Vejce červů (odčervení): od založení do vzniku jedinci

Helminti – to je vědecký název parazitů-červů. Jak vypadají vajíčka červů, zájem mnoho, proto, že se stanou hosty v našem těle. Žijí v těle člověka, zvířete a rostliny. Většina z těchto parazitů dlouho se adaptovaly k životu na venkovním čerstvém vzduchu, v zemi a vodě. Jejich vajíčka jsou v půdě, vodě a dokonce i "stoupat" ve vzduchu.

Samice helminthů

Některé informace o helminthiasy

K dnešnímu dni se naučil více než 300 druhů odčervení, 70 z nich se nacházejí na území naší země. Světová zdravotnická Organizace související helminthiasy k obzvláště významným infekcím. Počet nakažených červy se může lišit od 20 do 22 milionů lidí.

K helminth přijato klasifikované červy 3 tříd:

  1. Ploché červy (tasemnice) – velmi dlouhé, živí se krví hostitele. Nejčastěji se vyskytují vzestupnou a prasečí apni, Echinococcus.
  2. Škrkavky (měchovec) – mají různé rozměry, dvoudomé. Nejčastější z nich jsou ascaris a pinworms.
  3. Motolice – vždy bisexuální biohelminths, na hlavě mají přísavky, s jejich pomocí červ je připojen k orgánům hostitele. K nim patří schistosomiáza a další.

Přítomnost červů je nebezpečné z několika hlavních důvodů:

  • paraziti jsou schopni způsobit mechanické poškození vnitřních orgánů;
  • způsobují porušení metabolismu;
  • odpadní produkty, odčervení jed tělo hostitele;
  • dostupnost odčervení je schopen vyvolat další onemocnění.

Helminti kladou vejce, které spadají do lidského těla v podstatě alimentární tím, že (s potravou nebo vodou), nebo při porušení pravidel hygieny.

Popis vzhledu a struktury nejznámějších odčervení

Helminti Vzhled Budova
Roupy Je to malé kulaté červy bílé barvy, obvykle se jejich velikost není větší než 1, viz Na přední části těla pinworms nachází vesicle. S jeho pomocí helminth je zakotveno uvnitř střeva, způsobit mechanické poškození. Druhý konec červa poukázal. Odtud název pinworm.
Škrkavka Dost velký červ, dlouhý asi 20 cm a na šířku 6 mm. Samice jsou mnohem větší samce. Stává červeno-bílé barvy s ohnuté ocasem. Tělo škrkavka je pokryta robustním kůžičky, který rozpouští i žaludeční šťávy. V konci škrkavka mají ústa, kolem úst tři rty.

Hned za ústa v těle škrkavka se nachází jícen a střeva, skládající se z rovné trubky. Parazit zůstává pouze polykání hotové jídlo a vstřebávat ji.

Whipworm Malý červ. Na délku dosahuje až 5 cm a na šířku, ne větší než lidské vlasy, ne více, 0,5 mm. Má ostrý konec, lpí jim za sliznice. Front-end helminthů (3-5 cm) rafinovaný do tloušťky vlasu. Zadní konec tlustší přední. V něm je umístěn střeva. U samice je v zadním konci je děloha.
Toxocara V jejich velikostech Toxocara dosahuje až 10 cm na délku. Samci drobnější.

 

Toxocara – červ bílé barvy. Tělo jeho prodloužený, připomíná tenký válec. Ústní otvor má tři rty.
Trichinella Odkazuje na kulaté červi malé velikosti. Na délku ne více než 5 mm. Jejich hlavním znakem budovy je jednostranný gastrointestinální trakt.
Vzestupnou tasemnice (tasemnice) Červ je velmi velké velikosti. Má dlouhé tělo ve formě pásky. Kolik metrů na délku dosahuje vzestupnou tasemnice?! Je to obří velikosti až 30 metrů! Tasemnice (korunka) má 4 silné přísavky, bez háčky. Korunka tasemnice malá. Na děložním rostou segmenty, jejich počet bývá od 1 do 2 tisíc. Děloha rozvinutá, je vyplněna průhlednou vejci. U Zralé tasemnice segmenty jsou odděleny, se pohybují s výkaly nebo samostatně jdou ven ze střeva.
Prasečí tasemnice

(tasemnice)

Jeho struktura je velmi podobné s bovinní tapeworm. Ale podle velikosti to několikanásobně méně býčí tasemnice – ne více 3-5 m. Prasečí tasemnice říká ozbrojeným tasemnice. Má na hlavě kromě 4 kojence, má 32 háčky. Segmenty tasemnice mají asi 50 tisíc vajec.
Tasemnice široký Další dlouhý červ, jeho délka může být větší než 10 m. Tělo červa se skládá z malé ploché hlavy, ne více než 5 mm. na obou stranách jsou dlouhé ploché štěrbiny-přísavky. Jejich červ drží na střevní stěny.
Echinococcus Patří do skupiny tasemnic, helminth malé velikosti. Na jeho hlavě je háčků a přísavek. Echinococcus se skládá z 3-4 segmenty. "Vyzbrojen" parazit přísavky a háčkyми. V segmenty u parazita jsou umístěny pohlavní orgány, a v třetí – vejce. Oni se oddělí své segmenty, a ti mají schopnost samostatně se pohybovat.
Opisthorchiasis nočník Drobným červ, o velikosti 1 viz Na hlavě má ústní zelenáč. Červ má 2 přísavky, kterými je stanovena na hladký povrch. Tam ústní a břišní přísavky. Od ústní přísavky jde throat, a za ní jícen a střeva. Na zadním konci u parazita existuje vylučovací orgán.
Játrová Fluke

Vlastnosti životního cyklu červů

Doba trvání životního období u červů je jiný. U některých to může trvat rok-dva, ale u jiných parazitů více než 10-15 let! Takže mezi odčervení má své stoletých. Například, pinworms žijí docela na dlouho, ne více než 6 měsíců. Plodnost je poměrně vysoká. Vzhledem k tomu, že vejce pinworms jsou velmi lehké, mohou být i ve vzduchu, který dýcháme.

Vejce škrkavka a whipworm pronikají do těla přes jídlo

Škrkavka a whipworm žijí více než 2 roky. První pobyt do 2 let, a poslední 3-4 roky. Ale to nejsou ty strašný čísla!

A tady rekordman mezi červy, které způsobují obrovské škody na lidském těle je prasečí tasemnice. Jeho životnost dosahuje až 20-30 let!

Odborníci, dal různé pokusy a experimenty nad červy, udělali závěr, že teplota prostředí má vliv na chování helminthů. Při zvyšování teploty těla pacienta Ascaris samovolně opouští tělo. Tak při teplotě 40°C, činnost škrkavka přibývalo několikrát.

Pokles teploty v prostředí nutí helminthů brát akce – výtok z těla.

Jednou z metod dezinfekce je teplotní zpracování. Například v rybách zahynul parazit, je dost vařit po dobu 30 minut. Mrazu při různých teplotních režimech urychlí proces zpracování. Při teplotě -15°C doba mražení – 30 dní. Při -35°C – stačí 10 hodin.

Kolik potřebujete stupňů, aby k dekontaminaci produkty? Vejce Ascaris jsou zabiti při teplotě +55°S. Zpracování hraček ve vodě při teplotě +70°C trvá několik sekund.

Odkládání vajec červy

Většina parazitů kladou vejce, ale mezi nimi je i živorodá helminti. Těmi jsou Trichinel.

Jak vypadají vejce odčervení lze zjistit pouze pomocí mikroskopu. Jaký druh odčervení "usadil" v člověku, je možné určit po zvážení jejich vejce. A larvu můžete posoudit pouhým okem.

Samice helminthů zůstává v těle až do okamžiku oplodnění a na čas ložisko semene

Kolik vajec může odložit samice helminthů – vede v horor. Toxocara je schopen za den odložit 250 tisíc vajec. Mimochodem, larvy a vajíčka červů mnohem houževnatý, než dospělí jedinci. Samice některých odčervení zabito poté, co odložili vejce, tak se děje u škrkavky.

Paraziti každé třídy je svým způsobem žijí, rozmnožují a kladou vejce. Například u biohelminth dozrávají vajíčka a larvy v těle hostitele (kráva, kočka, pes). Například, biohelminth prasečí tasemnice. Pokud se do těla dostala, larva, pak roste tasemnice v oddělení tenkého střeva. V případě napadení vejci tasemnice situace ještě horší. Oni se stěhují po celém těle, a usadit se mohou v každém orgánu. U geohelminths vajíčka a larvy se musí zrát mimo organismus hostitele, v půdě. Vejce škrkavka se vyvíjejí v larvy v tenkém střevě. A při dobrých podmínkách s tokem krve vajíčka (larvy) Ascaris stěhovat do všech orgánů.

Helminti Popis vajec Počet na zdivo Doba zrání
Roupy Vejce pinworms oválné non-symetrické tvary. Skořápka je hladká, se skládá z několika vrstev, bezbarvý. V oplodněná vejce již larva. Najednou u roupy zraje více než 10-15 tisíc vajec. Po pozdržení vajec žena, larva se v nich zraje po dobu 6-8 hodin.
Škrkavka Vajíčko, které není oplodněné, má oválný protáhlý tvar. Vnější skořápka je hustá, s malými nádory. Vnitřnosti, vejce plná nažloutlý buňkami. Denně vydává více než 250 tisíc vajec. Prostřednictvím 2-3 týdny oplodněná vejce jsou invazivní.
Whipworm Vejce tohoto parazita má tvar sudu, rozpětí jeho vrstvené a transparentní. Vnitřnosti, vejce má menší zrna. 3500 nezralých vajíček za den Třeba 2 týdny pro zrání larvy.
Toxocara Vejce s tlustou jemně hrbolatá shell. 200 tisíc vajíček za den. Po několika dnech Zralé larvy ve vejcích. Stávají se invazivní.
Trichinella Velikost larvy 0,1 mm. Za 2 měsíce, samice porodí více než 2000 larvy. Samice Trichinel rodí živé larvy.
Vzestupnou tasemnice (tasemnice) Vejce ve tvaru připomíná oválné bubliny v šedé barvě, má dvě střevo. Cysta obsahuje asi 200 tisíc vajec. Pokud v těle cysta není jeden, pak se počet vajec je obrovský. Finové ve svalech udržet život v průběhu 3 let.
Tasemnice široký Vejce jsou oválné, pokryté hladkým pláštěm žluté barvy. Shora vejce kryt, zespodu bouli. Denně člověk s výkaly vybere několik milionů vajec. Po 2-3 dny ve vejcích tvoří larva.

Obydlí odčervení mimo člověka

Helminti mohou žít nejen v těle člověka a organismů domácí mazlíčky, ale také mimo hostitele. Například giardia urovnat u koček v horním oddělení střeva, ale také je možné je detekovat u říčních ryb (cejn, ide).

Vajíčka parazitů pinworms jsou tak lehké, že jsou schopny zůstat ve vzduchu. Zamořené červy může být i voda. Ona nakazí od postižené půdy. Od vody nakazí obývací v nádrži ryby.

Na rostlinách helminti taky vejdou. Na nich jsou parazitární pouze měchovec. Oni udeřili kořeny a hlízy rostlin, stejně jako stonky a listy. Napadení stane alimentární tím, že hostitel – vlaštovky vejce červů s jídlem. Pokud produkty opláchněte vroucí vodou, pak vajíčka a larvy jsou zabiti.

Larvy červů

Životní cyklus helminthů na příkladu pinworms

V lidském těle pinworm žije v několika odděleních střev: oddělení tenkého střeva, slepého střeva a horním oddělení tlustého střeva.

Invaze pro člověka je vajíčko s útočník. Nakazí šéf fekální-orální cestou. Larva uvolňuje ze skořápky od vajíčka v tenkém střevě a migruje do místa lokalizace. Dále je proces, tzv. línání, po níž se larva stává Zralé individuální.

Helminti — mnohobuněčné paraziti

Po páření samci umírají, jsou vylučovány z těla s výkaly. Mezitím samice pomocí váčky se váže na sliznici střeva, v nich Zralé vejce. Jsou velmi plodný, v jejich děloze zraje více než 10-15 tisíc vajec. Při dozrávání vajíček, samice se pohybuje na anální otvoru. Samice přesahuje střev v noci, kdy jsou svaly konečníku uvolněné. Ona leze na kožní záhyby vnějších pohlavních orgánů. Svaly pochvy samice uvolní a začíná výběr vajec. Na kůži povrchu těla hostitele nejpříznivější podmínky: teplota, vlhkost, kyslík. Kolik zrání vejce?

Později 6-8 hodin uvnitř vajec, mimo člověka, vznikají larvy, které se stávají invazivními.

Dále samice zemře, vysychají, tvořit knedlík. Z jeho pohybů na záhyby vzniká svědění. Šéf hřebeny tuto oblast. Na ruce a pod nehty objevily vejce parazita. Dále je možné několika způsoby:

  • Nemocný, nemusí dodržovat pravidla osobní hygieny, onemocní znovu. Přijímá snídaně nemytý rukama.
  • Pacient nakažený rukama dotýká předměty denní potřeby, hračky, kliky dveří a tak dále, infikování členů své rodiny.

Pamatujte si, že v hostiteli žádný helminth není schopen množí a rozvinout. Vajíčko nebo larva nutně musí zavázat cyklus: hostitelská země/vzduch-hostitel.