Známky přítomnosti parazitů v lidském těle

Helmintiáza je nepříjemné lidské onemocnění, a to nejen pro svou jemnost, ale také pro závažné komplikace, které může způsobit. Abyste tomu zabránili, musíte vědět, jaké jsou příznaky červů u lidí.

Známky červů

Identifikace hlístů může být obtížná, protože některé z nich se dlouho neobjevují. Také příznaky červů u dospělého mohou být podobné nachlazení. Mnoho lidí si pokládá otázku „Jak poznám, jestli mám červy. “Stojí za to věnovat pozornost nejcharakterističtějším známkám parazitů v lidském těle.

Teplota

Příznaky parazitů jsou velmi odlišné. Náhlý nárůst teploty by měl člověka upozornit. Neprovokují to samotní červi, ale jejich odpadní produkty. Díky červům prochází lidské tělo intoxikací a začínají se vyvíjet zánětlivé procesy. Poté se imunitní systém zapne a v důsledku toho teplota stoupá. Některé druhy parazitů navíc vyvolávají alergickou reakci, která je také doprovázena zvýšením teploty.

Kašel

Příznaky červů u dospělého a dítěte mohou mít různé projevy, včetně kašle. Mnozí mají kašel, protože červi zasáhli dýchací systém. Pokud existuje kašel a další příznaky helmintiózy, pak s největší pravděpodobností došlo k infekci pinworms nebo ascaris. Právě tyto druhy tasemnic mohou vyvolat kašel.

Problémy s pokožkou

Příznaky parazitů v lidském těle mohou charakterizovat výskyt akné nebo vyrážky na lidské kůži. Kožní problémy jsou často považovány za příznaky napadení červy. Loupání, svědění, zarudnutí - tyto příznaky parazitů v lidském těle se objevují v důsledku aktivní činnosti tasemnic nebo v případě, že se usadili pod vrstvou kůže. Nejběžnějším původcem kožních vyrážek jsou červi Ascaris, ale našli se i další zástupci. Akné z červů je často známkou komplikací nebo alergické reakce. Při předčasné léčbě mohou tyto příznaky parazitů v těle vyvolat dermatitidu nebo ekzém.

kožní problémy jako známka přítomnosti parazitů v těle

zápach z úst

Někdy se lidské hlísty objevují jako zápach z úst. V průběhu parazitismu červi uvolňují toxické látky v gastrointestinálním traktu. Jsou to toxiny, které u lidí způsobují špatný dech. Intenzita zápachu může záviset na postiženém orgánu. Zbavit se zápachu bez léčby helmintiózy je téměř nemožné. Je nutné ošetřit tělo červy. Ale předtím byste se měli ujistit, že vůně je právě kvůli parazitům. Pokud s halitózou existují další příznaky přítomnosti parazitů v lidském těle, měly by být provedeny testy na vajíčka červů.

Pálení žáhy

Může být pálení žáhy dalším znakem osoby, která má červy? Pokud trpíte neustálým pálením žáhy bez zjevného důvodu, je lepší zkontrolovat, zda vaše tělo neobsahuje parazity.

Protože většina červů infikuje žaludek a střeva, narušují normální fungování trávení. Proto může být napadení červy doprovázeno tíhou v břiše a pálením žáhy.

může být pálení žáhy známkou přítomnosti červů u člověka

nadýmání

Bolest břicha a nadýmání jsou častými příznaky helmintiózy u dospělých a dětí. Tyto příznaky napadení parazity se vyskytují ze stejných důvodů jako pálení žáhy. Tyto příznaky helminthické invaze u dospělých, stejně jako u dětí, mohou být doprovázeny nechutenstvím.

Nevolnost a zvracení

Nevolnost a zvracení jsou příznaky napadení hlístami, které jsou u dětí běžné. Pokud dítě začne často zvracet, zvracet a současně začne bolet žaludek, je helminthická invaze docela možná. Pokud kromě těchto příznaků dojde ke snížení nebo prudkému zvýšení chuti k jídlu, průjmům a únavě, mělo by to být důvodem pro konzultaci s lékařem a složení nezbytných testů na přítomnost helmintů.

nevolnost a zvracení jako příznaky infekce červy

Zácpa

Červi mohou vyvolat příznaky, jako je zácpa. Dysfunkce střev, kde žijí paraziti, vede k obtížným pohybům střev. Paraziti také mohou způsobit střevní obstrukci a zablokování kvůli jejich počtu nebo velikosti. Někteří zástupci hlístů způsobují zácpu kvůli tomu, že jsou tkaní do koule ve střevech.

Průjem

Příznaky napadení hlístem u dospělých se mohou projevit jako průjem. To je způsobeno skutečností, že někteří zástupci červů produkují látky, které narušují střevní mikroflóru. Jmenovitě klesá hladina chloridu sodného, což vede k řídké stolici.

svědění v řiti

Svrbení v anální oblasti lze považovat za první známku toho, že se v těle objevily parazity. Svědění je obzvláště silné v noci. To je způsobeno skutečností, že červi začínají snášet vajíčka do záhybů střeva v konečníku.

svědění v řiti jako první známka napadení parazity

Nafukování

Známky přítomnosti parazitů v lidském těle lze vyjádřit konstantní plynatostí. Na otázku „může bolet žaludek červy“ je jednoznačná odpověď ano. Červi mohou způsobit těžkou tvorbu plynů v důsledku střevních blokád. Proto lidé s červy pociťují nadýmání v břiše.

Oslabená imunita

Když mluvíme o tom, co jsou červi pro člověka nebezpečné, první je samozřejmě oslabení imunitního systému. Svým parazitismem narušují helmintové normální fungování ochranných vlastností těla. Výsledkem je, že tělo se stává snadno zranitelným vůči různým chorobám. Výskyt průjmu nebo alergických reakcí na pokožce lze považovat za první známky červů se sníženou imunitou.

oslabení imunity za přítomnosti parazitů v těle

Ztráta nebo naopak prudký nárůst hmotnosti

Příznaky infekce červy se mohou projevit ve formě hubnutí nebo naopak. Jistými příznaky přítomnosti červů v těle jsou problémy s přibýváním na váze s normální chutí k jídlu. Tento příznak se nejčastěji projevuje u dětí. Dítě dlouho nepřibírá. Tyto známky přítomnosti parazitů v lidském těle se objevují v důsledku skutečnosti, že paraziti začínají vést svůj aktivní život a odebírají z těla potřebné látky. Obezita znamená, že červi narušili lidský metabolismus a tělo prošlo těžkou intoxikací. Nadměrné pocení může být také známkou červů. Parazitický hyperhidróza je důsledkem metabolických poruch.

broušení zubů

K broušení zubů obvykle dochází během spánku. U červů se tento projev vyskytuje hlavně u dětí. Méně často takové příznaky červů najdete u dospělého. Bruxismus je spojen s poruchou nervového systému, která je ovlivněna parazity a jejich toxickou vitální aktivitou.

podrážděný

Známky červů u dospělých a dětí se mohou projevit jako nervozita nebo podrážděnost. Méně často se příznaky helmintové infekce vyskytují ve formě deprese a apatie. Paraziti v těle jsou schopni narušit lidský nervový systém a způsobit negativní důsledky.

podrážděnost jako příznak přítomnosti parazitů v těle

Chronická únava

Známky napadení červy se mohou objevit jako chronická únava. Mohou se příznaky výskytu červů objevit ve formě rychlé únavy, ospalosti, emoční a fyzické únavy? Odpověď je ano. Známky výskytu červů v této formě jsou spojeny se skutečností, že tělo přestává absorbovat látky potřebné pro energii: výživné bílkoviny, tuky a sacharidy. Rozpoznání invaze těmito příznaky je poměrně problematické, je třeba věnovat pozornost dalším příznakům.

Bolest svalů a kloubů

Dospělí červi mohou způsobovat bolesti svalů a kloubů. Bolest je způsobena migrací červů do lidského těla. Příznaky přítomnosti červů se vyvolávají, když paraziti infikují tkáně nebo způsobují zánět kloubů. Je docela těžké pochopit, že máte červy s příznaky, jako je bolest svalů. Abychom pochopili, zda existují paraziti, pomohou další příznaky, které se určitě objeví.

Alergie

Alergické reakce nejsou u lidí s helmintami v těle neobvyklé. Tento projev může být nebezpečný. Nebezpečí mít červy u člověka ve formě alergie může dokonce zahrnovat anafylaktický šok. Produkované toxické látky přispívají k zánětlivým procesům.

Je třeba si uvědomit, že u lidí červi ničí celé tělo. Ať se objeví jakékoli známky, je třeba je co nejdříve rozpoznat. To pomůže zabránit tomu, aby červi po dlouhou dobu nepříznivě ovlivňovali lidské tělo.

alergická reakce za přítomnosti parazitů v těle

Onkologie

Červi u lidí mohou sloužit jako pozitivní faktor pro rozvoj rakoviny. Rakovina se může objevit kvůli skutečnosti, že hlísty u dospělých a dětí zabíjejí imunitní systém.

Tento nebo ten příznak pomůže zjistit, zda máte v těle parazity. Hlavní věcí je věnovat jim pozornost. Tělo signalizuje onemocnění projevem symptomů onemocnění. Včasné zjištění napadení červy pomůže rychlé léčbě.