Druhy odčervení u lidí: symptomy při jejich výskytu

Denně červy nakazí dospělí a děti, od toho se lze bránit, ale ukazuje se, ne vždy. Takže pro toho, aby jasně pochopit, kdo u nás skončil, je třeba znát jejich druhy. Koneckonců, jen správně identifikovat helminthů, je možné ho porazit.

V tomto článku Se dozvíte o tom: jaké lidské červi tam, kde lze jejich přichycení, charakteristické příznaky napadení. Postarejte se o své zdraví, a pamatujte, že to Máte jedno.

druhy červů

Lidské červi — klasifikace

Helminti (červi) – obrovská třída parazitických červů, které žijí v těle lidí, zvířat a rostlin. Helminti, parazitní červi, krmení na vnitřní zdroje organismu "host" nejen oslabují samotné tělo, ale také podporuje rozvoj dalších přidružených onemocnění.

Kupodivu, ale téměř každý druhý člověk – nositel jednoho z druhů odčervení a ani podezření na to, až se projeví komplikace nebo nebude provedena další vyšetření. V závislosti na klimatické zóny, na území různých kontinentů žijí různé červy.

Také helminti jsou rozděleny podle způsobu přenosu od těla k tělu:

 • bio helminti – jsou přenášeny ze zvířat;
 • nakažlivé – přenášena z nemocného člověka;
 • geo helminti – larvy jsou uloženy v půdě.

Při zasažení larvy do těla, které se pohybují po těle s proudem krve a usazují se v orgánech. Nejčastěji helminti urovnat v různých částech střeva. Klasifikace podle místa osídlení parazity:

 1. Průsvitné helminti – urovnat v dutých orgánech.
 2. Látkové – jsou umístěny v tkáních.
 3. Další – mohou žít a v dutých orgánech a v hluboké tkáně.

V přírodě existuje asi 250 druhů odčervení. Pro každý z nich vyžaduje určité podmínky pro jejich existenci a rozvoj. Červi liší se mezi sebou velikostí, tvarem a dalšími typickými příznaky.

Klasifikace těchto parazitů ještě do konce nebyla vytvořena a není schválen vědci.

Rozdělení červů na územní základě má také místo. Tato skutečnost komplikuje klasifikaci parazitů. V zemích, ve středních zeměpisných šířkách s mírným klimatickým podmínkám lze napočítat více než 20 druhů odčervení, které jsou rozděleny na tři skupiny v závislosti na vzhledu a tvaru:

 • Kulaté (měchovec);
 • Pásková (cestodes);
 • Ploché (motolice).

Měchovec a motolice více rozšířené v přírodě, než páskové parazity. Lidské tělo – je ideální prostředí pro množení a růst pinworms a Ascaris. Také často vyskytují a Trichinel. K in cestodes patří býčí, vepřové, krys apni, široký tasemnice.

Druhy odčervení u lidí — škrkavky (měchovec)

Jiné označení těchto červů – měchovec. Tento druh odčervení je považován za nejčastější. Vyznačují se kulatým tvarem těla při příčném řezu. Délka těla u různých druhů červů se může značně lišit – od 5 mm do 40 viz

druhy červů v těle

Pro život se obvykle rozhodnou střeva, ale dost snadno migrují v těle hostitele a mohou žít v jiných orgánech.

Rozsáhlé šíření háďátek je způsobeno tím, že infekce jimi se děje velmi snadno. Prozatímní šéf není potřeba, a přenáší se z jednoho infikovaného k druhému. Také invaze se může vyvinout při konzumaci v potravinách nemyté ovoce nebo zeleniny. To je důvod, proč infekce těmito červy je typické pro děti, protože mají tendenci porušit pravidla hygieny.

Roupy

Pinworms – zástupci škrkavky, mají kulatý tvar, délky asi 2 cm. Vyskytují jak u dospělých, tak u dětí. Urovnat v tenkém střevě a vyvíjí od stádia larvy do dospělého jedince za 2 týdny. Roupy způsobují enterobiasis onemocnění.

Napadení Enterobius se projevuje zánětem stěny střev, porušil trávicí procesy, toxiny červů způsobují lokální krvácení. Onemocnění se projevuje večerní svědění v zadní uličce. Svědění způsobují samice, které kladou vejce.

Nakazit se Enterobius můžete nejen při kontaktu s běžnými předměty s infikovaným člověkem, ale také prostřednictvím zelenina na zahradě (vejce jsou uloženy v půdě), švábi a mouchy — vektory vajec červů. Při na enterobiasis u žen paraziti mohou způsobit zánět pohlavních orgánů. Také, aby se stal zanícené a poškrábání, což vede k Staphylococcus.

Škrkavka

Škrkavka – škrkavky, rostou až 40 cm a průměru asi 6 cm. Vejce Ascaris při zasažení půdy mohou tam být uložen asi rok před pádem do příznivé prostředí pro rozvoj. Když larva škrkavka vstupuje do těla média a začíná rozvíjet, to vylučuje toxiny, postihující plíce, játra.

Larva cestuje po celém těle a postihuje cévy a způsobuje zánětlivá ložiska. Dokazují ve střevech a žijí na úkor jeho obsahu. Denně může odložit několik tisíc vajec.

Díky své značné velikosti škrkavka při hledání potravy mohou přejít v potrubí slinivky břišní, žlučových kanály jater, způsobují zánětlivé procesy střev, se mohou dostat do jícnu a zablokovat dýchací cesty. Způsobuje toto onemocnění, jako je ascariasis.

Nalezení škrkavka v těle lze rozpoznat podle příznakům:

 1. Nevolnost a zvracení, bolesti břicha.
 2. Únava.
 3. Průjem, červené červi ve stolici.
 4. Alergické reakce.

Škrkavka mají vlastnost smršťovat se do klubíčka, dochází neprůchodnost střev, a jako důsledek – peritonitida.

Whipworm

Další zástupce škrkavky – je to whipworm. Jejich délka – 5 cm. Liší neobvyklý tvar – hlavní část je tenká a krátká část je široká. Přítomnost v lidském těle whipworm může způsobit trihozefalez.

Dostupnost v těle whipworm vede k trichocephalosis a projevuje příznaky:

 • bolesti břicha, snížení chuti k jídlu;
 • průjem ustupuje zácpou;
 • někdy příměsi krve ve stolici;
 • anémie z nedostatku železa.
Toxocara

Toxocara

Tato odrůda kulaté červy žije v žaludku psa a s výkaly, vajíčka se dostanou na půdu. Navenek parazit podobný Ascaris, ale roste jen do 15 centimetrů. Kompletní životní cyklus tohoto parazita probíhá přesně v těle psa, takže dostat se do příznivé prostředí člověka, larvy jsou zabiti, ale nepodařilo se při tom zranit.

Postihují svaly, játra, plíce, srdce, látkové oko, mozek, rozvíjí se onemocnění larvální toxokaróza.

Aktivity larvy v těle se projevuje těmito příznaky:

 • zvýšení teploty;
 • zvýšení lymfatických uzlin a jater;
 • kožní vyrážky;
 • infiltráty v plicích;
 • dušnost, suché sípání, kašel;
 • porušení psychiky a křeče;
 • krevní test ukazuje přítomnost eozinofilů.

Potvrzení diagnózy je možné pomocí škrábání postižené oblasti kůže, krevní test na protilátky, biopsie jater.

Ancylostoma

V tomto případě, infekce se vyskytuje přes kůži nebo při požití larvy. S krví mohou být v plicích a srdci, ale raději tenké střevo. Žijí asi 4 roky, což způsobuje měchovec. Jeho příznaky:

 1. Horečka.
 2. Zvýšené slinění.
 3. Eozinofilie.

Projevy patologie vznikají na zanedbaného fázi nákazy, kdy se v těle hromadí velké množství odčervení. V počáteční fázi se liší asymptomatická v průběhu, protože to, co objevovat patologie podaří náhodou.

Páskové červi (cestodes)

Pokud studovat všechny druhy vyskytující se u člověka červů, pak páskové červi patří mezi nejvíce nebezpečné. Hlavní riziko souvisí s velikostí, protože tento typ parazitů může dosáhnout délky 18 m.

Z tohoto důvodu je jejich vliv na lidský organismus velmi negativně. Celý cyklus jejich života vyžaduje změnu majitele. Určitou jeho část páskové červi žijí v těle skot, od kterého se stěhují k lidem.

Široký tasemnice

Široký tasemnice dosahuje 10 m na délku. Pomocí štěrbiny na hlavě je připevněn k povrchu střev. Do organismu se dostane s syrové sladkovodní ryby v podobě housenky a plně se rozvíjí v průběhu měsíce.

Symptomaticky přítomnost parazita v těle se projevuje tak:

 • beri-beri z nedostatku vitaminu B12, kyseliny listové;
 • zvracení, nevolnost, průjem;
 • poruchy funkce gastrointestinálního traktu;
 • vyčerpání organismu;
 • zvýšení teploty.

Tento parazit se živí tím, že absorbuje živiny povrchem celý jejich značné hmotnosti. V místě úponu široké tasemniceа rozvíjí nekróza. Ve stolici se objevují segmenty (obsahují vejce) červa a jeho vejce.

vzestupnou tasemnice

Vzestupnou tasemnice

Vzestupnou tasemnice (tasemnice) žije v tenkém střevě a dosahuje 7 m na délku. Larvy býčí tasemnice infikovat člověka prostřednictvím požívání nedostatečně tepelně upravené hovězí maso. Larvy snadno oznámení v mase, protože jejich velikost je asi 5 mm. když se dostane do lidského těla, larva roste za 3 měsíce.

Množí pomocí segmenty, které obsahují až 150 tisíc larev. Jako segmenty na těle skotu tasemnice kolem 2 tisíc.

Tyto segmenty sami jdou v noci z řiti a šíří po posteli. Dostupnost tohoto červa může vést k infekci hovězí tasemnice infekce, které se projevuje symptomy:

 1. Vyčerpání organismu.
 2. Porucha střev.
 3. Ztráta chuti k jídlu, nevolnost, zvracení.
 4. Alergické reakce.

Prasečí tasemnice

Prasečí tasemnice mohou být zaměněny s býčí, ale rozměry má skromný – 2,5 metru. A počet segmenty u tohoto parazita je také nižší – asi 1 tisíc. Korunka worm má přísavku a sosák s háčky, pomocí nichž je připevněn na tlustší střeva.

Nakazit se je možné pomocí syrové maso a sádlo. Tento parazit způsobuje onemocnění taeniasis a cysticerkózy. Příznaky závisí na počtu červů v těle. Velké množství parazitů může vést k ucpání střev, což může být vyléčeno pouze operační cestou.

Ancylostoma

Je původcem in hookworm. Lokalita – 12-zemité střevo. Délka červa asi 14 mm. Živí na úkor výživných látek, které produkuje z střevní stěny.

Parazit na cév dostane do jater, plíce, srdce. Napadení ankylostomas se projevuje těmito příznaky:

 • říhání, nevolnost, pálení žáhy, zvracení, průjem;
 • bolesti hlavy, závratě;
 • kašel, dušnost, zápal plic, bolest v srdci;
 • rychlá únava, chronická únava.

Měchovec způsobuje komplikace: hepatitida, žaludeční 12-zemité střeva, zánět průdušek, laryngitida, endokarditida. Potvrdit diagnózu lze pomocí analýzy krve, skiaskopie, x-ray.

Nejjednodušší organismy

Ty nejjednodušší se jim říká z toho důvodu, že jsou jednobuněčné. Ale to neznamená, že jejich přítomnost v lidském těle neměl způsobit obavy. Při těchto druzích parazitů může dojít k ne méně závažné onemocnění, než v jiných případech.

Giardia

Jejich nebezpečí v souvislosti s tím, že v případě, že v těle chybí patologické projevy. Lidé se nakazí těmito mikroorganismy, polykání cysty Giardia. To se může stát při koupání v otevřených vodách. Rozmnožování jim děje prostřednictvím buněčného dělení půl na půl.

Z žaludku se tyto parazity publikováno do celého těla spolu s krví, postihuje různé orgány.

Pacient může vnímat příznaky různých onemocnění, ale ne spekulovat o důvodu jejich rozvoj. Nejčastěji giardiasis způsobuje následující onemocnění:

giardia
 1. Alergie.
 2. Zánět průdušek.
 3. Bronchiální astma.
 4. Dermatitida.
 5. Cholecystitidou.
 6. VSD.
 7. Enterokolitida.
 8. Dyskineze 12-zemité střeva a biliární kanálky.
 9. Enteritida.
 10. Chronická únava.

Další progresi giardiasisа se může stát příčinou onemocnění CNS a oběhového systému.

Příznaky výskytu odčervení

Projev helminthiasy u lidí se může lišit. Příznaky, které se vyskytují u lidí, kteří mají silné zamoření:

 • Bolestivý vzhled.
 • Hubnutí.
 • Bledost.
 • Svědění v anální oblasti.

Ve většině případů infikování červy má podobnou příznaky s jinými nemocemi, léčbu, která nepřináší výsledky. V závislosti na místě lokalizace parazitů a jejich množství se vyskytuje rozvoj některých symptomů.

Selhání fungování gastro-střevní systém

Pokud helminti jsou parazitární ve střevě, pak je člověk konfrontován s takovými problémy, jako je:

 1. Průjem nebo naopak, zácpa.
 2. Nevolnost a zvracení.
 3. Bolesti v oblasti tlustého střeva.
 4. Nadýmání.
 5. Náhlé hubnutí, nebo naopak přibírání na váze.

Velcí červi mohou zablokovat střeva a stát se příčinou zácpy. Z důvodu neustálého výběru produktů člověk cítí všechny známky intoxikace – pozorovány nevolnost, zvracení, celková slabost.

Prevence

prevence červů

Je třeba si uvědomit, že žádné červi nemohou plodit a množit se v těle člověka, každý druh má své období, po které zemřou, například u škrkavky je to jen pár týdnů, u Ascaris asi rok.

Odložené dospělými jedinci vejce, nutně musí vyjít z těla buď s výkaly, a to buď na kůži v blízkosti konečníku, na vnější prostředí, v půdě, a teprve poté, Zralé mimo lidské tělo a dostat do něj znovu, začnou být aktivovány a soužit.

Protože se množí v lidském těle červi nemohou, zvýšení počtu dospělých jedinců ve střevě již infikovaného člověka, je možné pouze při opakovaném napadení, když se vejce opět dostanou přes ústa do organismu.

Například člověk mohl zbavit červů po 3-4 týdnech bez léčby. Ale není to jen dodržovat tyto pravidla dětem a dětem mladšího školního věku.