Parazity v játrech člověka

Nejčastěji játra člověka zasáhly giardia, Fluke a Echinococcus. Parazity v játrech člověka se vyskytují často, a to souvisí s intenzivním metabolismem probíhajícím v jeho tkáních. Onemocnění vede ke snížení pracovní kapacity člověka, celkovému zhoršení zdravotního stavu, zpomalení vývoje v dětském věku. Tedy parazity, kteří žijí v játrech je třeba určitě odstranit, aby lidské zdraví.

Parazit v játrech

Jaké jsou paraziti napadají játra?

Červi v játrech — aktuální problém v Parazitologie a gastroenterologie na dnešní den. Odhalení tohoto onemocnění se liší od místa pobytu člověka, jeho sociální úroveň, nebo věkových zvláštností. Patologie má obvykle chronický charakter a vysokou pravděpodobnost závažných komplikací. Helminti, zjištěné v játrech, může být samostatným onemocněním nebo v kombinaci s jinými parazity ve střevech, oběhového a lymfatického systému.

Takže, jaké nemoci mohou mluvit o paraziti v játrech:

 • giardiasis;
 • ascariasis;
 • echinokokóza;
 • strongyloidiasis;
 • opisthorchiasis;
 • amébiáza;
 • schistosomiasis;
 • balantidia.

Není žádným tajemstvím, že játra je životně důležitý orgán člověka, kde se vyskytují intenzivní metabolické procesy, spojené s kontinuální tok kyslíku a výživných složek, krve, proti které se stává velmi zajímavé paraziti. Onemocnění v jeho tkáních, prvoci a červi se mohou stát příčinou smrti člověka, ale jsou neustále vylučují jedovaté a toxické sloučeniny, jako výsledek vlastního života, by jim způsobuje nenapravitelné škody na zdraví.

Příznaky poškození jater

Červi, žijící v játrech člověka, způsobují následující příznaky onemocnění:

 • ikterické odstín hlenu a kožních příkrovů, vyjádřená svědění kůže, které mohou být zaměněny s alergickým;
 • dyspeptické poruchy: nevolnost, zvracení, poruchy trávení;
 • bolestivost a patologické zvýšení velikosti jater — hepatomegalie;
 • celková slabost, pocit slabost, zhoršení výkonnosti, poruchy spánku, špatná nálada, snížení trainability;
 • pocity bolesti v oblasti pravého podžebří, obvykle tupý periodického charakteru.
Bolesti

Velmi často se u člověka vyskytuje vyrážka. To je diagnostikována zdaleka ne ve všech případech, ale její vzhled se stává výsledkem alergické rozvoj mechanismu worm invaze, které při chronické procesu způsobují v těle proces přecitlivělosti na jeho jedy a toxiny.

Jako obvykle, zvýšení teploty v tomto případě nese dlouhodobý charakter podle typu subfebrile, tj. teplota může zvýšit až do výšky 37-37,5°C.

To byly běžné příznaky parazitů v játrech, o tom, jak úžasně se orgán v celku, podívejme v tabulce.

Typ helminthiasyJak se projevuje onemocnění
ECHINOKOKÓZAPři tomto onemocnění se v játrech tvoří několik cystické útvary, které obsahují parazity. Nemoc dlouho probíhá skrytě, pak způsobuje celkové příznaky. Cysty se postupně zvyšuje, což způsobuje spoustu nepříjemných pocitů pacienta. Při velkých cysty nutná chirurgická léčba.
ASCARIASISPůvodcem onemocnění je obvykle žije ve střevě, škrkavka v játrech obvykle skončí migrační tím. V tkáních orgánů, které vytvářejí eozinofilní infiltráty. Lidé si stěžují na svědění a žádné kožní vyrážky.
OPISTHORCHIASISMotolice nebo opisthorchis jsou parazitární v potrubí jater a žlučníku. Způsobují holangiogepatit, který teče s bolestmi břicha, příznaky žloutenky a low-gradu febris.
STRONGYLOIDIASISDostupnost těchto červů v játrech vyvolává porážku orgánu s dyskineze biliární systém. Příznaky: ztráta chuti k jídlu, hořkost v ústech, žloutnutí kůže a hlenu, bolesti v podžebří. Možná nejvíce lámou hlavu, forma onemocnění u všech ostatních.
GIARDIASISGiardia způsobují dyskineze biliární cest. Příznaky: bolest v podžebří, nevolnost, žloutenka.
AMÉBIÁZAOnemocnění probíhá podle typu akutní formy hepatitidy. Játra se zvyšuje ve velikosti, v jeho tkáních se tvoří abscesy. Příznaky: horečka, žloutenka, bolesti břicha, porážka tkáně orgánu s perspektivou rozvoje cirhózy.
BALANTIDIACiliates vedou k bolestivé reakce jater na pohmat, průjem s pruhy krve a hlenu, dehydrataci organismu, rýma a jiné nepříjemné příznaky.

Pokud samozřejmost léčba neexistuje, onemocnění se poměrně rychle přechází v chronický proces. V tomto případě dochází poškozování centrálního nervového systému, člověk začne si stěžovat na časté bolesti hlavy, závratě, zvýšená podrážděnost.

V zanedbané případě může znamenat nadměrné pocení, třes očních víček, rukou a jazyka. Tím, že je v takovém stavu, že ne všichni lékaři podezření u pacienta invaze jako klíčovou příčinu onemocnění, a tráví léčbu neurózy, cévní dystonie a jiných onemocnění.

Jak je infekce?

Usadit se v těle člověka — dítěte nebo dospělého, a později, postihující játra, střevní červi může následujícími způsoby:

 • v průběhu kontaktu s vozovkou, tak jak vajíčka háďátek, játra fluke, Ascaris a škrkavky mohou žít v půdy substrát, v důsledku čehož jsou snadno dostanou do těla, spolu s špatně prát zeleniny a ovoce, přes bosé nohy a ruce špinavé;
 • při přímé interakci s nakaženou osobou, například roupy snadno přenáší v kolektivu přes každodenní předměty, např. lůžkoviny, nebo špinavé ruce;
 • od povolena — přes sliny, srst, kontakt s výkaly, atd.;
Olej z jedle
 • při konzumaci vědomě ne převařené infikované vody, tak může šířit játrová fluke, měchovec a další helminti;
 • při špatně zpracovaných potravin, například, porušení procesu vaření ryby, hamburgery, a také populární v poslední době, rohlíky a sushi v tomto případě jako paraziti jako Fluke, játrová fluke, škrkavka a Echinococcus snadno usadit v těle infikované osoby;
 • po kousnutí hmyzem.

Není žádným tajemstvím, že právě děti jsou nejčastěji nositeli worm invaze. Vysvětlit to hračka: imunity v dětském věku je tvořena nestačí, tělo i nadále růst a rozvíjet se, které vyžadují velké množství síly a energie. Výsledkem je oslabený imunitní systém, ale také související s věkem, slabá kyselost žaludeční šťávy, v porovnání s dospělými, dělá tělo náchylnější k různým druhům porážce.

K tomu od útlého věku dítě spěchat aktivně vstřebávat svět kolem sebe, a snaží se, aby to není jen na dotek rukama, ale i pomocí úst, se snaží na chuť absolutně všechno — jak doma, tak na ulici. I přes komplexní péče, které jsou obklopeny většina dětí, ne všichni rodiče mohou vzdělávat dítě v předškolním věku základních pravidel hygieny. Takže od infekce s červy v rodině, kde jsou malé děti, není imunní nikdo.

Diagnostika

V moderních laboratorních podmínkách určit přítomnost jaterních, stejně jako jiné druhy červů, není nijak vážné práce. Hlavní věc je, podstoupit kompletní diagnostické vyšetření.

Odhalit porážka jater parazity vám následující laboratorní testy:

 • obecná analýza krve;
 • analýza fekální mas a duodenální obsahu;
 • analýzu na protilátky paraziti.

V krvi člověka, trpícího helminthiasy jater a žlučníku, bude zjištěn zvýšený obsah eozinofilů a protilátek, které naznačují, že tělo se snaží sami bojovat s nezvaný hosty. V fekální masy mohou být odhaleny různé parazity nebo jejich vejce.

Další diagnostické metodami jsou ULTRAZVUK-průzkum, počítačové tomografie břicha, endoskopické studie žlučníku a jeho potrubí, a také střev. Tyto instrumentální metody diagnostiky umožňují, aby se potvrdila přítomnost onemocnění.

Léčba

Není třeba propadat panice, pokud je opravdu potvrzeno, že paraziti žijí v játrech konkrétní osobu. Nemoc je úspěšně léčit, a u dospělých, a u dětí, a léčit to není tak těžké, jak se může zdát zpočátku. Játra jsou orgánem, který je schopen obnovit a pro to bude potřebovat docela dost času. V současné době existuje mnoho metod konzervativní a netradiční, jak vyřešit problém s parazity v játrech. Většina z nich je dost efektivní, ale je žádoucí, aby jmenování léčby se věnoval ošetřující lékař.

Základy léčby červů v játrech jsou uvedeny v následující tabulce. Jen to zahrnuje tři fáze.

FázePodstatou léčby
Fáze 1. Odstranění příznaků otravy organismu, zlepšení enzymové aktivity jater a střev.
 • Dodržování diety, varování růst a rozmnožování parazitů.
 • Označení anti-alergické a choleretic léků.
 • Příjem sorbenty a enzymů.
Fáze 2. Intenzivní účinek na parazity.
 • Označení anthelmintikum léků, jejich možné kombinace s prostředky lidové medicíny.
Fáze 3. Úprava imunity, prevence infekce helminthiasis v budoucnu.
 • Dodržování diety.
 • Příjem multivitaminové komplexů a imunomodulátory.
 • Dodržování pravidel osobní hygieny.

Každý odhalil typ zjištěných worm invaze, které se staly příčinou porážky orgánu vyžaduje provádět správně stanovenou terapii, na základě kterých je čištění jater od parazitů. Za tímto účelem, lékař vyzvedne potřebné lék prostředky, často spojoval jejich označení s recepty lidové léčby.

 • Speciální dieta. Pre-před tím, jak vyčistit játra, lékař předepíše dieta terapie. Je založena na plném vyloučení nebo minimalizaci sacharidů potravin, potravin bohatých na gluten, tučných a ostrých jídel. Je žádoucí zahrnout do svého jídelníčku ovesné kaše na bázi rýžové, kukuřičné a pohanky obiloviny, maso s minimálním obsahem tuku, mléčné výrobky a dušená zelenina.
 • Dýňová semínka
 • Příjem энтероsorbenty. Jaterní očistu od parazitů se neobejde bez léků s sorbent vlastnosti. Sorbenty evakuovat z těla jedovaté a toxické látky, čištěním od nepotřebných jed předřadník.
 • Antialergické léky. Jak snížit zvýšenou senzibilizace těla, třeba antihistaminika prostředky.
 • Anthelmintic terapie. Proti parazitům léky by se měly volit individuální režim pro každého pacienta, v závislosti na jeho věkové zvláštnosti, zdravotní stav a fázi helminthiasy.
 • Korekce imunitního systému. Omezeno na jmenování multivitamíny a imunomodulátory.
 • Léky normalizace práci jater (tj. mají hepatoprotektivní a choleretic účinky). Pro toho, aby se čištění jater a následné její regenerace poškozených buněk a tkání prošli úspěšně, lékař by měl přiřadit prostředky.

Lidové ošetření

Pro toho, aby se v krátké době čistí tělo od parazitů v domácnosti, normalizovat práci orgánů trávicího traktu, je možné doplnit konzervativní léčba lidových prostředků.

Použití oddenky lopuchu. Jak eliminovat příznaky intoxikace organismu, čímž se játra bude lepší vyčistit potřebovat hod. lžička extraktu z oddenky lopuchu, kterou je třeba zředit ve sklenici čisté vody a vypít jedním douškem. Opakovat 3 krát denně. Průběh léčby — 7 dní.

Prostředek z jedle. Extrakt z jedle má anti-pobuřující, antimikrobiální, dezinfekční a hepatoprotektivní akce. Jak se čistí játra od parazitů pomocí jedle extraktu? V průběhu měsíce, denně orálně 50 ml prostředku 3 krát denně, pre-zřeďte čistou vodou.

Recept z vratiče obecného. Efektivní očista jater v domácích podmínkách s pomocí léčby lidových prostředků lze provést pomocí tansy. Unikátní složení vratiče obecného může nejen výstup parazitů z jater, ale také vyrovnat se s příznaky cholecystitida a zánětlivé zabezpečovací změnami, objevilo před v těle v důsledku aktivity odčervení a prvoků. Tansy je třeba vařit v přepočtu hod. lžíce suchého surového materiálu na 200 ml vody, konzumovat 3 příjem v průběhu dne. Navíc před spaním můžete žvýkat drcené květy jsou rostliny a zapít je sklenicí vody. Ráno je třeba doplnit ošetření použitím projímadel, aby se urychlilo vylučování parazitů a produktů jejich života.

Cibule

Prevence

Je třeba dodržovat následující pravidla:

 • pečlivě opláchnout všechny zelenina a bylinky, které rostly v zemi, po umytí tyto produkty doporučujeme navíc opaření vařící vodou;
 • nesnášejí půdy na potravinách různých hmyz, například mouchy, oni také přijít v parazitární cyklus infekce červy;
 • před každým jídlem je třeba umýt si ruce mýdlem;
 • vždy vařit vodu, bez ohledu z jakého zdroje je přijata (výjimkou je filtrovaná voda je kvalitním přístrojem a balená voda od renomovaných výrobců;
 • při plavání na otevřených vodních ploch nelze zabránit vniknutí vody do dutiny ústní, nosohltanu nebo očí;
 • zakázáno je pochybné vařené jídlo (játrová fluke, škrkavka a ol).

Na základě tohoto článku se stává jasné, co, paraziti žijí v játrech, v čem je jejich nebezpečí a jak je léčit. Zbavit parazitů lidovými prostředky sami — není zcela správné rozhodnutí. Vybrat správný lék není obtížné, ale lék léky používané k odstraňování parazitární organismů z tkání jater, je poměrně toxický, takže je přiřadit by měl pouze lékař.

Tělo je očištěna od worm invaze, se poměrně rychle stabilizuje práci vlastní imunitní systém, čímž se začne pomalu regenerovat játra, přetrvávají příznaky alergických onemocnění, zmizí bolest v podžebří a žloutenka.