Paraziti v lidském těle: příčiny, příznaky a léčba lidových prostředků

Závažným problémem dneška jsou paraziti.

Podceňování jejich nebezpečnosti v kombinaci s nedostatečnou vědomí o biologii těchto zvířat a způsobech nakažení jimi vedla k tomu, že nositeli těchto nebo jiných parazitů teď jsou přinejmenším několik miliard lidí.

V tomto článku jsme se podrobně popsat, jaké druhy parazitů v lidském těle může být, důvody jejich vzniku, a také o příznacích a metodách, jak se vypořádat s tím nebo jiným parazitem.

Tasemnice

Malé odbočení:Téměř všichni jsme řešili, vepřové maso, jako jeden z nejvíce chutných jídel, zvláště když se podává se speciálními pokrmy. Vepřové maso – maso prasat, kterou jsme někdy konzumujeme, může být považován za jeden z nejšpinavějších zdrojů masa.

Co je to parazit?

Parazit je organismus, který žije zcela na úkor jiného, většího organismu. Podle místa lokalizace se objevují ectoparasite, žijící na člověka z vnějšku, a endoparasite, napadení ho zevnitř. Složení parazity mohou být viry, bakterie, červi, hmyz a dokonce i obratlovci.

Parazity nelze považovat za něco, co je nepřirozené. Naopak, až do té doby, dokud vědci si uvědomili, co to je, a odkud pocházejí, lidé infikované neustále to, co bylo jednou z příčin nízké průměrné délky života o další 1 – 2 století zpět. Koneckonců, mnozí z parazitů smrtící, a v některých případech život zachránit může jen kvalifikovaný lékařský zásah.

V jiných – nemoc může trvat desítky let, tak jako paraziti dovedně maskuje jako jiných nemocí, které nelze vyléčit do té doby, dokud není stanovena jejich skutečná příčina.

Druhy populárních parazitů

Čím blíže k přírodě, k tradici, tím větší je šance sehnat u sebe jednoho z parazitů nebo celá sada je.

Kruhové a páskové červi, blechy, vši, podkožní roztoči, larvy gadfly a wohlfahrtia volare – a to zdaleka není úplný seznam těch, kteří touží po lidském mase a krvi, pojďme se podrobně podívat na příčiny, příznaky a léčba alespoň základních druhů parazitů v lidském těle.

Červ tasemnice

Tasemnice – neoficiální název velkých tasemnic, jako jsou býčí a prasečí tasemnice, stejně jako širokou tasemnice. Červ žije v tenkém a tlustém střevě, prvních pár měsíců čas zůstat bez povšimnutí, a vede postupem času k silný úbytek hmotnosti svého "hostitele".

Celková struktura všech tasemnice se skládá z hlavy s přísavkami, kterými helminth je připevněn ke stěně tenkého střeva a několika stovek nebo tisíc segmentů postupně narůstající tloušťkou, v nichž dozrávají vajíčka.

S postupem času, koncové segmenty vytrhnout z těla červa a jsou vylučovány společně s výkaly. Jejich vznik – zaručená znamení, že je třeba přijmout opatření, a není důvod k radosti z toho, že parazit vyšel.

Pro něj to je – normální proces života, v přirozených podmínkách tyto segmenty i nadále pohybovat ještě několik desítek minut, po které prasknou, bude rozhazovat kolem vejce helminthů. Pokud tasemnice vztahuje k mysli býčí tasemnice, pak segmenty spontánně plazí přes zadní průchod.

Příznaky páskové červi u člověka

Příznaky přítomnosti páskových červů u člověka v těle:

 • bolesti břicha, které mění svou polohu,
 • průjem,
 • zvracení,
 • bolesti hlavy.

Vzhledem k tomu, že nositelem pásu červ může být prakticky jakékoliv zvíře, do myši inclusive, vyplývá závěr o tom, že jakýkoli zásah země v ústech potenciálně nebezpečné.

Pokud tasemnice vztahuje k mysli široké tasemniceа, pak infikování jim pochází z nedostatečně tepelně opracované nebo solené ryby.

Dýňová semínka

Léčba velkých tasemnic u člověka doma

Lidové metody léčby patří následující:

Za několik dní před ošetřením je nutné přejít na dietu ze sacharidů. Pak použít jednu ze dvou věcí:

 • Dýňová semínka. Syrové slunečnicová semínka očistit a jíst několik triků, zapít vodou. Dospělý člověk je dostatečně roku 300 za den, děti – 100 gg Používá jednorázové.
 • Léčebný poplatek z následujících složek: na 4 části vratiče obecného a lněného semínka, mletý hřebíček – 2 ks, po 1 části tsmina (Helichrysum) barvy, zeměžluč, pelyněk, dýňová semena (země).

Komponenty v tlačenici, promíchejte a brát týden, v suché formě, ve polévková lžíce. V první den – 1 jednou ráno, druhý a třetí den – 2 krát, ráno a před jídlem, v následujících dnech – 3 krát denně, zapít sklenicí vody.

Po jednom z předchozích dvou bodů ráno nalačno se provádí klystýr, pak přijat ještě jedna porce prostředky a 2 hodiny je dáno projímadlo.

Jedno helminthů (až několika metrů délky) jednotky na téma dostupnosti na jednom konci hlavy s přísavkami. Pokud ji nemají, pak červ vyšel ne zcela, a po týdnu se léčbu opakovat. Pro kontrolu po 3 týdnech proces je vhodné opakovat v žádném případě.

Echinococcus (echinokokóza)

Velmi nebezpečný helminth infekce kterého časem může být smrtelná. Jemný plochý červ, 3-4 mm dlouhé a zhruba 1 mm tloušťky, který má vlastnost tvořit bubliny ve vnitřních orgánech (včetně játra, plíce a mozek).

Echinococcusовый měchýř je naplněný tekutinou dutiny, v níž na stěnách jsou helminti, ale uvnitř jsou vytvářeny dceřiné bubliny, včetně uvnitř dceřiných společností. V rozsahu takové patologie může dosáhnout až několika litrů u člověka.

Dospělý Echinococcus parazit v tenkém střevě, jeho larvy se krevní proud publikováno přes portál žíly po celém těle. Diagnóza může být provedena s pomocí tomografie, analýza stolice nebo zvláštní reakce na přítomnost protilátek k Echinococcus v těle.

Echinococcus

Příznaky Echinococcusа u člověka

Příznaky echinokokózaа, a to zejména v počáteční fázi, mohou vydávat za jiné onemocnění, takže diagnostiku má smysl provádět, pokud má místo kombinace několika z těchto příznaků:

 • slabost;
 • únava;
 • bolesti hlavy;
 • zvracení;
 • ledvinové koliky;
 • low-grade teplota;
 • snížení chuti k jídlu;
 • ztráta na váze;
 • tíže a bolest v oblasti jater.

Léčba echinokokózaа

Při zjištění tohoto parazita je nutná kvalifikovaná lékařská pomoc s operačním zásahem. V její nepřítomnosti je možné zmírnit situaci s pomocí těchto lidových prostředků:

 • Poplatek z cest a březové pupeny, listy máty a květy Helichrysum. Komponenty jsou přijímána v kombinaci 100:75:75 gg a naplněný vařící vodou v poměru 100 ml na lžíci. Pití: děti 50 ml, pro dospělé ve 100 ml 4 krát denně, od dvou týdnů do jednoho měsíce.
 • Alkoholu tinktura vlaštovičník a březovém ledvin, vnitřně. Komponenty naplněný vodkou v poměru 1:5 a nechá na týden. Dávkování: 1 polévková lžíce hodinu po jídle 3 krát denně.
 • Tansy. Květiny trvají na tom, 2 hodiny z výpočtu 1 šálek vroucí vody na lžíci. Vezměte 100 ml denně, hodinu před jídlem.

Je třeba poznamenat, že Echinococcus tím, že pásovým helminth, neustále se váže k postižené jim orgán (játra, plíce, mozek) a nemůže být vyhnán přes kůži pomocí vany, v rozporu s pravidly jednotlivých osobností lidové medicíny.

Škrkavka (lidská Ascaris)

Kulaté proudění vzduchu klapkou červi, 20 – 35 cm dlouhé, nejvíce často v porovnání s s červy. Škrkavka, na rozdíl od předchozích druhů nemají orgánů přiložení, a neustále se pohybují v proudu semi-trávené potravy, procházející přes střeva.

Ale to je jejich poškození nekončí. Červi čas od času se množí, a jejich larvy, hlodat střevní stěny, stejně publikováno tělo proudem krve, stejně jako larvy předchozích forem odčervení.

Autentické skutečnosti je jejich vnikání do plic a vykašlávání přes ústní dutiny spolu s sputa, při tom jsou tak malé, že ve většině případů pacient ani si toho nevšimne.

Navíc, v důsledku migrace larev, škrkavka mohou žít v játrech, ledvinách, slezině, plicích, mozku, desítky let. Ne s tak ničivými vlastnostmi, jako Echinococcus, škrkavka, nicméně, jsou schopny vyvolat onemocnění, jako je hepatitida u mužů, cirhóza jater u žen a nádor na mozku.

Lněná semínka

Příznaky Ascaris

Skupina příznaků Ascaris, na kterou stojí za to věnovat pozornost, je následující:

 • zvýšené slinění;
 • hubnutí;
 • průjem a krev v fekální mezi masami;
 • alergie a svědění kůže;
 • dušnost, zánět průdušek nebo zápal plic;
 • low-grade teplota;
 • zvýšení krevního tlaku;
 • zvracení, změna chuti k jídlu;
 • deprese a neurózy.

Diagnostika se provádí na základě celkové analýzy výkaly, na co je třeba se obrátit na specializované instituce.

Léčba Ascarisоза lidovými prostředky

Užívané pro vyhnání Ascaris, léčba lidových prostředků zahrnuje následující recepty:

 • klystýr z mléka s česnekem. Ozdobíme plátkem česneku vaří ve sklenici mléka a dal v podobě klystýr v noci. Kurz se vztahuje týden.
 • semínka dýně. Podobně popsal výše léčbu tasemnice;
 • tinktura z listů pelyňku a strouhaným syrové semena dýně. Komponenty užívají ve stejných poměrech, přidají dva díly vodky a trvají na tom, na tmavém místě týden. Hotový tinktura se používá 2 krát denně před obědem a večeří 50 ml;
 • zelené vlašské ořechy, zalijeme vroucí vodou v poměru 1 díl ořechů na 2 díly vody a trvají půl hodiny. Sklenici infuze je třeba vypít během dne, pak vzít projímadlo;

Prostředky na obnovu organismu po zbavit parazitů

V každém případě, paraziti jejich pobyt porušují normální fungování orgánů, kde se nacházejí.

Echinococcus v ledvinách a játrech je vystaven kalcifikace, škrkavka odvádí do plic a jater pohyby, které přetrvávají i po jejich zániku, páskové červi svými přísavkami kazí střevní stěny, čímž se zvyšuje riziko vzniku duodenálních vředů.

Takže lidová medicína doporučuje použít k odstranění těchto účinků následující recepty:

 • Střeva se obnovuje infuze semen lnu. Semena vařit vroucí vodou z výpočtu lžíce na sklenici a trvají na tom, 2 hodiny. Průběh léčby: po třikrát denně 50 ml týdnu;
 • Celkový oživení je dosaženo následující kompletací: 2 díly listy kopřivy, 1 díl plodů šípků a 5 částí plodů jeřábu.

Směs uzavřené vařící vody ve stejném poměru, jako předchozí odstavec a používá se stejným způsobem.

Prevence napadení parazity

Pravidlo č. 1: nelze tam nic z ryb dost slaný, smažené nebo vařenou. Sushi, solené sleď nebo sashimi mohou být považovány za jídlo gurmán. Ale v podstatě je to – syrové ryby a ryby – jedna ze složek životního cyklu parazitů červy.

Jak vše probíhá: nejprve se larva dostane do škeble, kde roste větší než určitý limit, pak škeble sní ryba, larva se dostane do jeho zažívacího traktu, zůstat živý, pak se zvyšuje a násobí, jak se ve svalové tkáni ryb, pak tato ryba žere delfín, racek nebo bílý medvěd. Nebo který si přeje podílet se na vysoké japonské kultuře návštěvník restaurace.

Bezpečnostní syrové ryby v teorii existuje. Pro toho to musí být ihned, nebo zmrazené po zachytává a rozmražené těsně před vařením, nebo by měl být speciálně využívána na rybí farmě s kontrolou nepřítomnosti parazitů. Ale zkontrolujte, zda je riskantní jídlo bylo připraveno z ní, jako pravidlo, to je nemožné.

Maso

S masem je nutné dodržovat stejnou opatrnost, se snaží syrové mleté maso a čerstvě-slaný sádlo.

Kromě toho, aby se nakazit helminthůми, zeleniny před jídlem je třeba umýt, ruce taky. Je součástí přírodního prostředí, tyto paraziti v lidském těle se ukázaly být rozšířeny téměř všude.

Jakýkoliv kontakt potraviny nebo rukou od země, zemitý prach a vegetace je schopen nechat na stravování jejich mikroskopické vejce. Při zasažení střeva z vajec zobrazí červi, jejichž odstranění nebude vůbec jednoduché.

Tam jsou paraziti, kteří napadají jen míjení nebo rekreant na povaze člověka, to jsou například:

 • malárii Plasmodium, obsažený ve slinách komárů rodu culex,
 • původce encefalitidy, obsažený ve slinách Ixodes roztočů,
 • the gadfly a wolfarth volare.

Jejich prevence spočívá v aplikaci nejrůznějších repelentů turistiky na divoké přírodě, ale také na maximální ochranu otevřených oblastí těla (sítě proti hmyzu, mřížky, speciální gel).

Nicméně, co všechno se dá dělat, když prevence nepomohlo? Tak, jak zaútočit na známý dávno, co stejně dávno ví a léčba lidové způsoby.

A na konec je třeba poznamenat, že dodržování jednoduchých pravidel hygieny a sanitace, zničení, mouchy a šváby, umožňuje výrazně snížit riziko nákazy parazity, který vede k těžkým následkům.