Červi u člověka – příznaky a léčba

Helminthiasy nebo worm invaze – to napadení organismu parazity. Získání nakažený s červy může každý člověk – od domácích zvířat, přes domácí spotřebiče, nemyté ruce, syrové ryby nebo maso. Takových zdrojů je obrovské množství, takže v reálném životě je obtížné a téměř nereálné nabourávat odčervení. Infekce s červy často projevuje pod rouškou jiných nemocí – poruchy trávicího systému, zhoršené vidění, nemoci jater a dalších vnitřních orgánů. To komplikuje proces diagnostiky a vede k neefektivnosti stanovenou terapii.

Červi u dospělého člověka mohou být různé, z nichž každý, vypořádání v lidském těle vyvolává vývoj určitého onemocnění, nebo hned několik. Pokud je příčinou těchto onemocnění jsou jiné pochutiny, a ne parazity, léčit je lze rychle a efektivně. V opačném případě konzervativní terapie je nesmyslný, protože léčba by měla být zaměřena na odstranění příznaků, ale spíše na odstranění příčiny – odčervení.

Paraziti

Hlavní druhy červů

V přírodě existuje asi 250 druhů odčervení. Pro každý z nich vyžaduje určité podmínky pro jejich existenci a rozvoj. Červi liší se mezi sebou velikostí, tvarem a dalšími typickými příznaky. Klasifikace těchto parazitů ještě do konce nebyla vytvořena a není schválen vědci. Rozdělení červů na územní základě má také místo. Tato skutečnost komplikuje klasifikaci parazitů.

V zemích, ve středních zeměpisných šířkách s mírným klimatickým podmínkám lze napočítat více než 20 druhů odčervení, které jsou rozděleny na tři skupiny v závislosti na vzhledu a tvaru:

 • Kulaté (měchovec);
 • Pásková (cestodes);
 • Ploché (motolice).

Každá z těchto skupin se počítá do stovky odrůd červy-parazity. Měchovec a motolice více rozšířené v přírodě, než páskové parazity. Lidské tělo – je ideální prostředí pro množení a růst pinworms a Ascaris. Také často vyskytují a Trichinel. K Cestoda patří býčí, vepřové, krys apni, široký tasemnice.

Známky a příznaky červů u člověka

Červi, parazitární v lidském těle, v pravém slova smyslu "vysát" z něj všechny síly. První příznaky, které ukazují přítomnost v těle červů, jsou vyjádřeny pomocí chronická únava, náhlé snížení tělesné hmotnosti, zlepšení nebo ztráta chuti k jídlu. Svědění v anální oblasti také poukazuje na možné napadení červy.

Příznaky parazitární napadení organismu mohou být i nepřímé příznaky charakteristické pro onemocnění zažívacího ústrojí, neurózy, dermatologických onemocnění a alergií. To může být:

 • Bolest v oblasti břicha, nevolnost a zvracení, zácpa, průjem;
 • Konstantní únava, slabost, bolesti hlavy, horečka, ospalost, apatie, nespavost;
 • Narušení struktury vlasů a nehtů, alergická rýma, kopřivka, svědící vyrážky, suché křečovitý kašel, v bronchospasmus;
 • Na pozadí slabé imunity porážku organismu na různé infekční onemocnění a zánětlivé zabezpečovací procesů (další chronická onemocnění, snižuje obranyschopnost organismu, a to a stává vynikající cíl pro chov patogenní mikroflóru a infekce).

Vzhledem k tomu, že příznaky ukazující na přítomnost červů, jsou podobné s příznaky jiných onemocnění, jen zřídka se podaří hned zjistit pravou příčinu onemocnění a předepsat správné léčby. To s sebou nese zhoršení stavu člověka a možnými komplikacemi, při kterých se paraziti množí, ničí "favorita" orgán a který se šíří po celém těle. Jedním z nejzávažnějších komplikací může být vnitřní krvácení, selhání jater, neprůchodnost střev a další.

Diagnostika červů v lidském těle

Pro detekci červů v těle dříve byly použity dvě metody: duodenální snímání a analýza výkalů, moči, slin v závislosti na jejich druhu na téma detekce vajec odčervení. Tyto způsoby diagnostiky nebyly dokonalé, protože velkou roli ve výzkumu hraje lidský faktor. Výsledky jsou přímo závislé na odbornosti a kvalifikace laboratoř, který dělal tuto analýzu. Nezkušený specialista nemohl rozeznat příznaky parazitů v zkoumaného materiálu.

Věda pokročila, a teď tam jsou více informativní a přesné metody diagnostiky worm invaze – imunologické studie biomateriál, které dávají možnost s vysokou přesností stanovit obsah v krvi protilátky a antigeny k různým druhům odčervení. Takový patří:

 • ELISA (imunoanalýzou na červi). Pravdivost výsledků této metody přesahuje 90%. Tato studie ukazuje, zda parazity a vejce červů v těle cyklu jejich vývoje a druh, k němuž se vztahují.
 • Testy ELISA – speciálně konstruované testy, které ukazují reakci těla na zamoření parazity. Tato metoda není nezávislý. Je třeba jej používat s ELISA (laboratoři mikroskopický výzkum).
 • Sérologické metody (ÚTES, Phragmites, RAK, RAHL). Tyto metody se nejčastěji používají pro diagnostikování helminti akutní fázi.
 • ULTRAZVUK
 • ULTRAZVUK, X-paprsky vnitřních orgánů.
 • CT (počítačová tomografie), endoskopie.
 • PCR – detekce invaze těla intracelulární parazity a prvoky.
 • Biorezonance diagnostika – výzkum, který umožňuje na určitou charakteristickou paraziti frekvencí výpočtu v těle v rané fázi.

Moderní metody diagnostiky s vysokou pravost výsledků může rozpoznat nejen sama skutečnost, že infekce organismu s červy, ale také určit jejich druh, věk a stupeň vývoje, který výrazně usnadňuje úkol lékařů a urychluje proces uzdravení člověka.

Léčba červů u dospělého člověka

Červů v přírodě existuje mnoho druhů, proto je naivní věřit, že tam je jedna zázrak tableta, která zbaví tělo od worm, jen jeden příjem. Léčba helminthiasy u dospělých vyplývá celá řada léků a postupů, stejně jako přísné dodržování všech doporučení lékaře a pravidel osobní hygieny. Prostředek od červů nastavena individuálně, na základě výsledků výzkumu a druhu zjištěných odčervení.

Léčba různých druhů červů bude neefektivní, pokud se muž bude léčit jeden, protože je vysoká pravděpodobnost relapsu (re-infekce) od blízkých lidí. Zbavit červů může být pouze v případě, kdy každý člen rodiny, nebo lidé, kteří žijí spolu s infikovaným člověkem, se bude konat potřebný lékařský kurz.

Tablet od červů pro člověka

Anti-helminthů pilulky mohou být jak pro zničení mnoha druhů odčervení, převládající v těch, nebo jiných zeměpisných šířkách, a úzké-působí (pro jednotlivé druhy parazitů). Nejběžnější jsou léky od červů široké použití na základě čtyř hlavních působících látek.

Každé vozidlo od červů má takové nežádoucí účinky jako je závrať, nevolnost, zvracení, bolest v oblasti břicha, slabost, ospalost a jiné příznaky otravy organismu chemickými látkami. V případě výskytu těchto nebo jiných příznaků, je třeba vzít enterosorbent.

Kapky od červů

Kapky, stejně jako anti-helminthů léky ve formě tablet, taky se o efektivní a pohodlné použití. Léky od červů v podobě kapkou umožňují správně pro výpočet dávkování, kde často nelze udělat s léky, protože většina z nich jsou pokryty speciální ochranný plášť, narušit kterou kategoricky nelze. Ve formě kapek k léčbě worm, nechte následující léky.

Všechny přípravky pro léčbu helminti bez ohledu na formu vydání jsou silné jedovaté látky, které mohou nejen pomoci zbavit se parazitů, ale také stát příčinou akutní intoxikace organismu. Je důležité zapojit self-léčit, vyzvednout lék a dávkování se musí jen odborník.

Lidové prostředky od červů

Ne jen léky mohou pomoci přinést červů z těla. Příroda myslel vše předem a umožnil člověku se zbavit parazitů pomocí rostlin a jejich plodů. V lidové medicíně, existuje mnoho receptů pro léčbu worm parazitární onemocnění. Mezi nimi lze rozlišit nejčastější jsou:

Česnek
 • Z pelyňku se používá v podobě bušil na prášek suchého látky nebo vařené odvar z. Suché listy dávají silnou hořkost, je lepší vzít s medem. Pro přípravu odvaru z potřebovat 2 lžíce surovin nalít 0,5 litru vařící vody a vařit na malém ohni 15 minut. Infuze se připravuje jako odvar, jen vařit nemusí. Alkoholu tinktura se připravuje takto: na půl litru vodky vzít 100 g sušených listů pelyňku, nalít a dát na týden na temné chladné místo.
 • Z vratiče obecného – pro léčbu a prevenci se používají semena a květenství této rostliny. Polévkovou lžíci semen vratiče obecného nalít sklenici vařící vody. Trvat tak dlouho, dokud nevychladne. Tinktura z květák se připravuje takto: na půl šálku sušených květů potřebovat půl litru vařící vody. Trvat, dokud lektvar není ochladí na pokojovou teplotu a přefiltruje přes gázu nebo bint.
 • Na základě zázvoru – čaj z čerstvé zázvorové kořene s medem-jeden z nejvíce příjemných a účinných lidových metod léčby helminti. Připravuje tento nápoj je jednoduché: lžíce nebo 30 – 50 g čerstvého drceného kořene zázvoru zalijeme vařící vodou a nechá se vychladnout na teplotu 6na stupňů. Med lze ředit v teplé pití nebo jen rozpustit v ústech, zapít čajem.
 • Tinktura z suchý mletý hřebíček s koriandrem – na jeden šálek vroucí vody 50-60 gramů suchého prášku. Vařit to prostředek by měl asi hodinu na teplém místě. Můžete zábal kapacita lektvar v teplé utěrku.
 • Česnek – používá se v každém druhu: vařené, velká smažené, syrové, pečené. Je lepší přidat surový olej, prolisovaný česnek do salátů a jiných pokrmů, jak v čerstvém stavu obsahuje více prospěšných látek, které jsou tak "nelíbí" paraziti.

Na rozdíl od tradičních léků recepty lidové medicíny prakticky nemají žádné kontraindikace k použití a vedlejší akce, kromě individuální nesnášenlivosti a alergie na té či oné složky.

Klystýr od červů

Kromě odvary, tinktur a dalších lidových prostředků, pro self-léčba používá se jako čistící klystýr. Předpokládá se, že účinnost těchto postupů, a to díky místní akci, je mnohem vyšší, než u léků pro orální použití, a také při této léčbě se prakticky nevyskytují nežádoucí účinky. Pro klystýr se používá:

 • Чеснnaчная tinktura – растnaлченный do kaše česnek, přelitý teplou, ne horkou, převařenou vodou a trvají asi půl hodiny. Na jeden střední stroužek česneku vzít jednu sklenici teplé vody. Lze připravit ve větším rozsahu, za předpokladu, že poměr.
 • Infuze vratiče obecného – lžíci sušených květák zalijeme 0,5 l vařící vody, zábal v teplé ručník nebo dát na teplé místo a trvat na tom, 40 minut – 50. Použijte infuzi pro klystýr by měla při teplotě 36 – 37 stupňů Celsia.
 • Infuze suchého pelyňku – pro přípravu budete potřebovat 50 g sušených rozdrcených na prášek listů zalijeme vařící vodou a nechte vychladnout. Tento nástroj je mnohem užší, proto je zneužití jim za to nestojí.

Každý odvar nebo tinktura pro klystýr se používá pouze v прnaцеженнnaм podobě, aby žádné malé a cizí předměty nespadají a nejsou poškozené střevo. Vědecky není prokázána účinnost takové léčby. Klystýr s česnekem může nejen vyléčit invaze, ale také poškodit zdraví v podobě popálení sliznice.

Prevence infekce s červy

Paraziti žijí v oblasti životního prostředí a žije pohromadě s člověkem. Riziko nákazy je vždy vysoká. Prevence červů – nejlepší lék v této situaci. Provádět preventivní opatření by se měla pravidelně, protože různé druhy parazitů mají individuální cyklus vývoje.

Jako léčba i prevence se provádí všemi členy rodiny současně. Na základě toho, že anti-helminthů léky jsou toxické, prevence je lepší dát přednost lidovým prostředkům, jako jsou česnek, dýňová semena, odvar z pelyňku, a také se snaží vyhnout se případné ohniska infekce s červy. K preventivní metody patří:

 • Hygiena – mytí rukou mýdlem a vodou po wc, veřejných prostranství a dopravy, před a po jídle, použijte osobní ručník a mýdlo, ložního a spodního prádla;
 • Jíst jen důkladně prát ovoce, zeleniny a výrobků, pohon tepelné zpracování;
 • Zničení v rezidenční interiéru, zejména do kuchyně všechny druhy hmyzu (komáři, mouchy, švábi), které se přesouvají vejce odčervení na nohách nebo na jalhay;
 • Vyhnout se pít vodu z nespolehlivých zdrojů; konzumovat vodu nutně potřebujete převařenou;
 • Медикаментnaзную prevence – aplikace anthelmintikum léků s pravidelností 4 - 6 měsíců, nebo když je zřejmé riziko infekce; v profylaktickým účelům-uplatňují ty samé léky, co a pro léčbu, jen v menší dávce.

Aplikace медикаментnaзных prostředků se provádí na doporučení lékaře po konzultaci. Po provedení prevence helminti, přes dva – tři týdny se koná opakovat kurz, aby vyloučit pravděpodobnost vzniku nových parazitů z připravovaného dříve vajec.