Červi u dospělých: příznaky, léčba

S červy se nazývají červy ze skupiny odčervení, které jsou parazitární na lidském těle a způsobit poruchy funkcí orgánů a systémů. U dospělých lidí často vyskytují roupy a škrkavka. Také mohou být přítomny různé druhy tasemnice, které se vztahují k pásovým červi. V každém případě se při výskytu příznaků helminthiasy nutné okamžitě navštívit lékaře, který vám předepíše účinnou léčbu.

Příčiny onemocnění

Existuje několik zdrojů infekce v organismu červy:

 1. Helminthiasy – v tomto případě se červi dostanou do lidského těla přes půdu a vodu. Také to může nastat při kontaktu se zvířaty a během přenosu mouchy vajec na jídlo.
 2. Pin cestu – helminti jsou přenášeny od člověka k člověku. Tímto způsobem se obvykle šíří roupy, a riziko infekce je velmi vysoká.
 3. Bio-helminthiasy – červi pronikají do těla po požití syrového a polovina-pečené masa nebo ryb.
 4. Bodnutí hmyzem. Docela často zanést červů jsou komáři.
Červi u dospělých

Hlavní způsob infekce s červy je považován za fekální-orální. V tomto případě vejce odčervení spadají do lidského těla s jídlem nebo vodou. Poměrně zřídka worm parazitární onemocnění se vyskytují při bodnutí hmyzem.

Příznaky červů u dospělých

Příznaky napadení je přímo závislá na lokalizaci červů v těle. Největší kolonie parazitů – Ascaris, škrkavky, tasemnice – se nacházejí ve střevech, nicméně, některé z odčervení jsou schopné se pohybovat po těle. Například, škrkavka mohou zpočátku dostat do žaludku a odtud s proudem krve pronikají do plic nebo jater. Tam, oni se vyvíjejí v průběhu tří týdnů, po které se opět dostanou do střeva nebo žaludek.

Pinworms jsou často umístěny v zadní uličce, což způsobuje silné svědění. U žen se také mohou lokalizované v pohlavních orgánech. Jako paraziti, jako je kočičí Fluke, často žijí v játrech a slinivce břišní. Echinococcus granulosus jsou schopny zasáhnout svaly a kosti, a apni – pronikají i do mozku. Také některé druhy odčervení mohou být v orgánech dýchání, což způsobuje přetrvávající kašel.

V závislosti na lokalizaci se vyskytují tyto projevy helminthiasy:

 • Zácpa. Červi větších velikostí může uzavřít lumen střeva, které vyvolává porušení židle. Zácpa může trvat více než dva dny.
 • Průjem. Někteří paraziti produkují zvláštní látky, stimulující tělo k vylučování nestrávené zbytky potravy spolu s velkým množstvím vody.
 • Plynatost. Jednotlivé druhy odčervení vyvolávají nadýmání v tenkém střevě, čímž dochází nadměrné vzdělání plynů. Pokud čas není zbavit červů, nadýmání může trvat až několik měsíců.
 • Syndrom dráždivého tračníku. Helminti mohou způsobit rozvoj zánětu ve střevě, což vede k narušení vstřebávání živin.
 • Pocity bolesti ve svalech a kloubech. Červi mohou lokalizované v jakékoli části těla. Pokud se dostanou do kloubů nebo svalů, pak začnou ničit jejich tkáně. V důsledku toho vznikají pocity bolesti, které jsou reakcí organismu na aktivity parazita.
 • Alergie. Výtok odčervení mohou způsobit produkci v těle zvláštních buněk, eozinofilů. Vedou k zánětu tkání, které, a to se stává příčinou rozvoje alergických reakcí.
 • Onemocnění kůže. V důsledku toho, že osoba se objeví akné, vrásky, kopřivka, akné a dokonce i papilloma. Někdy infekce červy vede ke zvýšené rozbití nehtů a vlasů.
 • Anémie. Jednotlivé druhy červů jsou schopné držet na stěnách střev tím, že se z něj nejen živiny, ale i krev. Nakonec u člověka dochází rozvoj anémie.
 • Pocity bolesti ve svalech a kloubech
 • Změna hmotnosti. Nejčastěji nakazí červy vede k prudké ztrátě tělesné hmotnosti. Faktem je, že paraziti odčerpávají značné množství živin, které vstupují do lidského těla s jídlem. Kromě toho, přítomnost worm parazitární onemocnění často vede ke ztrátě chuti k jídlu. V některých případech však u člověka došlo ke zvýšení tělesné hmotnosti – tento proces je ochranný reakce organismu na vylučování červů.
 • Problémy ve fungování nervového systému. Přítomnost červů v těle má vliv na stav nervového systému. V důsledku toho se u člověka vyvíjí úzkost, úzkost a dokonce začíná deprese.
 • Poruchy spánku. Pokud člověk každou noc se probudí uprostřed spánku, to může svědčit o worm parazitární onemocnění. Právě v této době dochází k čištění jater od toxinů produkované červy. Obvykle v noci paraziti mohou opustit tělo přes anální otvor, a tento proces je doprovázen pocitem silného svědění.
 • Syndrom chronické únavy. Tento stav se projevuje v podobě deprese, apatie, slabost. Příčina tohoto problému spočívá v nedostatku živin v těle. U člověka může dojít ke zhoršení paměti, emoční napětí.
 • Poruchy ve fungování imunitního systému. Napadení červy se může stát příčinou imunitních poruch. V důsledku toho člověk mnohem častěji onemocní virovými chorobami. U něj se mohou objevit alergické reakce na obvyklé produkty. Ve střevech se často vyvíjí dysbiózou nebo kolitida, a na tváři – se objeví akné vyrážky a opary.
 • Rakovina patologie. Helminti mohou natolik otrávit tělo, že imunita prostě nemůže vyrovnat se s tímto procesem. V důsledku toho se vyvíjejí různé komplikace, včetně příznivé vzniku zhoubných nádorů.
 • Zánětlivý proces v dýchacích cestách. Helminti mohou volně pohybovat po různých orgánů, a, samozřejmě, je dýchací systém nemůže být výjimkou. Pokud červi blok dýchací potrubí, se mohou objevit komplikace s procesem dýchání. Také u lidí se často vyskytuje kašel a zvýšená teplota těla. Dost nebezpečné komplikace helminthiasy je rozvoj bronchiálního astmatu.
Metody diagnostiky helminthiasy

Metody diagnostiky helminthiasy

Odhalit červů v těle dospělého člověka, nejčastěji se uplatňují ovoscopy. Tato studie je analýza stolice na vajíčka červů, které jsou parazitární v orgánech trávicí soustavy. Bohužel, ne vždy se podaří získat absolutní výsledky, protože ne všichni červi systematicky kladou vejce.

Přesnější výsledky lze dosáhnout pomocí histologické coprogram. Prostřednictvím tohoto průzkumu se podaří jednoznačně identifikovat části těla červů a jejich vajíček. V důsledku toho je možné nejen diagnostikovat helminthiasy, ale i určit druh zjištěných parazitů.

Pokud máte podezření na lokalizaci odčervení v plicích, je znázorněno drží rentgen. Kromě toho, probíhá vyšetřování sputa. Odhalit parazity v játrech, mozku nebo ledvinách, se provádí počítačová tomografie nebo ultrazvuk. Pro diagnostiku odčervení v krvi činí celková analýza krve. Také pro tento účel může být provedeno imunologické testy.

Léčba červů u dospělých

Aby léčba byla maximálně efektivní, je třeba navštívit lékaře a přesně dodržovat jeho doporučení. Specialista předepíše léčbu pouze na základě výsledků analýz. Samostatně brát léky, to je nemožné, protože oni mají toxické účinky na lidský organismus. Kromě toho, stojí za to vzít v úvahu, že při různých helminthiasyх vyžaduje různé režimy léčby. Důležitý význam při výběru dávkování léku má věk a hmotnost člověka.

Při zjištění pinworms nebo Ascaris k léčbě uplatňují léky.

Mnohé léky nejsou účinné proti larev a vajíček červů. Kromě toho, existuje poměrně velká hrozba self-infekce Enterobius. Takže během 2-3 týdnů průběh léčby je třeba opakovat.

Mezi lidových prostředků pro boj s červy vydávají dýňová semínka a trávu a vratiče obecného. Semínka se doporučuje čistit samostatně, aby a jíst tenký film, který se nachází mezi símě a kůží.

Jak se zbavit červů 300 g tohoto produktu je nutné brousit, smícháme s medem a jíst. Dělat to nejlépe v dopoledních hodinách dne. Pak je třeba po dobu 3-4 hodin, aby upustily od jídla. Po uplynutí této doby je nutné udělat klystýr. Je možné léčbu opakovat po několik týdnů.

Jedním z nejpopulárnějších prostředky od červů je tansy. Pro přípravu odvaru z 3 polévkové lžíce byliny je třeba nalít sklenici vařící vody a nechte 1 hodinu, po kterém lze jej scedíme. Lék je třeba pít 3-4 krát denně na lžíce.

Vyrovnat se s toxiny a zničit červů vám produkty, které mají hořkou chuť. Pro tyto účely se doporučuje používat pelyněk a hřebíček. Kromě toho, téměř všichni helminti nesnášejí kyselé prostředí. Takže vyrovnat se s červy je možné tím, že zařazení do jídelníčku kysané zelí, jablečný ocet, přírodní šťávy z kyselých zeleniny a ovoce.

Pokud existuje podezření na přítomnost červů v těle, je třeba zahrnout do stravy velké množství čerstvé mrkve. Je také velmi užitečné pít přírodní mrkvové šťávy a výtažky březovém ledvin. Pro jeho přípravu lžičku surovin potřebují nalít sklenici vody a ohřát na vodní lázni po dobu půl hodiny. Přes dvě hodiny infuze je připraven k jídlu. Doporučuje se vzít půl sklenice prostředky dvakrát denně. Průběh léčby – 1 týden.

Prevence červů

Aby nemusel bojovat s nepříjemnými následky nákazy červy, je doporučeno provádět preventivní akce. Pro to stojí za to vzdát se pití surové vody z pramenů nebo vrtů. Můžete pít pouze převařenou nebo filtrovanou vodu.

Po kontaktu se zemí, ruce je třeba dobře umýt mýdlem a vodou. Nicméně stojí za to pečlivě umýt zeleninu, bylinky, ovoce a bobule. Je velmi důležité podrobit důkladné tepelně upravené maso, ryby a drůbež. Není vhodné ke konzumaci sušených, solené nebo syrové potraviny s obsahem krve.

Po koupání ve vodních nádržích je nezbytně nutné osprchovat. Není to stojí za to řešit domácím miláčkům lízat ruce, nebo tvář, protože v jejich jazyce, může být přítomna vejce odčervení. Po kontaktu se zvířaty je třeba dobře si umýt ruce. Kromě toho, stojí za to provést proti parazitům čištění domácího mazlíčka.

Helminthiasy

Funkce proudění helminthiasyов při těhotenství

Od získání infekce s červy není imunní nikdo, a, samozřejmě, těhotné ženy nejsou výjimkou. Navíc, během ložisko dítě imunitní systém je výrazně oslabena, a proto hrozba rozvoje helminthiasy zvyšuje. Aby se tak nestalo, je třeba věnovat pozornost prevenci onemocnění – dobře umýt ruce po wc nebo kontaktu se zvířaty, pečlivě zpracovávat zeleninu, bylinky a ovoce před spotřebou.

Pokud je napadení přece jen stalo, je třeba okamžitě vyhledat lékařskou pomoc. V těhotenství je možno užívat zdaleka ne každý užívá lék od červů. V tomto období je přípustné pouze použití piperazin. Při infekci Ascaris dávkování je 1,5-2 g, průběh léčby – 2 dny na 2 recepce za hodinu před jídlem. Pokud u těhotné ženy diagnostikována roupy, terapii je třeba pokračovat 5 dní, přičemž je lék ve stejné dávce.

Červi se poměrně často vyskytují u dospělých, což způsobuje vážné poruchy ve fungování mnoha orgánů a systémů. Aby se zabránilo rozvoji nebezpečných komplikací, stojí za to zabývat prevencí helminthiasy. Pokud paraziti stále pronikl do těla, je nutné ihned navštívit lékaře, který vám předepíše účinný léčivý prostředek.