Léčba a prevence parazitů v lidském těle

Parazitijsou nejjednodušší druhy bakterií, které žijí na živinách jiného organismu a parazitují na něm. Živí se hotovou organickou hmotou produkovanou ostatními.

V současné době existuje více než dvacet druhů parazitických forem života, které mohou obývat tělo zvířat nebo lidí.

Všechny z nich mohou vstoupit do našeho těla a způsobit velké množství nemocí a infekcí. Velmi často se takové bakterie vyskytují u dětí, protože nemají tak vysokou úroveň imunity, zatímco jsou ve velkém kontaktu se zvířaty a některými špinavými věcmi.

Pamatujete si, že malé dítě často bere všechno do úst?

Tyto předměty mohou nést nebezpečnou havěť. Tento článek poskytuje klasifikaci parazitů v lidském těle, jak léčit infekční nemoci a co je zapotřebí k zabránění vstupu škodlivých bakterií do vašeho těla.

Parazitické bakterie v lidském těle, ve kterých orgánech mohou žít?

parazity v lidském těle

V lidském těle a na jeho pokožce jsou nejjednodušší bakterie, které mohou být jednobuněčné a mnohobuněčné.

Paraziti, kteří obývají tělo, se nazývají ektoparaziti. Tento typ zahrnuje štěnice, vši a podobné patogeny svrabů. Jiným se říká endoparaziti, protože žijí uvnitř lidského těla. Patří mezi ně améby, červy a larvy hmyzu.

Ty druhé jsou nejnebezpečnější, zatímco ty první jsou prostě nepříjemné.

Vnitřní paraziti často způsobují vážná onemocnění a je obtížnější se jich zbavit než vnějším. Medicína již našla mnoho způsobů, jak se jich zbavit, a má také rozsáhlé zkušenosti s léčbou parazitů v lidském těle.

Každý z parazitů má své ideální místo v lidském těle, kde má všechny podmínky pro parazitický životní styl, tedy nezbytné živiny pro růst a reprodukci. Některé z nich se mohou pohybovat, jak rostou.

Endogenní paraziti se nejčastěji vyskytují ve střevech, svalech, krvi, plicích, srdci a játrech. Některé druhy dokonce žijí v nervových tkáních. Ektogenní paraziti žijí na kůži.

Jak se mohou paraziti dostat do těla?

způsoby infekce parazity

První metodouje požití bakterií do těla jídlem a vodou. Někdy je kontaminovaný nebo kontaminovaný, takže se tam začnou množit mikroorganismy. Hmyz, jako jsou mouchy a šváby, také nese mnoho škodlivých bakterií. Některé potraviny jsou zpočátku kontaminovány - syrové ryby nebo nezpracované maso. Maso hospodářských zvířat je velmi často infikováno parazity, takže ho člověk nejí syrové.

Druhý- kontaktujte domácnost. V tomto případě se paraziti přenášejí z lidí prostřednictvím domácích potřeb nebo zvířat. Infekční bakterie velmi často přenášejí venkovní zvířata - psi, kočky, ptáci a krysy.

Třetí- přenos krví komáry. V naší zemi a mnoha dalších oblastech se to stává zřídka, nejčastěji infikovaní komáři žijí v horkých zemích.
Čtvrtý je nezávislý vstup nějakého hmyzu do lidského těla. Prohrýzají se kůží a pronikají do svalové tkáně nebo krve a poté jdou tam, kde mají nejlepší životní podmínky.

Jaké jsou příznaky parazitů?

jak paraziti ovlivňují lidské orgány

Parazity v lidském těle mohou způsobit úplně jiné příznaky - od nespavosti, která je často nepostřehnutelná, až po kožní léze. Například ektoparaziti často způsobují poškození kůže a svrab. Endoparazity v plicích často způsobují kašel. Pokud se nacházíte ve střevech, můžete mít obavy ze zácpy, zvracení nebo průjmu.

Ale obecné příznaky přítomnosti parazitů u lidí jsou následující: nespavost, celková únava, bolesti hlavy a někdy alergické reakce. Lidé velmi často používají lidové prostředky, ale nejsou vždy příjemné, například ne každý může vypít sklenici šťávy z kysaného zelí s červy.

Zvažte příznaky v přítomnosti různých druhů parazitů:

  • Nejběžnějším parazitem pro člověka jsou červi nebo škrkavky. Způsobují střevní potíže a bolesti žaludku, podrážděnost, nespavost a záchvaty úzkosti a někdy závratě. Detekce je docela jednoduchá, lze je vidět ve výkalech nebo získat pozitivní výsledek testu na vajíčku;
  • Dále přichází poměrně nebezpečný parazit - tasemnice. Často způsobuje nepohodlí nebo bolest v břiše, průjem, brutální chuť k jídlu (hodně jíte, ale nezvyšujete svou váhu), bolest v játrech a přítomnost červů ve výkalech;
  • Pokud má člověk pinworms, může si všimnout ztráty chuti k jídlu, nespavosti, nervozity a svědění v řiti.

Proč jsou paraziti nebezpeční?

Narušují fungování orgánů, způsobují záněty v tkáních a ničí je. Produkujte toxické látky, které ničí tělo.

Škůdce, který na vás parazituje, může u dospělých i dětí způsobit nedostatek vitamínů, celkové oslabení a snížení imunity. Přítomnost takového parazita u dětí je velmi nebezpečná, protože výrazně zpomaluje jejich vývoj. Velmi často je těžké se zbavit parazitů v těle, protože mají tendenci se přizpůsobovat svému prostředí a nechtějí opustit svůj obvyklý domov.

Jak zacházet s parazity?

léky na parazity

Abyste se zbavili parazitů, musíte nejprve navštívit lékaře. Předepíše konkrétní drogu nebo jiný přirozenější lék.

Existuje také léčba lidovými prostředky, ale doporučuje se provádět v symbióze s léky.

Lékařské ošetření

Lékaři již dlouho našli účinnou léčbu parazitů u lidí.

Nejúčinnějšími a nejběžnějšími léky k odstraňování škůdců jsou léky na bázi syntetických složek. Všechny z nich jsou velmi účinné při léčbě červů a různých oblých červů.

Některé léky jsou ve formě tablet, zatímco jiné jsou v jiné formě, například tekuté. Dávkování určuje pouze lékař, není možné to udělat sami bez vedlejších účinků. Léky se také liší ve věku pacientů, pro které jsou určeny.

V moderním světě se objevil další způsob léčby lidí parazity. Nazývá se kyslík a objevil se relativně nedávno; provádí se pouze v nemocnicích pod dohledem lékaře. Nejprve je pacient očištěn ze střev pomocí klystýru, poté je pomocí sondy injikován kyslík. Jakmile jsou žaludek a konečník naplněny kyslíkem, paraziti umírají. U této metody se u vyléčeného pacienta neobjevují žádné vedlejší příznaky, na rozdíl od lékové metody.

Paraziti: rychlá léčba lidovými prostředky

tradiční metody léčby parazitů

Pomocí lidových léků můžete odstranit různé parazity v lidském těle, dokonce i někteří lékaři doporučují přírodní léky, jak se těchto škůdců zbavit.

Nejznámější léčbou parazitů jsou dýňová semínka. Obsahují mnoho živin, které jsou prospěšné pro člověka a jeho střevní mikroflóru, ale jsou destruktivní pro nejjednodušší škůdce. Abyste se konečně vzpamatovali, jděte ráno na prázdný žaludek 20 gramů dýňových semen a po 30 - 40 minutách vypijte projímadlo.

Rostlinné oleje lze použít jako přírodní projímadla, nejběžnější jsou ricinové oleje.

K léčbě parazitů lidovými léky u dospělých se používají antihelmintické čaje a po čištění střev klystýrem. Chcete-li připravit vývar, můžete si vzít pelyněk, hřebíček, vlaštovičník nebo tansy. Všechny mají ostrou a hořkou chuť, takže prostředí ve střevě je nevhodné pro škůdce.

Dávejte však pozor na použité bylinky, z nichž mnohé jsou pro těhotné ženy zakázány.

Dieta pro prevenci parazitů

strava pro parazity

Každý, kdo se někdy setkal s parazity, ví, jak důležitá je rehabilitace a prevence. Za tímto účelem ošetřující lékař často předepisuje speciální dietu. Samostatná jídla se doporučují, pokud jíte sacharidy a bílkoviny odděleně od sebe. Protože pokud je jíme společně, žaludek nedostává přesný signál, co bude třeba trávit a jaké enzymy jsou k tomu potřebné.

Nedostatečně strávené jídlo je skvělé jídlo pro parazity, takže nadále žije a rozvíjí se.

Například maso, luštěniny nelze konzumovat s bramborami, těstovinami nebo chlebem. Lepší je kombinovat je se zeleninou. Pokud chcete jíst sacharidy a bílkoviny, udělejte mezi nimi 2hodinovou pauzu.

Nemůžete se vzdát svých oblíbených sendvičů?

Jezte je s grilovanou zeleninou. Jezte kaši často, dokonale očistí tělo.

Čištění těla

bolesti břicha s parazity

K očištění a vyloučení nežádoucích parazitů z těla vám pomohou některé rostliny, které se často nacházejí v prodeji v lékárnách, na trhu nebo v supermarketu.

U první metody budete potřebovat zelené ořechové slupky. Pokud žijete v horkém regionu, pravděpodobně najdete vlašské ořechy a sklízíte z nich nezralé plody. Vezměte 15 ořechů, odstraňte z nich zelené slupky a podlejte vodkou. Nechejte vyluhovat po dobu jednoho měsíce na tmavém a suchém místě. Poté jednu kapku tinktury zřeďte v půl sklenici vody a vypijte.

Dávku postupně zvyšujte po kapkách každý den po dobu sedmi dnů. Poté také postupně zvyšujte příjem na 2 x čajové lžičky, užívejte lék několikrát denně. Pokračujte v užívání 2 čajových lžiček tinktury dvakrát denně po celý rok. Jedná se o poměrně dlouhý průběh čištění, ale velmi účinný.

Jednodušší způsob je použít karafiátová semínka. Musí být rozemleté na práškový stav. Vezměte jednu a půl čajové lžičky tohoto prášku najednou. V průběhu deseti dnů dávku postupně snižujte, na konci období byste měli dosáhnout jedné čajové lžičky.

Různé čerstvé šťávy pomohou očistit střeva. Například mrkev, okurka, citron, červená řepa, jablko - všechny tyto šťávy, pokud jsou konzumovány na prázdný žaludek, vytvářejí určité prostředí v žaludku a odstraňují parazity z těla.