Červi (helminti)

Worm parazitární onemocnění (helminthiasy) — onemocnění, které způsobují u člověka parazitní červi (červi, helminti), které žijí uvnitř těla.

co je to střevní červi

Co to je?

V současné době je známo asi 300 worm onemocnění člověka. Jejich zvykem rozdělit na střevní a extraintestinálních. Jak je jasné z názvu, v prvním případě, červi a jejich larvy žijí ve střevě, a ve druhém — mimo to: ve svalech, plicích, játrech a tak dále mezi nejčastější onemocnění z parazitů jsou považovány za střevní: enterobiasis a ascariasis.

Enterobiasis způsobují malé parazitní červy — roupy. Na délku jsou ne více než 1 cm Jeden konec červa obvykle poukázal, a další — zaoblené. Barva pinworms může lišit od bílé a nažloutlé až téměř černé. Tito červi vedou noční způsob života: ve tmě ženy se plazí do tlustého střeva a odtud na kůži kolem řitního otvoru, kladou vajíčka v záhybech kůže, a samy umírají.

Průměrná délka života roupy a půl měsíce.

Ascariasis způsobují větší červi — škrkavka. Na délku mohou dosáhnout až 20 cm Parazitární škrkavka převážně v tenkém střevě, proto zjistit jejich v calais je poměrně obtížné. Délka života škrkavka — několik let.

Napadení

Obvykle infekce s červy se děje prostřednictvím kontaminovaných výkaly v půdě. Například, pokud si myli ruce, a ne čistit nehty po práci s hlínou, je špinavé zelenina, ovoce a bobule. Kromě toho, že není poslední role v infekci s červy hrají mouchy. Oni na svých nohách a kufr tolerovat vejce červů na potraviny. Také infekce s červy je to možné a při náhodném požití vody při koupání ve vodních nádržích. Děti se často nakazí s červy od domácích zvířat.

Co se děje?

V těle dospělého člověka na této nudné historické hosta čeká trojnásobný ochrannou bariéru. První — enzymy úst, druhá — kyselé prostředí žaludku, třetí — lokální imunitu střeva. Bohužel, v oslabeném těle všechny tyto překážky mohou selhat. Pak červi stále spadají do střeva a vyvinou v pohlavně dospělé jedinců.

Postupem času lidské tělo otrávil produkty života červů. U pacienta se zvyšuje únava, zhoršuje, nebo naopak umocňuje chuť k jídlu, objevují se bolesti hlavy. Narušený trávicí trakt: objevují se bolesti břicha, průjem, zácpa a zvracení. Může se objevit anální svědění. Zvýšení citlivosti na alergeny — také výsledek bouřlivé života červů. Důsledky mohou být velmi závažné — od kožní vyrážky až bronchiální astma. Ještě jedna negativní působení červů — podkopávají imunitní systém.

léčba červů

Čím se projevuje?

Příznaky worm onemocnění závisí na druhu a množství červů, a také od individuální reakce organismu na červi. První příznaky infekce s červy: zhoršuje chuť k jídlu, se objeví zvracení, nevolnost nebo slinění, paroxysmální bolesti v břiše. Zácpa střídající se s průjem, vyvíjí rychlá únava a slabost, poruchy spánku. Při infekci s červy (roupy), pacienty trápí svědění v oblasti řiti a hráze. Umocňuje to v noci a v klidu. Někdy je to tak silné, že nemocného probudí.

Než nebezpečné?

Při zácpě, ostré bolesti v břiše a jeho otok, měli byste okamžitě poradit s lékařem. Takové příznaky mohou svědčit o svém střevní obstrukce. Při těžkých helminthiasy vyvíjejí porušení ze strany nervového systému: dlouhotrvající bolesti hlavy, závratě, nervové tiky. Při ascariasis vzhledem k povaze migrace parazita v těle může nastat takový příznak přítomnosti červů jako paroxysmální s výrazným kašel. Často příznaky červů u člověka, jsou kožní změny v podobě různých koláčů.

Diagnostika worm parazitární onemocnění

Při jakémkoliv podezření na infekci s červy je třeba nutně obrátit se na odborníka, spíše než zapojit se do self-léčit. Diagnóza je potvrzena běžným analýza stolice na vajíčka červů. Pokud se při první analýze výkaly vajíčka červů u člověka nejsou objeveny, ale pravděpodobnost nákazy je vysoká, vyšetření se opakují několikrát za sebou.

Jak zacházet střevní červi

Pro léčbu červů uplatňují speciální léky proti červů. Výběr léků od červů, závisí na konkrétním druhu odčervení, zjištěný u pacienta. Ošetřující lékař předepsat pilulky, zaměřené na zbavit se parazitů. Léčba červů se provádí doma.

Kritériem hojení jsou opakované negativní výsledky analýz stolice u člověka na vejce červů.