Co dělat, abyste se zbavili parazitů v těle?

Léky a lidové léky, jak se zbavit parazitů v těle doma

Helmintové nejsou pro tělo jen nepříjemným sousedstvím, ale také vážnou hrozbou pro zdraví. Řekneme vám, jak jsou nebezpečné a jak se jich zbavit.

Helmintové nejsou pro tělo jen nepříjemným sousedstvím, ale také vážnou hrozbou pro zdraví.Můžete se jich zbavit léky a několika lidovými léky, které jsou známy již dlouho. Čisticí techniky jsou dostatečné, ale v každém případě je nutné se poradit s lékařem.

Kde žijí paraziti?

V lidských organismech existuje až 250 druhů různých parazitů. Nejběžnější z nich jsou škrkavky, červa, Trichinella, tasemnice, tasemnice.Většina se dostane dovnitř s jídlem: špatně uvařené maso, napůl uvařené ryby, nemyté ovoce a zelenina.

Pozornost! Dospělí paraziti nejčastěji žijí ve střevech a larvy ve vnitřních orgánech.

Při pohybu v těle mohou helmintové a jejich larvy vstoupit do srdce, jater, ledvin a plic.

Příznaky infekce červy jsou:

 • únava a celková slabost;
 • časté bolesti hlavy;
 • bolest svalů;
 • chrápání během spánku se skřípajícími zuby;
 • deprese, nerovnováha;
 • snížená imunita;
 • častý pocit hladu;
 • hojné slinění.

Abychom se konečně ujistili o jejich přítomnosti, stačí předat výkaly k analýze. Poté můžete použít jednu z metod k očištění těla parazitů.

zažívací problémy s parazity

Přípravný proces

Pokud je člověk přesvědčen, že má hlísty, pak musíte nejprve provést následující postupy:

 • vyloučit mastné, sladké a slané ze stravy za 10 dní;
 • vypijte nejméně dva litry vody denně;
 • eliminovat výskyt zácpy, můžete si vzít mírné projímadlo.

Poté si můžete vybrat konkrétní metodu léčby červů.

Léčivé čištění

Lékař může po stanovení typu parazitů a složitosti infekce předepsat farmaceutické přípravky. Musí být používány přísně podle pokynů.

Pozornost! Nestojí za to, abyste si sami předepisovali léky, protože každý typ pilulky má různé kontraindikace a vedlejší účinky.

Lidové léky

Doma existuje široká škála tradiční medicíny, která pomůže očistit tělo nezvaných hostů. Můžete si vybrat ten správný individuálně, s přihlédnutím k charakteristikám organismu.

Česnek

česnek proti parazitům v těle

Jeden z nejpopulárnějších lidových prostředků. Kromě hlístů ničí mikroby, viry, houby. V malých dávkách se používá k antiparazitární léčbě dětí.

Recepty:

 1. Česnekové klystýry s vodou. Hlava česneku je nasekaná, nalita nevařenou vodou a trvá na tom. Potom se výsledný roztok filtruje. Klystýr by se měl dělat před spaním, během týdne.
 2. Česnek s koňakem. Musíte si vzít 400 gramů česneku a nalít litr kvalitního koňaku. Trvejte na tom 3 týdny a pijte jednou denně na lačný žaludek. Tinktura bude trvat 2 měsíce. Toto je kompletní očistný kurz.

Soda

Další lídr v boji proti hlístům.Je nutné udělat klystýr pomocí 800 ml vody a 20 g jedlé sody.Měla by se tam přidat také lžička soli. Roztok zahřejte na pohodlných 42 stupňů a injikujte ho do střev po dobu půl hodiny. Proceduru musíte provádět každý druhý den. Kurz je 10 dní.

Přírodní projímadla

Existuje několik druhů potravin, které mají projímavý účinek a pomáhají očistit tělo. Tyto zahrnují:

 1. Kefír. Blahodárně působí na stav střev. Chcete-li dosáhnout účinku, stačí vypít dvě sklenice. Lze použít až litr produktu denně.
 2. Ricinový olejMůžete jej používat maximálně tři dny po sobě. Nejlépe se používá v noci, aby střeva normalizovala práci až do rána. V každém případě by to mělo být až 5 hodin volného času. Optimální je koupit jej v kapslích.

Používají se také kyselé šťávy, například jablko, rutabaga, brusinka. Odborníci doporučují čištění dvakrát ročně a vyhýbání se nebezpečným potravinám.