červy se stane kontaktním způsobem – vejce přežívají ve vnějším prostředí (když dítě vezme špinavý předmět, pak touch rukama do úst, paraziti prostoupily do zažívacího ústrojí);
 • konzumovat potraviny bez řádné tepelné zpracování;
 • nitroděložní infekce od matky.

Hlavní cesta infekce červy – fekální-orální, larvy pronikají do těla přes špinavé ruce, s jídlem a vodou.

První známky a příznaky odčervení

Projevy helminthiasy závisí na osídlení parazity, často příznaky napadení parazity zaměňován s nachlazením, jedem, poruchami střevní infekcí, alergií.

 1. Škrkavka z žaludku s proudem krve se dostanou játra, plíce, po 3 týdnech se stěhují zpět do střeva.
 2. Roupy plazí pro pozdržení vajec v anální oblasti, a proto mohou žít a v pohlavních orgánech.
 3. Některé druhy parazitů napadají játra a slinivku.
 4. Některé druhy tasemnice pronikají do tkáně mozku.

Jak pochopit, že dítě červi:

 • dlouhotrvající zácpa – vznikají v důsledku nahromadění parazity ve střevech;
 • porucha židle – červi produkují zvláštní enzym, který urychluje proces trávení u člověka, není stravitelné jídlo přichází s velkým množstvím vody;
 • nadýmání – při worm napadení nadýmání pokračuje po dobu několika měsíců;
 • nevolnost, zvracení, zvýšené slinění;
 • pokles nebo prudký nárůst chuti k jídlu, hmotnost, přičemž se v každém případě sníží;
 • syndrom dráždivého tračníku – na pozadí dlouhé worm, rozvíjet zánětlivé procesy v orgánech zažívacího ústrojí;
 • Paraziti
 • bolest v břiše – často lokalizované v oblasti pupku nebo pod žebry na pravé straně;
 • anémie, beri-beri – červi absorbují živiny, brání jejich normální absorpce, tělo trpí deficitem vitamínů a stopových prvků;
 • kloubní a svalová bolest;
 • dermatologické problémy vznikají na pozadí silného otravy těla odpadní produkty odčervení – papilloma, akné vyrážka, kopřivka, diatéza;
 • zhoršení stavu nehtů, vlasů;
 • kašel, bolest hlavy, jiné příznaky nachlazení onemocnění, zánět vedlejších nosních dutin, nosní mandle.

Při worm napadení mění a emocionální stav dítěte – to se stává náladový, podrážděný, poruchy spánku, u dospívajících se vyskytují depresivní stavy.

Příznaky helminthiasy v závislosti na druhu parazita

Kromě obecných příznaků, některé druhy červů vyvolat vznik specifické příznaky.

Při enterobiasis

Při napadení se vyskytuje intenzivní, nesnesitelné svědění v anální oblasti, který zesiluje během spánku, z čeho dítě často probudí, na pozadí zvýšené únava se zhoršuje paměť, snižuje studijní výsledky ve škole. Patologie je často doprovázeno pomočování, u dívek se rozvíjejí zánětlivé onemocnění orgánů reprodukčního systému, při silném napadení je možné zánět slepého střeva.

Enterobiasis může provokovat anální svědění

Ascariasis

Zvláště intenzivně se projevuje u malých dětí, proti napadení parazity teplota stoupá až na 38 stupňů, objevuje se suchý kašel s sputa oranžové barvy, někdy došlo ke zvýšení lymfatických uzlin, sleziny, jater. Jeden z hlavních příznaků – vznik vyrážky na kůži nohou a paží.

Při opisthorchiasis

Došlo k dlouhodobému zvýšení teploty na vysokých úrovních, vyjádřené alergické reakce, kloubní bolest.

Larvální toxokaróza

Je doprovázen silným kašlem, záchvaty dušnosti, pestrá svědění pokročilým akné, možné poškození rohovky oka.

Pokud dítě je často nemocný nachlazení onemocnění, patologie špatně přístupný lék léčbu, je možná příčina vzniku nepříjemných symptomů je způsobena kontaminace s červy. Přesně odhalit parazity pomůže diagnostika.

Vyšetření na střevní červi u dětí

Hlavní metodou diagnózy – analýza stolice a škrábání, ale tato metoda umožňuje rozpoznat pouze malé množství parazitů, jsou-li výsledky negativní, ale u dítěte jsou přítomny známky helminthiasy, musí podstoupit důkladnější vyšetření.

Metody výzkumu:

 • škrábání lepicí páskou s anální záhybů – aby se ráno dítě nesmí prát, prázdný střeva;
 • coprogram – analýza skládat třikrát v intervalech 5-7 dnů;
 • klinická analýza krve – určují počet eozinofilů, úroveň hemoglobinu;
 • rentgen hrudníku, zkoumání hlenu – při podezření na přítomnost parazitů v orgánech dýchacího systému;
 • MRI, CT, ULTRAZVUK – můžete vidět odčervení v mozku, jater, plic.

Počítačová tomografie umožní jasně pochopit — je helminti, nebo ne

Jeden z nejvíce spolehlivé metody diagnostiky worm invaze – ELISA, v krvi objeví protilátky a antigeny k paraziti, určit úroveň jejich koncentrace. Správnost analýzy – více než 95%, umožňuje identifikovat přítomnost případné odčervení, bez ohledu na místo jejich lokalizace. Zjistit výsledky je možné po 2-3 dnech.

CT

Hlavní výhodou této metody – detekce parazitů je možné již několik hodin po infekci, dlouho před projevem příznaků helminthiasy.

Kojence zřídka trpí worm invaze, skupiny riziko zahrnuje děti ve věku 2-7 let. Prsní děti se mohou nakazit parazity pouze od členů rodiny.

Jak vytáhnout červi u dítěte doma?

Při detekci parazitů u dítěte by měla okamžitě začít lék terapii, aby se zabránilo rozvoji těžkých komplikací. Jako další způsob léčby je možné použít prostředky alternativní medicíny.

První pomoc

To nejlepší, co mohou rodiče dělat při podezření na přítomnost parazitů u dítěte – navštívit infekční onemocnění nebo pediatr. Žádné silné proti parazitům prostředky užívat bez předchozí diagnostiky je zbytečné a nebezpečné.

Až do obdržení výsledků analýzy lze provádět pouze symptomatická léčba.

Při zvracení, průjem není třeba spěchat s příjmem léků, tělo se tímto způsobem snaží zbavit se všeho zbytečné, prostě dejte svému dítěti více tekutin, aby se zabránilo dehydrataci.

Léčba léky

Základy terapie při worm napadení tvoří proti parazitům léky, léky se vyrábějí ve formě tablet, suspenze, ve formě rektální svíčky, který vám umožní vybrat bezpečný a efektivní lék pro dítě jakéhokoliv věku.

Další léky při worm napadení:

 • sorbenty urychlují proces čištění organismu, a obnovit rovnováhu střevní mikroflóru;
 • choleretic léky předepisují při poškození parazity jater, žlučníku;
 • laxativa odstraňují zácpu, podporují vylučování parazitů;
 • léky pro obnovení funkce orgánů zažívacího ústrojí;
 • antihistaminika prostředky;
 • multivitamin komplexy.

Protože většina léků nemá vliv na živobytí vajec parazitů, brát léky, třeba třikrát v intervalu 15-20 dnů. Při diagnóza helminthiasy u dítěte, léčba je třeba projít všechny členy rodiny současně.

Boj s helminthiasy lidovými prostředky

Metody alternativní medicíny vám pomůže očistit tělo, odstranit zánětlivé procesy, snížit projevy intoxikace, posílit imunitu. Ale pouze s pomocí lidových receptů zcela zbavit červů je obtížné, a často nemožné, rozumné směs je s příjmem léků.

Jednoduché recepty domácí opravné prostředky:

 1. Zalijeme 220 ml vroucí vody, 20 g semen lnu, nechte 30 minut. Drink 100 ml před snídaní a večeří po celý týden.
 2. Zalijeme 1 století ml nasekané květák heřmánek 280 ml vroucí vody, nechte v přikryté nádobě až do vychladnutí. Celou porci léky pít během dne, pokračovat v terapii 5 dní. Je to nejbezpečnější nástroj pro obnovu funkcí zažívacího ústrojí po helminti.
 3. Vaření 1 hod. l. suchý prášek z pelyňku 500 ml vroucí vody, chladný, napětí. Dát dítě na 20 ml nápoje třikrát denně 30 minut před jídlem.
 4. Zalijeme 1 l vroucí vody, 5 kg čerstvého šťovík, dusíme směs ve vodní lázni 2 hodiny, scedíme. Vzít 2 throat před každým jídlem.
 5. Čistit granátové jablko je střední velikosti, jemně nakrájejte kůry, zalijeme 500 ml vody, dusíme na mírném ohni 30 minut. Kmen, rozdělena na 3 části, dát dítě na 1 porce každých půl hodiny. Přes 3 hodiny je třeba vypít projímadlo prostředek.
Lněná semínka

Většina parazitů špatně přežívají v kyselém prostředí, při léčbě worm napadení zapnout v menu kyselá zelí, přírodní šťávy z kyselých bobulí a ovoce. Urychlit proces čištění, posílit imunitu vám pomůže čerstvá mrkev nebo šťávu z něj. V době terapie je zcela vzdát se pečiva a rychlých sacharidů.

Prevence worm parazitární onemocnění u dětí

Aby se snížilo riziko vzniku helminthiasy, od raných let učit dítě dodržovat základní pravidla hygieny – často a důkladně umýt ruce po ulicích, návštěvě wc, před jídlem a kontaktu se zvířaty. Není přinést špinavé ruce na obličej, vytáhnout prsty, žádné předměty do úst.

Metody prevence:

 • ne dát dítě surové vody, výrobky bez řádné tepelné zpracování;
 • všechny zelenina a ovoce omýt teplou vodou, jak je možné, zalijeme vroucí vodou, silně znečištěné produkty lze namočit na 7-15 minut v soda roztoku;
 • na procházce těšit sprej a ubrousky s antiseptickým účinkem;
 • stručně stříhat dítěti nehty;
 • vyhnout se koupání ve sladkovodních nádržích se stojatou vodou;
 • chránit potraviny, příbytek od mouchy, není tam na ulici;
 • zpracovat kůži, oblečení, prostředky proti komárům;
 • pravidelně provádět proti parazitům zpracování domácí mazlíčky.

Důležité! O vhodnosti užívání léků pro prevenci worm, lékaři se neustále dohadují. Někteří odborníci doporučují pít léky všem dětem předškolního a mladšího školního věku dvakrát za rok, jiní pediatři jsou proti takové metody, protože prostředky proti parazitů toxické, je nemožné předpovědět, kdy se stane infekce.

Červi u dětí se vyskytují často, včasná diagnóza a léčba pomáhají rychle eliminovat parazity. Léky pro boj s parazity je možné zakoupit v lékárnách bez lékařského předpisu, ale self nebezpečné – špatně vybraná dávka se může stát příčinou selhání mozku, nervového systému, ledvin, jater.