Čištění těla parazitů: výběr správného způsobu

Lidé jsou neustále ve vzájemném kontaktu, a proto nikdo není imunní proti vniknutí různých bakterií do jejich těla. Další důležitou roli hrají naše milovaná zvířata, která jsou také nositeli různých infekcí.

Aby se zajistilo, že se do těla dostane minimální množství různých červů a bakterií, nesmíme zapomenout na jednoduchá preventivní opatření: mytí rukou, zpracování zeleniny a ovoce, bezpečné chování ve vodních útvarech atd.

Tělo můžete od škůdců očistit různými způsoby.

Příznaky výskytu parazitů v těle

Parazity se vyskytují v různých částech těla: v žaludku a ve střevech a v játrech. A adaptují se stejně dobře, a to jak v dospělém, tak v těle dítěte.

Lidé, kteří se neustále starají o své zdraví, vedou zdravý životní styl, jsou vystaveni minimálnímu vniknutí parazitů a bakterií do těla.

Příznaky nálezu parazitů v těle:

 • Opakovaný průjem nebo zácpa.
 • Ospalost, slabost, anémie.
 • Ostrá bolest při pohybu svalů a kloubů, často si lidé pletou s artritidou.
 • Hubnutí, neustálý hlad.
 • Neustálé bolesti hlavy a závratě.
 • Změny metabolismu těla.
 • Poruchy tlakového rytmu.
 • Neustálá nespavost, skřípání zubů ve spánku.
 • Vypadávání vlasů.
 • Vyrážka na těle ve formě alergie.
 • Pravidelné ostré bolesti v břiše.
 • Projevy zvýšené podrážděnosti a nervozity.

antihelmintické léky

Farmaceutický průmysl poskytuje širokou škálu léků pro boj s parazity.

Existují tři skupiny antihelmintik:

 1. Přípravky na bázi chemických látek.Tyto léky jsou neúčinné, protože paraziti mají schopnost se těmto látkám přizpůsobit. A samotné léky mají škodlivý účinek nejen na parazity, ale také na lidské tělo jako celek. Mají velmi velké množství vedlejších účinků.
 2. Další skupina přípravků byla vyvinuta na základě rostlin.Když vstoupí do těla, koncentrují jed a ten zase nepříznivě ovlivní parazity, kteří brzy mají sklon opustit lidské tělo. Přípravky na bázi rostlinných látek jsou bezpečné pro lidské zdraví a zároveň posilují obranyschopnost těla. Paraziti se jim téměř nikdy nepřizpůsobili.
 3. A poslední skupina - homeopatická léčiva. Veškerá účinnost závisí do značné míry na kvalifikaci lékaře. Pokud zvolí nesprávné zacházení, bude výsledek nulový. Pokud bude porušena i sebemenší indikace pro použití, nebude dosaženo stejného očekávaného výsledku. Léčba může trvat měsíc až několik let.

Z výše uvedeného můžeme vyvodit závěr, že antihelmintika jsou vybírána v závislosti na typu onemocnění a finanční situaci.

Léky

Mnoho lidí po detekci parazitů v těle okamžitě běží do lékárny po drogy. Ale jen málo lidí si myslí, že léky, které zabíjejí parazity, také zabíjejí prospěšnou flóru těla, kterou je velmi těžké později obnovit. To opět vyžaduje mnoho různých léků a času.

Jedinou výhodou tablet a různých léků je rychlý účinek. Nezapomeňte však, že následně bude nutné zvýšit a obnovit oslabenou imunitu.

Mezi nejúčinnější léky na očistu těla od parazitů v těle patří produkty na bázi albendazolu. Používají se téměř pro všechna onemocnění spojená s parazity. Mají malý počet vedlejších účinků. Je přísně zakázáno užívání ženami během těhotenství.

dítě políbí psa a nakazí se parazity

Existují také speciální přípravky širokého spektra účinku, které jsou také velmi účinné při napadení červy. Mají velké množství vedlejších účinků. Během těhotenství je lze užívat pouze na doporučení lékaře a pod jeho neustálým dohledem.

Členové rodiny i domácí mazlíčci jsou léčeni na napadení hlístami.

Anthelmintika na bázi levamisolu se užívají jednou po celou dobu léčby po večerním jídle. Pokud potřebujete opakovat, je to za pár týdnů. Nemají prakticky žádné vedlejší účinky. Při užívání nemůžete ve stejný den užívat žádný alkohol.

Je třeba poznamenat, že existuje velké množství léků pro boj s parazity. Všechny jsou určeny pro různé kategorie lidí. Mají řadu vedlejších účinků, takže byste se neměli léčit pilulkami. Před použitím je lepší se poradit se zkušeným lékařem

Očištění od parazitů doma

Recepty tradiční medicíny se aktivně používají k čištění těla parazitů.

Pokud se chcete vyhnout vstupu parazitů do těla, měli byste neustále jíst zelí, křen, ředkvičky. Přidejte k jídlu bobkový list, hřebíček, kopr, skořici.

Dalším dobrým způsobem, jak zabít parazity doma, je použití dýně. Jezte každé ráno dvacet gramů dýňových semen. Po čtyřiceti minutách vypijte pár doušků rostlinného oleje a po několika hodinách můžete snídat.

dýňová semínka k očištění těla parazitů

Dýňová semínka můžete také nejprve smažit, poté je jemně rozdrtit. Přidejte k nim šest stroužků česneku, pár lžící medu. Vše promíchejte a nechejte vařit po dobu dvanácti hodin. Výsledná infuze by měla být opilá každé ráno po dobu jednoho měsíce. Několik hodin po užití léku můžete snídat.

Dobrý způsob, jak očistit tělo česnekem a kefírem. Musíte jíst několik celých stroužků česneku a umýt je kefírem. Zatímco česnek musí být spolknut celý, nelze ho žvýkat. Pokud existují nějaké nemoci spojené se žaludkem nebo střevy, je lepší tuto metodu nepoužívat.

Dalším velmi účinným způsobem, jak se zbavit parazitů, je kůra z granátového jablka. Je snadné jej připravit: vezměte si patnáct gramů sušené kůry z granátového jablka a naplňte ji horkou vodou. Vařte maximálně deset minut. Výsledná infuze by měla být opilá v polovině čajové lžičky čtyřikrát během dne. To se nejlépe provádí na prázdný žaludek.

Můžete také zkusit vypít před spaním horké mléko, které nepřivedete k varu, a popadnout tři stroužky česneku.

Jíl lze použít k detoxikaci těla parazitů. Vezměte malé množství jílu, naplňte ho teplou vodou a důkladně promíchejte. Nápoj by měl mít podobnou barvu jako mléko. Dále musíte trochu nechat usadit. Když se objeví sraženina, může být podána perorálně dvacet pět minut před jídlem dvakrát denně: ráno a večer. Pokračujte v kurzu třicet dní.

Jak vidíte, s použitím běžných produktů můžete připravit vynikající lék na zbavení těla parazitů. Neublíží to však nijak.

Jsou-li nalezeny parazity, je třeba z důvodu profylaxe podstoupit léčbu všichni členové rodiny, bez ohledu na to, kdo je má a kdo ne. Pokud jsou v domě zvířata, měla by také podstoupit léčbu.

Je bezpodmínečně nutné dodržovat pravidla hygieny, před jídlem a po použití toalety si důkladně umyjte ruce mýdlem a zeleninu a ovoce ošetřete vroucí vodou.