Jaké krevní testy na parazity je třeba darovat?

Krevní test na parazity — povinný postup pro všechny, kteří pracují v oblasti zdravotní péče, vzdělávacích institucí, se zvířaty nebo plánuje navštěvovat vzdělávací instituce. Na rozdíl od výzkumu výkaly, moderní vyšetření krve na helminti poskytují přesnější výsledky, aby bylo možné posoudit rozsah napadení a sledovat účinnost léčby. Provádí průzkum tohoto typu rychle a nevyžaduje mnoho času na přepis.

analýza krve

Kdy a komu je třeba vzít krevní test na helminthiasy?

Smutné lékařské statistiky svědčí o tom, že asi pro každého 3 osoby problém odčervení dnes je relevantní. Domácnost doprava, úřady a vzdělávací instituce, nemyté zeleniny a ovoce, potřesení rukou — všechny tyto obvyklé pro každého dospělého a dítě skutky a stávají se hlavním zdrojem nákazy parazity. I když příznaky a nemusí se projevit hned, v žádném případě paraziti mají velmi negativní vliv na lidský organismus: způsobují zhoršení chuti k jídlu, přispívají k rozvoji alergií, bolesti v postiženého orgánu, špatnému trávení, někdy jsou schopny způsobit smrt. Vzhledem k tomu, že je třeba je uložit na parazity testy každému člověku (nejlépe každý rok).

Nelze čerpat s průzkum, když už se projevují charakteristické pro helminthiasyа příznaky:

 • ostrá ztráta hmotnosti;
 • kopřivka;
 • časté nevolnost;
 • nechuť k jídlu;
 • prudký pokles hemoglobinu;
 • podrážděnost nebo nespavost u dětí.

Kromě toho, lze nazvat také skupiny lidí, kteří nutně každých 6-8 měsíců musí kontrolovat krev. Tak, a to zejména patří:

 • osoby, které žijí v oblastech s častým výskytem ohnisek helminthiasyа;
 • ti, kteří pracují ve vzdělávacích institucích a mají vypořádat s malými dětmi;
 • zdravotničtí pracovníci;
 • všichni pracovníci stravovacích služeb;
 • osoby pracující se zvířaty, a jejich rodinní příslušníci (veterináři, pracovníci maso, pastýři, chovatelé, pracovníci cirkusu a zoo, atd.).

Kromě toho, analýza krve na červi musí skládat všechny děti ve školním a předškolním věku, které v dohledné době by měly navštěvovat školu, hrnky. Zkoumat krev na parazity musí těhotné, děti v předvečer očkování. Kromě toho, opakované zkoušky, stojí za to vzít po strouhanka léčby od parazitů.

ELISA jako jeden z nejvíce účinných metod diagnostiky

elisa analýza krve

Nejvíce populární a střízlivé analýzy na dnes odborníci nazývají imunoanalýzou v krvi na parazity. Hlavním cílem této precizní laboratorní metody — identifikovat v krvi protilátky proti některému jinému paměti parazitů. Imunoglobuliny (tak je nazývá protilátky) jsou přirozenou reakcí imunitního systému, a mají za cíl neutralizovat negativní agent.

Dát přesnou diagnózu a zjistit, s jakou intenzitou probíhá onemocnění parazity, jak dlouho to trvá, odborníkům podaří s pomocí 3 různých druhů imunoglobulinů:

 1. Třídy Aa jsou zjistitelné v krvi dítěte nebo dospělého asi za 2-4 týdny od infekce. Při tomto téměř 80 % z nich se zobrazí v slizký a pouze 20 % zůstává v krvi. Po léčbě imunoglobuliny třídy A může být přítomen ne více než měsíc. Pokud opakované analýzy na parazity znovu objevuje, znamená, že nemoc se přestěhovala do chronické formy.
 2. Třídy M, nejrychleji reagují na přítomnost parazita. V krvi bylo objeveno již na 5 den od okamžiku infekce. Spolu s tím, že dlouho nebudou držet — do 2 měsíců, a pak postupně vylučovány. Díky tomuto ukazateli může lékař učinit závěr o přítomnosti akutní helminthiasyа v konkrétním okamžiku.
 3. Třída G se Objevují poměrně pozdě — 1 měsíc po worm parazitární onemocnění. Nicméně vylučovány jsou déle než půl roku. Je využívají k tomu, aby pochopili, jak dlouho člověk trpí helminthiasyом.

Ve srovnání s jinými laboratorních metod, ELISA, má řadu výhod, zejména:

 • vysoká přesnost;
 • schopnost určit fázi onemocnění;
 • všestrannost;
 • možnost využití pro hromadné šetření obyvatelstva;
 • vhodný dospělý a dítě.

Imunoanalýzou je vhodné použít pro identifikaci takových druhů helminthiasyа, jako je:

 • giardiasis;
 • trichinelóza;
 • leishmanióza;
 • ascariasis;
 • cysticerkózy;
 • opisthorchiasis;
 • echinokokóza a další.

"Hemo" scan pro zjištění parazitů

lze z organismu skenování z krve

"Hemo" skenování je jedním z nejmodernějších vyšetření na parazity u dětí a dospělých. S jeho pomocí se podaří odhalit následující:

 • konkrétní druh parazita;
 • strukturu a počet bílých krvinek;
 • počet červených krvinek;
 • stupeň viskozity krve;
 • stav imunitního systému;
 • přítomnost plísní a virů.

Na rozdíl od ELISA, "hemo" skenování stanoví plot jen pár kapek krve z prstu. Kapalina je umístěna na sterilní sklo, a dál pečlivě viděn pod mikroskopem. Počet zvětšení dosahuje 1800-2000 jednou. Při tom není třeba vůbec žádné další zpracování (použití enzymů, barviv, odvodnění, atd.). V moderních klinikách obraz zobrazí na monitoru, a proto sám pacient má možnost sledovat proces výzkumu, ujistit o přítomnosti plísní a odčervení. Šokující se může stát obraz larev parazitů. V případě potřeby jsou prováděny foto, nebo se provádí videozáznam sklad.

To je expresní metoda, protože informace o stavu svého zdraví, může pacient dozvědět již za 10-15 minut.

Stojí za zmínku, že se jako samostatná metoda identifikace parazitů "hemo" skenování ve skutečnosti není používán. Jde o to, že v lidském těle mohou žít různé druhy parazitů s různým místem lokalizace. Zdaleka ne v každém případě děje migrace larev do krve. Podezřelá přítomnost odčervení umožňuje snížené množství červených krvinek (tak jako někteří paraziti se živí krví a živinami), zvětšené množství bílých krvinek (ukazuje na boj organismu s parazitem), hustá plazma.

Jiné metody diagnostiky

Pokud pomocí metody 1 odhalit helminthiasy selže, lékař doporučuje další laboratorní studie:

 1. Sérologické analýza. Taky se odkazuje na imunologické varianty, jako je ELISA. Nicméně, na rozdíl od druhé, první si klade za cíl prozkoumat nejen krev a sérum. S cílem získat informace, lékaře je třeba využít reakci mezi protilátky a antigeny. Sérologické analýza není prováděna pro všechny typy odčervení, ale pouze toho, který lékař má podezření. Pokud se v těle člověka je parazit, specialista všimnete jasnou reakci.
 2. PCR-diagnostika. Není vám dává možnost zjistit fázi vývoje worm parazitární onemocnění, a nedoporučuje se při stanovení všech druhů parazitů. S jeho pomocí je možné zjistit pouze, zda jsou přítomny v lidském těle jednoduché helminti. Hlavním úkolem laboratoř v tomto případě je hledání DNA a RNA parazita. Při tom nehraje žádnou roli, bude parazit mrtvý nebo živý. Darovat na výzkum mají možnost jakýkoliv materiál, zejména moči, krve či výkalů. Pro větší věrohodnost takové analýzy může vzdát několikrát.
 3. Vegetativní resonanční zkoušky. Metoda je založena na identifikaci rezonance mezi lidským organismem a drogou. Jako poslední se chovají informační média různých druhů odčervení. Všechny frekvenční data z každého druhu parazitů byly zaznamenány vědci ještě v roce 1989 UMĚNÍ (jak je nazýván tento způsob) se provádí pouze v laboratorních podmínkách a dává možnost odhalit, v jakém stavu je imunitní systém člověka v konkrétní časové období. Tak, s pomocí UMĚNÍ může lékař zjistit, trpí-li organismus od alergie, je tam na něj toxické, bakteriální, parazitární vliv, nebo ne.
 4. Rozsáhlý rozbor krve. Nadhodnocený nebo naopak, decentní hemoglobin, snížené množství červených krvinek, zvýšení počtu eozinofilů — to jsou hlavní příznaky, které dávají možnost se domnívat, přítomnosti parazitů v lidském těle.
příprava na rozbory

Jak se připravit na studie, a jak dešifrovat výsledky?

Funkce uvedení analýzy je přímo závislá na tom, jakou metodu je třeba používat, a přítomnost jakýchkoli druhů parazitů podezření. Obvykle odběry krve se provádí z žíly, a v některých případech ("hemo" skenování) z prstu. Stačí se jen 10-15 ml krve, stanovit diagnózu.

S cílem získat maximálně spolehlivé informace, je třeba dodržovat určitá pravidla uvedením klinických testů:

 1. V předvečer prvního dne sání krve pacient neměl konzumovat příliš slané, tučná jídla (protože to může změnit hladinu bílých krvinek); potraviny, které mohou způsobovat alergie — med, citrusové plody (zvyšují hladinu eozinofilů, že také má místo v helminthiasyе); potraviny bohaté na esenciální oleje — česnek, cibule, zázvor (vliv na aktivitu parazitů).
 2. Lepší darovat materiál nalačno. Domácí v malém množství čisté vody.
 3. Bez výjimky muset informovat svého lékaře o přípravcích, které byly použity v průběhu posledních 2 týdnů.
 4. Nedoporučuje se několik dní před uvedením analýz používat jakékoliv fyzioterapie (včetně hrudníku x-paprsky, ULTRAZVUK, hrudi x-paprsky).
 5. I když bych se za týden do sání krve vzdát se alkoholických nápojů a léků, které obsahují ve velké koncentraci lihu.
 6. Kouření je třeba se vzdát alespoň na 2 hodiny do uvedení analýzy.

Pokud je silný helminthiasyом trpěla těhotná, vyšetření je nutné a novorozence. U něj odebere krev z pupečníku nebo placenty.

Na provedení studie, je obvykle dost 2-3 dny. O něco déle (až 5 dnů) bude muset strávit v případě, pokud se nezdaří imunologické výzkum zaměřený na různé druhy parazitů.

dekódování výsledky

Výklad by měl dělat pouze odborník. Nejjednodušší pro výklad zůstávají "hemo" skenování a PCR diagnostika. Buď zjistí parazita nebo jeho larvy, nebo ne.

Složitější je situace s metodou, která by měla jmenovat ELISA. Lékař je povinen vzít v úvahu imunoglobuliny hned 3 skupin. Tak, o akutní formu nemoci lze vyprávět příběh, pokud vznikla kombinace: imunoglobuliny třídy M pozitivní a třídy A nebo G může být pozitivní nebo negativní. O chronické formě hlásí údaje: imunoglobuliny třídy M chybí, a třídy a a G může být pozitivní nebo negativní.

V tom případě, pokud se některý z výše uvedených analýz ukázal pozitivní výsledek, vytáhnout s léčbou helminthiasyа za to nestojí. Po dokončení určeného lékařem kurzu léčby je nutné opakované podání analýzu, ale to je potřeba asi 2-3 měsíce po požití léků. Aniž by věděl, jaké zkoušky musíte složit, je lepší se obrátit na lékaře-terapeut, gastroenterolog nebo dalších odborníků.