Symptomy a příznaky červů u dospělého člověka

K dnešnímu dni, míra prevalence onemocnění, způsobené nemocí, parazitů, zůstává vysoká. U dětí předškolního a mladšího školního věku, nejčastěji se vyskytuje infekce pinworms. Pokud vaše rodina má dítě, pak se ve většině případů je infikováno a dospělí. Další z velmi běžných helminti, které se vyskytují v zemích s mírným podnebím a postupovat ne vždy s jizvami příznaky, je ascariasis. Pro dospělé lidi, vášně, které jsou spojeny s lovem a rybolovem, jako jsou charakteristické difillobotrioz a trichinelóza.

červi v lidském těle

Na rozdíl od dětí, u dospělých více než silnou imunitu a tvořil tělo, což vede k výskytu symptomů infekce s červy vyžadují velký parazitární zatížení. Většina odčervení není schopen dokončit celý cyklus vývoje v těle, a jejich počet se zvyšuje jen při opakovaném požití vajec. Proto lidé, kteří uvnitř jsou červi, často mají je v takových množstvích, že příznaky červů u člověka nemusí projevit vůbec nebo nadcházející roky. Nejběžnější druhy červů žijí od několika týdnů do dvou let. Jiní, například prasat, skotu a dalších apni, mohou soužit uvnitř člověka desítky let. Také existují nebezpečné červi, které nejsou stoletých, ale jsou schopni se donekonečna množit v těle hostitele (trpasličí tasemnice, Ancylostoma, atd.).

Helminthiasy, způsobené různými druhy patogenů, mohou nastat pod rouškou onemocnění trávicího traktu, kardiovaskulární systém, stejně jako onemocnění dýchacího systému.

Obecné příznaky červů u člověka

Ve většině případů příznaky červů u člověka po dlouhou dobu nemusí projevit vůbec, i když škodu při tomto jsou škodlivé. Ale vše závisí na infekční zatížení a typu parazitů.

Nejpravděpodobnější příznaky přítomnosti červů u člověka je malátnost, rychlá únava, slabost, svědění v oblasti řiti.

K hlavním představoval červů, které jsou zvláště často se mohou stát viditelné u člověka (zejména dítěte), patří k akutní ztráta tělesné hmotnosti, anémie, slabost, bledost kůže, zažívací poruchy (jako je zácpa, tak i průjem), zvracení, přítomnost ve stolici, příznaky, například segmenty tasemnice nebo dospělí jedinci jsou kulaté.

Kromě společných příznaků a příznaky červů u člověka, jejich dostupnost má řadu specifických projevů, které individuální pro každý systém těla.

Gastrointestinální trakt

Pokud je hlavním místem lokalizace worm invaze je lumen střeva, pak hlavními příznaky tohoto stavu bude narušení funkcí trávicí soustavy. Hlavní příznaky červů u dospělých při porážce trávicího systému lze rozdělit na:

 • střídání zácpy a průjmu;
 • nevolnost a zvracení;
 • bolest břicha bez jasného lokalizace;
 • nadměrné nadýmání.

Stupeň závažnost dat příznaků je individuální pro každého člověka, a také konkrétního klinického případu.

Nadměrné množství dospělých jedinců červů v lumen střev může způsobit jeho úplné nebo částečné překrývají, což způsobuje při tomto trvalé poruchy židle.

příznaky červů cns

Centrální nervový systém

Výsledkem života většiny odčervení je toxické látky, které způsobují jev obecného intoxikace organismu. Trvalý dopad toxických látek na organismus vede ke vzniku trvalé poruchy centrálního nervového systému. Základní nervové příznaky odčervení u dospělých vypadají takto:

 • bolesti hlavy různého stupně intenzity
 • závratě
 • pocit nevolnosti, někdy zvracení
 • zvýšení tělesné teploty až horečky
 • bolesti velkých a malých kloubů.

Beri-beri, která je stálým společníkem helminti, v kombinaci s toxické vliv na nervový systém vede ke vzniku syndromu chronické únavy, ztráty koncentrace pozornosti, stejně jako zvýšená spavost nebo nespavost.

Kožní závoje

K dnešnímu dni je plně prokázáno, že střevní červi a alergie u dospělých spojeny příčinné vazby. U člověka, trpícího helminthiasy, prudce se zhoršuje stav kožních příkrovů. Odpadní produkty, většinu odčervení jsou vnímány v těle člověka jako cizí agenti, což s sebou nese vznik alergické reakce.

V důsledku nadměrné tvorby v lidském těle je hlavní neurotransmiter alergie — histaminu, došlo vzhled na povrchu kožních příkrovů specifické vyrážky, otoky. Kromě toho, člověk začne rušit konstantní pocit svědění, může se objevit kašel, překrvení nosní sliznice.

Imunitní systém

Spolu s poklesem všech funkcí těla je prudký útlum imunitní ochrany člověka. Snížení ochranných sil těla může způsobit zhoršení stávajících chronických onemocnění nebo být příčinou vzniku zánětlivých onemocnění nosní dutiny, ústní dutiny, orgány ženského reprodukčního systému.

Pozoruhodné je, že jednou z možných příčin vzniku noční chrápání může být dostupnost worm invaze v těle.

Příznaky nejčastějších helminti

Charakteristiky klinických projevů, jakož i stupeň jejich intenzita přímo závisí na typu patogenu. Na příkladu ascariasis lze pozorovat první příznaky červů u dospělých již po 2 hodinách od infekce během migrace larev průtok krve. Někteří však paraziti mají inkubační dobu až 18 měsíců.

ascariasis

Ascariasis

Hlavní příznaky ascariasis u dospělých je přímo závislá na fázi životního cyklu odčervení. Migrace larev patogenů ascariasis se děje pod prostředkem jejich pádu do krevního řečiště a dále příspěvek s proudem krve v těle. Pokud se larvy dostanou do tkáně plic, jsou to hlavní příznaky nemoci lze nazvat vznik low-grade teploty, suchý kašel, slabost, celkové malátnosti. V těžkých případech je možné vývoj hnisavý zánětu průdušek, stejně jako zápal plic. Když se proud krve larvy Ascaris se dostanou do zažívacího traktu, dochází k porušení jeho funkcí. U lidí, kteří trpí parazity, dochází k akutní ztráta tělesné hmotnosti.

Enterobiasis

Nejvíce charakteristický a výrazný příznakem tohoto onemocnění je vznik silného svědění v oblasti řiti, který je výrazně zesílen v noci. Dalším důležitým diagnostickým příznakem infekce je doba trvání a četnost výskytu svědění. V tomto případě je svědění trvá ne více než 2 po sobě jdoucích dnů, po které sami zmizí a objeví se opět, již po 2-3 týdnech.

Střevní schistosomiáza, hookworm morbo, richocephalosis, difillobotrioz

Kombinace těchto druhů helminti je způsobeno tím, že každý z nich dává podobný klinický obraz. Výsledkem mírného proudu (při relativně malém počtu parazitů) podobné nemoci je narušení rovnováhy normální a patogenní mikroflóru ve střevech, takže hlavní příznaky u dospělých jsou vyjádřeny v podobě dysbiózou, bolesti v břiše, puchýřů, průjem (tj. hod. s krví). Při více než těžký průběh příznaky mnohem vážnější.

K dalším projevům této skupiny helminti lze připsat beri-beri, 12-vzácné a nedostatek železa chudokrevnost, nedostatek vitaminu.

Schistosomiáza (urogenitální)

Vývoj tohoto druhu způsobeného parazity se projevuje v podobě poruch močení, stejně jako charakteristické nečistot krve v moči.

Trichinelóza

Uvedená varianta helminti nejčastěji se projevuje v podobě následujících příznaků:

 • zvýšení tělesné teploty až do frenetického stavu;
 • vznik otoků obličeje, a zejména očních víček;
 • spontánní bolesti a bolesti ve svalech.
strongyloidiasis

Strongyloidiasis

Agens se obvykle chová pretium střevní. Odrůda worm invaze se vyznačuje výhodné porážce orgánů trávicího traktu. Hlavní příznaky tohoto onemocnění patří:

 • po porážce žlučníku a biliární cest;
 • dyspeptické poruchy (nevolnost, zvracení, průjem, průjem, nadýmání);
 • alergické reakce různého stupně závažnost.

In clonorchiasis, fascioliasis, opisthorchiasis

Poskytnuté skupina helminti postihuje převážně parenchym jater, žlučníku, a biliární potrubí. Nejpravděpodobnější příznaky při opisthorchiasisе u dospělých vypadají takto:

 • zvýšení velikosti jater a sleziny (hepatosplenomegalie);
 • zvýšení koncentrace bilirubinu v krvi (ikterické syndrom);
 • rozvoj chronické pankreatitidy a in holecistoholangit;
 • porušení ze strany centrálního nervového systému.

V článku jsou popsány příznaky a známky části nejběžnějších typů červů, kterými se člověk nakazí. Některé, zejména jejich helminthiasy, mohou mít odlišný klinický obraz, včetně zvýšení částí těla, kuličky pod kůží nebo do očí, částečné a úplné ztrátě zraku bez náhrady. Potvrdit nebo vyvrátit injection je možné pouze pod prostředkem absolvování speciálních laboratorních analýz, které předepíše ošetřující lékař individuálně.