Červi u dětí: příznaky, léčba a prevence

Nebezpečí pronikání červů v těle doprovází člověka od prvních dnů života. Dospělí, senioři, děti a mládež infekce prostřednictvím rukou, potravin a vody. Problémy worm parazitární onemocnění je snadno zaměnit s onemocněním trávicího traktu. Při výskytu příznaků u kojence důležité složit testy a zdá se, svého lékaře. Jak vytáhnout červy u dítěte?

červi v těle

Od čeho se objeví červi u dětí

Vejce červů ze skupiny odčervení se dostanou do našeho těla prostřednictvím vody a potravin. Základní příčiny výskytu červů – pití nemyté ovoce a zeleniny. Špinavé ruce, neproverennye potraviny, znečištěná voda, mouchy – to vše je nebezpečné. Páskové červi dostanou spolu s infikovaným masem a biotechnologický jsou přenášeny přes kůži při styku s špinavé povrchem (pokud je to jako hon na zemi). Při konzumaci těchto produktů uvnitř může nastat enterobiasis (roupy velikosti až 2 cm). Škrkavka jsou přenášeny prostřednictvím zvířat.

Než nebezpečné

Helminti u dětí jsou nebezpečné tím, že zbavují tělo živin. Červi se živí užitečné prvky a produkují odpad života, které mají toxické účinky: může to vést k rozvoji alergické reakce. Než nebezpeční červi v tkáních vnitřních orgánů? Pokud paraziti u dětí připojené na plátně, pak je porušena celistvost stěny, která může způsobit krvácení, různé nemoci (neprůchodnost střeva), zhoršení pohody (častá nemoc ARI, ARI). Hrozbu pro život představují helminti v plicích.

Druhy červů u dětí

V dětském organismu mohou začít paraziti jsou jak menší velikosti, tak i velké. Inkubační doba helminthiasy se může pohybovat od 1 do 1,5 měsíců. Je velmi důležité správně určit typ odčervení, koneckonců, od toho bude záviset, jaké léky brát. Nejběžnější druhy červů u dětí:

 • páskové červi: cestodes, trpasličí tasemnice, tasemnice, Echinococcus;
 • prstencové červi: Annelida;
 • škrkavky: Trichinel, roupy, vlasoglavy, měchovec, škrkavka;
 • koljuchegolovye červi: skrebni;
 • ploché červi: motolice, štěstí.

Jak poznat, zda je dítě červi

Mnohé rodiče zajímá, jak zjistit červů. Laboratorní diagnostika pomáhá rozpoznat nemoc, a je spolehlivým způsobem, jak určit helminthiasy. Díky identifikaci napadení okamžitě je předepsán kurz terapie léky, které pomáhá ochránit dítě před nepříjemnými následky. V některých případech diagnostikovat nemoc může být vizuálně: ve stolici se objevují červi. Při poškození organismu helminthiasy mohou slavit uvedeny níže příznaky:

 • častější bolesti hlavy nebo závratě;
 • skřípání zuby ve spánku (bruxismus);
 • silná únava;
 • poruchy trávení (zácpa nebo řídká stolice);
 • nadměrné posílení chuti k jídlu, nebo jeho naprosté absence;
 • bolestivé pocity v oblasti pupku, nebo po celém břichu.
příčiny červů

Analýza krve

Pro prevenci se každoročně koná analýza na střevní červi u dětí, zejména, pokud dítě chodí do zahrady nebo do školy. Hlavní výhodou ELISA analýzy krve na vejce červů – detekce odčervení v rané fázi. Při provádění ELISA je třeba jíst ani pít cca 8-mi hodin, domácí užívání vody v malém množství. Brzy ráno nalačno krev je převzat z žíly. Lékaři vyšetřují přítomnost protilátek k paraziti. Protilátky – bílkoviny imunoglobulinu a, který vzniká, když se objeví v těle parazitů. Detekce bílkovin ve výsledcích analýzy hovoří o nemoci.

Mohou být červi u kojence

Paraziti se mohou objevit a u let děti. Nakazit se mohly při porodu, nebo jako starší děti, a to prostřednictvím kontaktní způsob infekce (ruce). Situace se komplikuje tím, že kojence nemají silnou imunitou. Jejich tělo není schopné vydržet zátěž v podobě parazitů a zcela dvakrát silnější než dospělý. Červi u kojence (8-12 měsíců) se mohou objevit také při umělém vzorec. Lékaři tvrdí, že nejlepší prevence proti napadení – krmení mateřským mlékem.

Příznaky červů u dětí

Každá odrůda odčervení se vyznačuje svými typickými příznaky, ale lze rozlišit společné příznaky červů u dětí, mezi které vydávají, jsou: úzkost, podrážděnost, bledost a suchost kůže. Dítě začíná až u něj objevují se kruhy pod očima. Pozoruji jejich, rodiče by měli vyhledat lékařskou pomoc, dokud není příliš pozdě. Mezi příznaky helminthiasy vylučují:

 • nedostatek tělesné hmotnosti;
 • v oblasti konečníku je zarudnutí;
 • horečka;
 • suchý kašel, nachlazení ne;
 • bolesti břicha, hlavy.

První příznaky

Odhalit parazitární infekce není jednoduché. Rodiče dítěte by měl upozornit změny v chování: to vypadá, neklidný a zděšen, může být přítomna slabost, jsou patrné kožní vyrážky, při tom se snižuje imunitu, zhoršuje chuť k jídlu, nebo silně stoupá. Časné projevy helminthiasy jsou porušení židle, projevující se pak průjmem, pak se zácpou. Další první příznaky červů u dítěte:

 • náhlá nevolnost;
 • zvětšené slinění během spánku;
 • záchvaty bolesti v oblasti břicha nejisté lokalizace;
 • v oblasti konečníku začne svědění (pinworms);
 • rychlá únava;
 • špatné spaní.

Teplota

Teploty při červy u dětí je hlavním příznakem napadení, ale je považován za průvodním příznakem. Proč stoupá teplota? Pokud je v těle přítomen ascariasis (napadení parazitních kulatým červem), pak vejce pozorovány v orgánech a tkáních. Jejich obrovské množství způsobuje zánětlivé procesy, při nichž vzniká horečnatých stav. Teploty při kulatých červy způsobeno svalovými bolestmi a otokem obličeje. Teplota při červy leze do low-grade, tj. do 37-37,2°C.

Zvracení

Worm parazitární onemocnění u dětí mohou vyvolat zvratky pěna hmoty bílé barvy. Proces se vyvíjí postupně. Počáteční fáze onemocnění trvá 3 týdny. Dále se objeví suchý kašel, kožní vyrážky, podobně jako kopřivka. Vzniká zvracení při červy u dítěte, spolu s dalšími nepříjemnými příznaky: nadměrné vylučování slin, neklid a nevolnost. Při prvním výskytu bílé roubík pěny tráví analýza výkalů na detekci stopy worm vajec.

příznaky červů

Průjem

Pro mnoho onemocnění trávicího traktu, charakteristické stejné příznaky, jako při worm parazitární onemocnění. U pacienta se může objevit zácpa, průjem, nevolnost, zvracení. Paraziti nepříjemně působí na sliznici tlustého střeva, vzniká zánět a průjem při červy u dítěte. Spolehlivým ukazatelem červů je neustálý pocit hladu. První věc, kterou je třeba udělat při takovém příznak, tak je to cítit z oblasti střev. Při helminthiasy pohmat způsobuje bolest, můžete zjistit umístění červů.

Léčba červů u dětí

Při výskytu příznaků je třeba vést své dítě k lékaři. Pediatr pre-provede vyšetření, vám předepíše směr na vyšetření, předepíše schéma léčby na základě anamnézy, věku dítěte, hmotnosti, míry napadení. Existuje množství účinných léků proti usadil v těle parazitů. Odčervení u dětí může dojít lék a lidovými metodami.

Schéma

Před standardní schéma léčby je nutné provést přípravné kroky. Pro tento pediatr přiřadí rostlinné oleje a neškodné sorbenty. S jejich pomocí tělo je zbaven infekčních produktů červy a odstraňuje toxiny. Doba trvání přípravné fáze se pohybuje od pěti do sedmi dnů, po které se spolu s výkaly vyjde část parazitní červy. Kdo zůstane, čeká terapie proti červů léky, které mohou vyléčit onemocnění. Jak se vypořádat s parazitární červi ve 3 fázích:

 1. Přípravný proces se skládá z recepce 1 hod. l. před jídlem lněného oleje třikrát denně a sorbent na 1 tabletu po jídle.
 2. Pak jdou tablet od červů pro děti, předepsané lékařem.
 3. Poté, co v boji vstoupí hepatoprotektory pro udržení jater.

Léky proti červů pro děti

Jak zkontrolovat a přinést červy u dítěte? Třeba se obrátit na pediatr, který pomůže vybrat účinné léky. Běžné léky od červů pro děti mají paralytický účinek na svaly parazitů, což vede k jejich zničení, a vyznačují se širokým spektrem činností.

Lidové léky

Široká popularita lidových metod léčby není způsobena destruktivní a jemným působením na lidský organismus na rozdíl od lékárny léky. Při exilu odčervení musíte být jisti, že osoba nemá alergii na trávy nebo individuální nesnášenlivost složení, v opačném případě léčba může poškodit. Co dát dítěti od červů a jak je zahnat? Phyto terapeutické léčbě červů u dětí lidových metod se provádí s účastí prospěšný účinek čaje a odvary z následujících rostlin:

 • tansy;
 • česnek;
 • kořen pampelišky;
 • červený jetel;
 • kterou řebříčku;
 • tymián;
 • kořen calamus;
 • pelyněk.

Strava

Léčba léky nutně potřebujete spojit s dietou při červy u dětí jsou koncipovány na brzy závěr parazitických červů. Zdravý dětský jídelníček od červů se liší od dospělého, je v něm více jogurtů, které obsahují kousky ovoce a bobule. Postarejte se, aby se vyloučit ze stravy škodlivé produkty, soda, sladkosti. Příklady stravy proti červů:

 1. Jak se zbavit tasemnice (tasemnice široký, vzestupnou nebo prasečí tasemnice) vám denní konzumace dýně, semena po dobu 7-mi dnů nalačno.
 2. Játra čistí od parazitů dieta s užíváním rýžového odvaru z, kukuřičné nebo dýně kaše, bobule, zelenina, ovoce.
 3. Odstranit projevy helminthiasy v krvi vám ořechy, černý chléb (strupy), mořská kapusta.

Prevence helminti u dětí

prevence červů

Hlavní prevence worm invaze spočívá v dodržování správných opatření osobní hygieny. Ne všichni dospělí mohou sledovat sami sebe, a že mluvit o dětech? Povinnost rodičů – naučit a navyknout na malého muže na osobní bezpečnost, které slouží preventivní opatřeními nejen od červů. Aby se snížilo riziko parazitární infekce červy je třeba:

 • před jídlem si umýt ruce;
 • zalijeme vroucí vodou, nebo jen umýt hodící se ke stolu, ovoce, zelenina, citrusové plody, bobule, byliny;
 • pít pouze převařenou, minerální nebo vyčištěné vody, spíše než surové;
 • mají kvalitní produkty;
 • bránit se proti hmyzu;
 • ne, koupat se v neznámých místech, zejména v letním období.