Červi u dětí

Červi u dětí – poměrně běžný jev, protože oni jsou více náchylné k vlivům na životní prostředí, a helminti do jejich těla dostanou se špinavýma rukama, přes písek a špatně prát potraviny (zelenina a ovoce). Někteří helminti jsou přenášeny prostřednictvím krve matky na dítě v děloze, a tak se již objeví na světlo s parazity, kteří se u něj ve střevech či jiných orgánech trávení.

Příznaky červů u dětí
 • Příznaky
 • Diagnostika a léčba
 • Lidová medicína

Bohužel, rodiče nemají žádnou šanci chránit své dítě z tohoto průšvihu, tak jako u dítěte červi se mohou objevit poté, co byl zakoupený v znečištěném koupališti, Pat yard kočku nebo psa, bude jíst není mytí jablko a tak dále Od nemocné dítě ke zdravému pouze vejce jako worm parazity, jako jsou pinworms a trpasličí tasemnice – napadení jinými červy vyžaduje zrání těchto vajíček v organismech střední hostitele (kočky, psi, dobytek, ryby a tak dále). Takže napadení ostatními červy může dojít při konzumaci dítětem masa nebo jiných produktů infekčních zvířat, nebo při přímém kontaktu s nimi.

Jedním slovem, červi u dětí je obtížné, aby se zabránilo, a i když rodiče již od útlého věku učit dítě dodržovat pravidla osobní hygieny, je stále dítě může vrhnout infekce, komunikuje s dětmi na dětském hřišti, hrát ve dvoře nebo ve školce, atd.

Nejčastěji červi u dětí jsou zjištěny v novorozence a menší předškolní věku. To souvisí s nedostatečným rozvojem imunitního systému a bariérové funkce trávicího traktu.

Prevence worm invaze (infekce a jejich šíření) by mělo být dodržování těchto jednoduchých akcí:

 • mytí rukou po chůzi na ulici;
 • prevence blízký kontakt dítěte s bezdomovci zvířata (a někdy i domácí, pokud je podezření na to, že se u nich helminti);
 • pravidelný úklid v domě s odstraněním prachu a umýt pohlaví;
 • důkladné mytí ovoce a zeleniny před požitím, ale také kompletní tepelné zpracování takových potravin, jako je maso, ryby a tak dále

Je také prevence šíření odčervení je k dispozici u každého člena rodiny svých předmětů hygiena – ručník, mýdlo. Je také důležité používat jednotlivými lžícemi, vídeň, šálky a jiné příbory.

Náladovost

Příznaky

Příznaky červů u dětí mohou být jasně zřetelné nebo skryté. Podle odhadů odborníků, 8 z 10 dětí infikováno červy, nicméně ve většině případů, příznaky onemocnění se nijak se neprojevují. To neznamená, že helminti představovat pro děti nebezpečí. Naopak, latentní formu onemocnění, kdy příznaky nejsou žádné, je ještě nebezpečnější. Za prvé proto, že v těle dítěte mohou probíhat procesy, které způsobují závažné komplikace na pozadí worm parazitární onemocnění, a za druhé proto, že takové dítě může být zdrojem nákazy pro okolí (děti, rodiče), kvůli čemuž se infekce může rychle šířit.

Pokud objevili červi u dětí příznaky patologie nejprve budou nosit klinické charakter. Takové dítě bude stěžovat na:

 • rozptýlení;
 • slabost;
 • letargie;
 • podrážděnost;
 • náladovost.

Ve většině případů tyto příznaky červů u dětí rodiče berou za komplexní charakter, snaží převychovávat dítě nebo použít k němu korektivní metody. Konkrétnější příznaky způsobují worm parazitární onemocnění v aktivním období rozmnožování, v období migrace v těle, stejně jako v případech, kdy jsou příčinou vzniku komplikací u dítěte.

Samozřejmě, každý druh odčervení, mohou volat své vlastní specifické příznaky. Například, je hlavním příznakem při pinworm – silné svědění v anální oblasti, která vyvstává v noci. Ale tam jsou příznaky, které jsou vlastní všem druhům odčervení, mezi něž patří:

 • porušení nočního spánku, zubní skřípění (v noci);
 • dyspeptické poruchy (zácpa, průjem, hlen ve stolici, krev ve stolici, a tak dále);
 • křeče bolesti v oblasti pupku (je to právě tato oblast je místem lokalizace většiny odčervení);
 • kožní reakce v podobě atopické dermatitidy.
Lékaři

Pochopit, že dítě červi mohou také v přítomnosti kašle, není vázán na nachlazení onemocnění, na pozadí pohody (někdy při migraci některých druhů odčervení tělo), nevolnost a zvracení, nadýmání, a, samozřejmě, při odchodu parazita spolu s fekální masami, které lze vidět pouhým okem.

Může se zdát, že škodu způsobenou červy tělu dítěte není příliš výrazný, a tak léčit nemoc volitelné (krtek, helminti sami zahynou s časem). Ve skutečnosti však uvažovat nad otázkou, jak odvodit červů u dětí, je třeba co nejdříve – jakmile se objevily první příznaky. Koneckonců, v opačném případě, je zde riziko, že dítě bude zaostávat ve fyzické a duševní rozvoj, a také, že se u něj vyvíjet nějaké komplikace od zánětu slepého střeva a končí akutní střevní obstrukce nebo dokonce perforaci střeva. Kromě toho, podle lékařů, více než polovina všech kožních onemocnění u dětí jsou důsledkem přítomnosti v jejich těle parazitů, léčba nichž se neprovádí.

Je třeba upozornit na několik skupin symptomů, v závislosti na odčervení, parazitární v těle dítěte. Tak, pokud je dítě v těle živé červy třídy měchovec (škrkavky), příznaky budou podobné výše uvedeným, ale při dalších helminthiasy mohou být další specifické příznaky, na které by se mělo orientovat léčba. Tak, pokud whipworm a trihozefaleze u dětí pozorovány poruchy stolice, s podílem krve a hlenu v něm. Také se slaví nadýmání, zvracení, zpoždění duševního vývoje dítěte mladšího věku.

Při opisthorchiasis u dítěte se zvyšuje teplota až do sub-febrilní ukazatelů, se objeví kožní vyrážky, zvýšení lymfatické uzliny a játra. Také u něj budou bolesti v břiše a pravém podžebří, nevolnost a zvracení, poruchy ve fungování zažívacího ústrojí. Na pozadí tohoto worm parazitární onemocnění, pokud se neléčí včas, může se vyvinout těžká pankreatitida a jiné komplikace.

Při na larvální toxokaróza, který se vyskytuje u dětí do 4 let věku, děti trpí výraznou alergickým kašlem, u nich se objeví svědící vyrážka na pokožce, a také postihuje plíce, klouby, játra a mnoho dalších orgánů. Pokud je nemoc není léčena včas, pravděpodobnost vzniku nevratné poškození očí, z chorioretinitida, keratitida a dalších závažných poruch.

Testy

Diagnostika a léčba

Nastavit většina helminti možné, dodání analýza výkalů. Tam je povrchní studie, používané při na enterobiasis (škrábání) a in-hloubkové studie stolice na vajíčka červů. Doprovodnou průzkum je analýza výkalů na dysbiózou. A také je jmenován obecné analýzy krve.

V některých případech je znázorněno studie krve na DNA těchto nebo jiných druhů odčervení. Ale tato analýza je drahá a není vždy oprávněná, protože DNA může dlouhou dobu přetrvávat v krvi, a proto, i když dítě není červů, analýza může být pozitivní, pokud se kdysi nemocný té či oné worm invaze.

Léčba zahrnuje použití tablet od červů u dětí. Bohužel, léky, které ničí odčervení, mají dost vysokou toxické účinky na celý organismus, proto je tato léčba je oprávněná pouze v případech potvrzené diagnózy helminti. Léky od červů u dětí jsou rozděleny do několika skupin, z nichž každý působí na určité druhy odčervení.

Jak již bylo řečeno výše, léky od červů pro děti vyzvedne lékař s ohledem na několik vlastností. To určuje, jaké léky mají nejvíce destruktivní účinek na ty, nebo jiné worm parazitární onemocnění, a také jaké léky způsobí nejmenší škody na těle dítěte, pomáhá mu v co nejkratším čase zbavit se nemoci a závažné příznaky.

Léčba, která umožňuje zbavit se červů, se obvykle provádí ve dvou fázích – přípravky, které užíváte ještě jednou po dvou týdnech po prvním kurzu příjmu, který je spojen s cyklem vývoje a rozmnožování mnoha parazitů, a nemožnost zničit jejich vejce, když jsou v non-aktivním stavu. Bohužel, v některých případech se zbavit odčervení je možné pouze s pomocí chirurgického zákroku, například, když došlo k ucpání lumen střeva a vyvinula střevní obstrukce.

Metody lidové medicíny v boji s červy

Tam jsou četné lidové techniky, které umožňují zbavit červů v nejkratším možném čase, aniž by byla ohrožena na zdraví dítěte. Samozřejmě, lidové metody, je třeba používat s rozvahou – nejlépe se poradit s ošetřujícím lékařem, aby pochopili, vyhovuje ten nebo onen prostředek lidové medicíny od červů pro děti (s ohledem na zvláštnosti jejich organismu a zdravotní stav).

Lidové techniky, které umožňují zbavit se parazitů, jsou vhodné jak úplně malé děti, tak i starší kluci. Tak, léčba parazitů v těle kojenců, může být provedena tímto způsobem: příprava teplé česnek, vývar a používá se jako mikroklizm pro dítě. Nebo novorozence vhodné ještě jako lidový lék léčba parazitů v těle, jako je:

  Mrkvová šťáva
 • úvod stroužky česneku zadní průchod při pinworm;
 • mrkvová šťáva užití nalačno s medem;
 • klystýr s odvar z česneku v teplém mléce.

Bohužel, pro kojence způsobů, jak se zbavit pinworms lidovými prostředky není tak mnoho, protože jim zakázán příjem mnoha produktů, které mají na odčervení destruktivní dopad. Ale pro děti starší, stejně jako pro dospělé, lidové způsoby jsou četné a účinné, mezi nimi:

 • pití infuze pelyňku s mlékem;
 • odvar oman a vlaštovičník ve stejných poměrech;
 • příjem nalačno konopného oleje;
 • konzumace dýňových semen.