Čištění organismu od parazitů: dostat od nezvané hosty

Počet parazitů v okolí člověka, je srovnatelné s viry a bakteriemi. Pronikají do těla přes ústa, pokožku, dýchací cesty. Každý rok odhalí asi milion případů helminti. Nejčastěji onemocní děti, v důsledku vlastností hygienické chování a selhání ochranných vlastností. Očista od nich není velký problém. Budeme vyprávět o nejúčinnějších způsobech.

paraziti v těle

Jak je rozpoznat?

Objektivní diagnostika parazitární onemocnění obtížné vzhledem k nedokonalosti laboratorních metod. Analýza stolice na vajíčka červů se často ukáže jako negativní, ale není to potvrzuje nedostatek infekce. Proto je důležité znát příznaky, podle kterých je možné mít u sebe parazitů:

 1. Obecné příznaky — malátnost, slabost, snížená chuť k jídlu, rychlá únava. Vznikají tím, intoxikace potravinami života odčervení.
 2. Snížení chuti k jídlu a hubnutí. Někdy člověk, naopak, zažívá konstantní hlad.
 3. Gastrointestinální poruchy: nevolnost, nadýmání, průjem, změna zácpou, malá bolest v břiše. Tyto příznaky nejsou trvalé. Často člověk "píše" jejich chyby ve výživě a nečerpala k lékaři.
 4. Pokles imunity, která se projevuje v časté nachlazení onemocnění a exacerbace chronických přetrvávající infekcí. Jsou charakteristické časté herpes vyrážky na rtech, což je jasné znamení snížení odolnost organismu.
 5. Alergické projevy: vyrážky na typu kopřivka, suchý kašel v noci, výtok z nosu a další. Pro tělo paraziti jsou cizí agenty, takže imunitní systém na ně reaguje odmítání. Produkované protilátky mohou "plést" proteinové molekuly odčervení s proteiny, přijíždějící s jídlem. Pak nastane alergická reakce.
 6. Poruchy nervového systému. Celková intoxikace neprojde bez povšimnutí pro nervové buňky. Člověk se stává podrážděný, nervózní, špatně spí.
 7. Hypovitaminóza: svazek nehty, křehké a vypadávání vlasů, suchá kůže. Helminti "Rob" člověka, jíst to užitečné látky.

Všechny uvedené příznaky nejsou specifické. Oni navštěvují mnoho nemocí, takže helminthiasy často zůstávají bez povšimnutí.

V poslední době byl distribuován preventivní přístup k problému. Preventivní čištění se doporučuje pro všechny pacienty z rizikové skupiny: děti, lovci, lidé, kteří mají domácí zvířata nebo styku s nimi po práci.

Kde začít očista?

Osídlení těla parazity dochází za jeden den. Často člověk najde hned několik jejich druhů. Oni porušují práci všech orgánů, a to zejména jater a ledvin. Masivní osud cizích látek může vést k silné intoxikaci a spustit mechanismy autoimunitní reakce. To způsobuje vážné škody na zdraví a vede v na jednotce intenzivní péče. Proto je důležitý správný přístup k čištění.

Předtím, než začít ničit odčervení, je třeba vytvořit pro ně nepříznivé podmínky pro rozmnožování a života. Pro tento týden začínají držet dietu:

 • jí potraviny, které samy o sobě poškozují paraziti: ananas, granátové jablko, česnek, kapusta, dýňová semena, ovoce, bylinky, mléčné výrobky;
 • upustit od všech pokrmů, které se bude "krmit" nezvanými hosty: maso, ryby, mléko, sladkosti, chléb, muffin;
 • jí velké množství vody;
 • zeleninu a ovoce jíme v syrovém stavu;
 • jíst často malé porce (frakční výživa).

Existují dva zásadní přístupy k zbavit parazitů — lékařské a folk. Pojďme bydlí na specifika každého.

tablety proti parazitům

Přípravky

Základní problémy farmakologické léčby spočívají v rozmanitosti druhů parazitů a toxicity většiny léků.

Léčba se dělí na tři fáze:

 1. Přípravný — detoxikace, odstranění nedostatku vitamínů a trávicích enzymů.
 2. Jak se zbavit odčervení a parazitů — specifická léčba.
 3. Záchrana — druhá fáze detoxikace je pro vylučování produktů rozpadu a života, obnovení metabolismu.

Důležité! Léčivé přípravky se nesmí používat bez konzultace s lékařem.

Lidové recepty

Metoda Hilda Clark

Program čištění je účinný pro vysvobození nejen od odčervení, ale i od jiných parazitů, bakterií, virů. Používají zelené skořápce vlašské ořechy, vysušené pelyněk a prášek hřebíčku.

Recept na tinktury vlašských ořechů:

 • clear 15 zelených ořechů;
 • nalít kůži lihem nebo vodkou (0,5 litru);
 • vyhradit si na měsíc na tmavém místě.

Přijímáme podle schématu (nalačno): v první den kapku rozpustit v 100 ml vody a pomalu pít, pak se každý den se přidá po kapkách, od šestého dne dávka je 2 hod. l. tinktury. Přijímáme denně po celý rok.

Pelyněk grind na prášek a pijeme rostoucí před večeří: první dva dny na půl lžičky, pak dva dny na celé čajové lžičce, dále pak po 1,5 hod. l. Tak zvyšují dávku jednou za dva dny až 3,5 hod. l. (do konce druhého týdne). Pak se v průběhu roku na polovinu lžičky večer.

Prášek hřebíčku ráno před snídaní (1 dávka odpovídá objemu hrášek): první den — 1 dávka, druhý den — 2 dávky, od třetího dne po 3 dávce. Od desátého dne hřebíček pijí pro stanovení třikrát týdně po dobu jednoho roku (na 3 dávky).

Ruská trojice č. 1

Metoda je navržena prof Ivanchenko Va Im speciálně pro našich zeměpisných šířkách, kde vlašské ořechy rostou jen na jihu. To je také očista pelyněk a hřebíčkem s přídavkem vratiče obecného.

Recept. Změřit: tansy — 100 g, pelyněk — 30 g, hřebíček — 50 g (všechny ingredience, pre-převést na prášek). Směs promíchejte.

Doporučené dávkování. 1 dávka je 1,75 g (budete potřebovat lékařské váhy). Pro pohodlí zváží první dávku a opatření přibližné množství (čajová lžička bez skluzavky).

Jak brát. V první den pijeme 1 dávku směsi ráno půl hodiny před jídlem. Druhý den přidáme recepci před večeří. Od třetí až sedmý den — 3 krát denně (před jídlem). Později v průběhu roku přijímáme vozidlo po 1 dávce jednou za týden (pro prevenci).

Ruská trojice č. 2

Očista bylinkami ve stejném duchu, jako předchozí recept. Lék se připravuje smícháním drcené semena kmínu (1 ks), drcené oddenky calamus (1 ks) a drcené okvětní lístky měsíčku lékařského (2 díly). Uchovávají ve skleněné jar ve tmě.

Očista čisté pelyněk

Bylina se prodává v lékárně. Okruh užití: lžičku 30 minut před snídaní a večeří po dobu 1 měsíce. Pak v zájmu prevence jednou týdně. Pro "boj" s hořkou chutí pelyňku, prášek nalil dovnitř chlebová kuličky a spolknout celé.

česnek proti parazitům

Česnekem

Léčivé vlastnosti česneku byly známé lidi ještě dlouho před vynálezem antibiotik. S jeho pomocí už od dob Čingischán bojoval s viry, bakterie, plísně.

Dnes je tu 3 předpis čištění organismu od parazitů pomocí česneku:

 1. Rychlý

Budete potřebovat sklenici oloupané česneku, který je třeba jíst najednou. Večer před večeře, nejpozději do 18 hodin. V 10 hodin jíst slaný okurka nebo trochu kysané zelí, pak celou dávku česneku, plátky odstraněn. Promýšlet není třeba. Pít slaném nálevu nebo rajčatovou šťávou. Na druhý den až do oběda jíst pouze okurky, pít slaném nálevu. Látky, které při tomto vystupovat ve střevech, smrtící pro všechny parazity.

 1. Pomalý

Spočívá v každodenní konzumaci hlavy česneku, počínaje od malých velikostí, postupně zvyšuje to. Stejně spolknout kousky česneku vcelku, pít slaném nálevu, čerstvě vymačkanou plum, jablečné, rajčatovou šťávou. První účinky jsou pozorovány už po týdnu.

 1. Klystýr

Mnoha lidem je těžké jíst velké množství česneku najednou. Pak se můžete uchýlit k klystýr. Příprava roztoku: rozdrtit 2 stroužky, ve smaltovaných nádobách zalijeme mlékem (0,5 l), přidejte 2 články li vratiče obecného a vařte 10 minut. Ochladí odvar filtr přes gázu. Na jednu proceduru odchází na 2 šálky. Opakují denně po dobu 1 týdne.

Tyto způsoby kontraindikován při některých onemocněních žaludku a střev. Během procedury, může vzniknout nepříjemný zápach z kůže, která časem zmizí.

A sodou

Je dávno známo, že alkalické prostředí nepoužitelný pro život většiny parazitů. Dost úvodu soda roztoku pomocí klystýr (v podstatě žijí v tlustém střevě). Jen při některých léze (např. giardiasis), je třeba "dostat" do tenkého střeva požitím soda dovnitř.

Léčba tráví ve třech krocích:

 1. Očista střev slanou vodou (klystýr hrnek Esmarch). Objem zadané vody by měl být menší než l (lépe dva), přidat 1-2 polévkové lžíce soli. Teplota + kk (22-24 °C). Náplň střev by mělo být pomalé, aby postup zůstal bezbolestné.
 2. Klystýr s jídlem a sodou. Do převařené vody (800 ml) se přidá polévkovou lžíci sody a zahřívá na teplotu 37-40 °S. vstřikuje do střeva pomocí hrnky Esmarch, ale zadržet vodu déle (dle dostupnosti na půl hodiny).
 3. Opakování běžné zametání klystýr se slanou vodou.

Tyto postupy se provádějí po dobu 8-10 dnů (každý den nebo dělat přestávky). První klystýr mohou být doprovázeny drobnými bolest pocity.

Čištění jedlou sodou

Existuje více integrovaný přístup pro čištění organismu od parazitů a sodou. Nabízí vytvoření alkalické prostředí není jen ve střevech, ale i v krvi. Pak zemřou jako dospělí jedinci i larvy, jíst krev.

Podstata metody:

 • Očista tlustého střeva se drží na stejné schéma: čištění klystýr fyziologickým roztokem roztokem, limonády klystýr, druhá čištění klystýr.
 • První den: rozpustit 0,2 lžičky sody ve sklenici ochladí převařené vody a vypít třikrát denně před jídlem.
 • Druhý-čtvrtý den: zvýšit dávku o 0,1 hod. l. denně. Hodnota příjmu přetrvává.
 • Dále si dávku podlaha lžičky 3 krát denně až do sedmého dne.

Kromě alkalizaci vnitřní prostředí, soda a má antiseptické vlastnosti, že snižuje zánět střevní sliznice způsobený červy.

Peroxidem vodíku

očista těla

Helminti mohou přenášet koncentraci kyslíku vyšší než 11 %. Peroxid vodíku se rozkládá ve střevech na vodu a kyslík, který zabíjí nejen škrkavky, ale i jednobuněčné parazity. Navíc prostředek čistí střeva od toxinů a odpadních látek.

Schéma příjem pro dospělého člověka je:

 • Užívání minerální vody a 3% roztok peroxidu vodíku.
 • 1. den: uvnitř 1 kapku, rozpuštěné ve vodě (50 ml) za půl hodiny před jídlem.
 • Každý den zvyšovat dávku o jednu kapku, čímž ji do 10 kapek na 10-tý den.
 • Přestávku na 3 dny.
 • Pokud člověk cítí nevolnost, opakujte kurzu. Začneme hned s 10 kapek 3 krát denně. Děláme přestávky: 3 dny pijeme, 3 dny přestávka, dokud celková doba léčby se dosáhne 21 dní.

Příjem peroxidu vodíku požití může vyvolat nežádoucí účinky (průjem, nevolnost, vyrážka na kůži a další). V takových případech je léčba stojí za to přestat. Soda a peroxid považovány za jedny z nejúčinnějších způsobů, jak se zbavit parazitů, protože vytvářejí pro ně nemožné podmínky existence.

Manganistan draselný

Draselného draselný se používá jako antiseptikum při mnoha onemocněních. Paraziti také umírají z tohoto média. Další účinek — stimulace peristaltiku střev, což vytváří podmínky pro odstraňování mrtvých odčervení a jejich toxiny.

Technologie inscenace klystýr standardní s použitím hrnky Esmarch. Důležité zřeďte přípravek správně — do slabě růžové barvy. Velká koncentrace může způsobit popáleniny a eroze sliznice. Před klystýr ujistěte se, že krystaly se dobře rozpustí. Pomocí manganistan draselný stahují nejen škodlivých živočichů, střev, ale i všechny nahromaděné v těle odpadní látky.

Oleje

Nesporným lídrem v této skupině je ricinový olej. Ještě ne tak dávno střediska lékaře předepsané léky ricinového oleje prakticky při všech onemocněních. Je to zdroj zdravých mastných kyselin a skvělé proti parazitům prostředek. Jediná nevýhoda — nepříjemný zápach a chuť.

Vyprávět, jak snížit tento problém:

 • Mix s medem, javorovým sirupem nebo hruška bradavkou (do 3 jídelním lžíce oleje, přidáme jednu sladidlo). Rozpustit vše v 50 ml vody a pít ráno nalačno.
 • Nalijte ricinový olej v smalt nádobí z výpočtu 1 ml na 1 kg hmotnosti, dáme na oheň. Vaření šťáva z citronu nebo grapefruitu pro zapivaniya. Pokud rychle vypít vyhřívaná ricinový olej a hned zapít jeho citrusovou šťávou, nepříjemná chuť, nebude tak patrný.
 • Recept speciálně pro boj s parazity: večer lehká večeře rýžová kaše, po 12 hodin v noci — sladký zelený čaj, po několika minutách pít 50 ml oleje a cestoval spát. Účinek očekáváme, že ihned po probuzení. Tak můžeme provést několik ošetření za sebou.
 • Mix jogurt a otruby na jídelní lžíci a lžičku ricinového oleje. Pít na noc (před recepcí je lepší nejíst 6 hodin).

Čištění organismu od parazitů tímto způsobem umožňuje normalizovat trávení a ztratit několik kilogramů nadváhy.

Kontraindikace

Je důležité si uvědomit, že při čištění organismu od parazitů se vyskytuje zvýšená zátěž na systém výběru (játra, ledviny) a imunitu (zapsat se do krevního oběhu toxinů). V některých případech léčba v domácím prostředí je zakázáno:

manganistan draselný od parazitů
 • těhotenství a kojení;
 • těžké celkové onemocnění: přenesené infarkt myokardu a cévní mozkové příhody mozkové, srdeční selhání, dekompenzace srdečních jakékoliv chronické patologie;
 • onkologie;
 • akutní infekční onemocnění (chřipka, SARS, bronchitida, zápal plic a další).
 • odchylky v práci jater a ledvin;
 • peptický vřed žaludeční eroze a vředy na sliznici střev střeva;
 • krvácení (včetně menstruace u žen).

Při zhoršení pohody třeba se obrátit na lékaře. Těžké helminthiasy léčí v nemocnici, tráví lék detoxikaci a tím, že řídí funkce všech tělesných systémů.