Léčba a prevence parazitů v lidském těle

Paraziti — to je nejjednodušší druhy bakterií, které žijí na úkor živin jiného organismu, onemocnění na to. Oni se živí připraveni na organické látky, produkované jiným.

paraziti v těle

Tasemnice v lidském střevě. Zvýšení hlavy, připevněném na střeva.

V současné době existuje více než dvacet druhů parazitických forem života, které mohou žít v těle zvířete nebo člověka.

Všichni se mohou dostat do našeho těla a způsobit velké množství nemocí a infekcí. Velmi často se tyto bakterie vyskytují u dětí, protože u nich není tak vysoká úroveň imunity, při tom se hodně kontakt se zvířaty a některými špinavými věcmi.

Pamatujte si, že malé dítě často bere všechno do pusy?

Na těchto předmětech mohou být nebezpečné parazity. V tomto článku je uveden klasifikace parazitů v lidském těle, jak se léčit infekční choroby a že je třeba, aby se zabránilo vnikání škodlivých bakterií ve vašem těle.

Parazitní bakterie v lidském těle, v jakých orgánech mohou žít?

V lidském těle a na kůži jsou nejjednodušší bakterie, které mohou být v minulosti provedly jednobuněčné a mnoho mobilní.

Paraziti, žijící na těle se nazývají ektoparazity. K tomuto druhu patří štěnice, vši a podobné pochutiny svrab. Ostatní se nazývají endo parazity, protože žijí uvnitř lidského těla. Patří k nim améba, červi a larvy hmyzu.

Druhý nejvíce nebezpečné, zatímco první jen nepříjemné.

Vnitřní paraziti často způsobují vážné onemocnění, a zbavit se o ně obtížnější, než z vnější. Medicína již našla mnoho způsobů, jak se zbavit z nich, a také má rozsáhlé zkušenosti v léčbě parazitů v lidském těle.

Každý z parazitů má své ideální místo v lidském těle, kde mají všechny podmínky pro parazitická životní styl, jíst správné živiny pro růst a reprodukci. Některé z nich mohou pohybovat v rozsahu svého růstu.

Nejčastěji endogenní parazitů lze nalézt ve střevech, svalech, krvi, plíce, srdce a jater. Jednotlivé druhy žijí i v nervových tkáních. Vnější paraziti žijí na kůži.

paraziti u člověka

Jako paraziti se mohou dostat do těla?

První způsob je dostat bakterie do těla s jídlem a vodou. Někdy to bývá napaden buď znečištěná, tak tam začínají plodit mikroorganismy. Hmyz, jako jsou mouchy a švábi také provádět mnoho škodlivých bakterií. Některé druhy potravin kontaminované původně — syrové ryby nebo došlo k neošetřené maso. Velmi často maso skotu je napaden parazity, takže člověk jí syrové.

Druhý — kontakt-domácnost. V tomto případě, paraziti jsou přenášeny od člověka, přes každodenní předměty nebo zvířata. Velmi často nakažlivé bakterie se přesouvají pouliční zvířata — psi, kočky, ptáci a krysy.

Třetí — přenos prostřednictvím krve komáři. V chladném podnebí, je to jen zřídka se stane, nejčastěji infikované komáři žijí v teplých zemích.
Čtvrtý — samostatný zásah některých hmyzu v lidském těle. Oni hrabat kožní kryt a vložit do svalové tkáně nebo krev, a po směrovány tam, kde jsou pro ně nejlepší podmínky stanoviště.

Jaké jsou příznaky pozorované při přítomnosti parazitů?

Paraziti v lidském těle může způsobit zcela odlišné příznaky — od nespavost, že se často bez povšimnutí, až kožních projevů. Například, velmi často způsobují poškození kůže a svrab. Vnitřní červi, žijící v plicích, často způsobují kašel. Při zjištění je v střeva, vás mohou obtěžovat zácpa, zvracení, nebo průjem.

Ale obecné příznaky přítomnosti parazitů u člověka je následující: nespavost, celková únava, bolesti hlavy, někdy i alergické reakce. Velmi často při tom lidé používají lidové léky, ale ty nejsou vždy příjemné, například, ne každý může vypít sklenici šťávy z kysaného zelí při červy.

Zvažte příznaky v přítomnosti různých druhů parazitů:

  • mezi nejčastější parazity pro člověka jsou červi nebo škrkavka. Způsobují poruchy střev a bolesti v žaludku, podrážděnost, nespavost a panické úzkostné stavy, někdy — závrať. Objevit je dost jednoduché, oni mohou být viděni v výkaly nebo získat pozitivní výsledek testu na vejce worm,
  • dále jde docela nebezpečný parazit — tasemnice. To často způsobuje nepohodlí nebo bolest v břiše, průjem, brutální chuť k jídlu (budete hodně jíst, ale to není zvýšit svou váhu), bolesti v játrech a dostupnost v výkaly jeho červy,
  • při přítomnosti pinworms u člověka to může pozorovat ztrátu chuti k jídlu, nespavost, nervózní stav a svědění v oblasti konečníku.

Než nebezpečné parazity?

Oni porušují práci orgánů, způsobují zánětlivé procesy v tkáních a ničí je. Produkují toxické látky, které ničí organismus.

Škůdce, parazitární na vás, je schopen způsobit nedostatek vitamínů, celkové oslabení a snížení imunity jak u dospělých, tak u dětí. Přítomnost tohoto parazita u dětí je velmi nebezpečné, protože jsou silně zpomalují jejich vývoj. Velmi často se zbavit parazitů v těle, je obtížné, protože ty mají tu vlastnost, přizpůsobit se prostředí a nechtějí nechat normální, že jim obydlí.

Jak se léčit na parazity?

léčba parazitů

Jak se zbavit parazitů, je nutné v první řadě obrátit na svého lékaře. On bude předepisovat konkrétní přípravek, nebo jiný, více přírodní prostředek.

Existuje také léčba lidových prostředků, nicméně jeho doporučují provádět v symbióza s lék prostředky.

Lékařské ošetření

Lékaři již dlouho našel účinnou léčbu proti parazitům u člověka.

Některé léky jsou prezentovány ve formě tablet, a další v jiné formě, například, tekuté. Dávkování určuje pouze lékař, sám to udělat bez vedlejších účinků, není možné. Také léky jsou rozdíly ve věku pacientů, pro které ty jsou určeny.

V dnešním světě se objevil ještě jeden způsob, jak léčit lidi s parazity. To se nazývá kyslíkový a objevil relativně nedávno, jeho tráví pouze v nemocnicích pod lékařským dohledem. Nejprve pacientovi, aby vyčistit střeva pomocí klystýr, a pak podáván kyslík pomocí sondy. Po naplnění kyslíkem žaludku a tlustého střeva, paraziti umírají. Při takovém způsobu, vyléčit pacient nedostane žádné vedlejší příznaky, na rozdíl od farmakologické metody.

Paraziti: rychlá léčba pomocí lidových prostředků

Různých parazitů v lidském těle lidových prostředků lze odvodit, dokonce i někteří lékaři doporučují některé přírodní prostředky, jak se zbavit těchto škůdců.

Nejznámějším prostředkem pro léčbu parazitů jsou dýňová semínka. V nich obsahuje mnoho výživných látek, užitečných pro člověka a jeho mikroflóru střev, ale fatální pro nejjednodušší škůdců. Pro toho, aby se konečně dostat, sežer 20 g dýňových semen nalačno ráno a později přes 30-40 minut vypít projímadlo.

Jako přírodních projímadel je možné použít rostlinné oleje, nejvíce obyčejný — je ricinový.

Pro léčbu parazitů lidových prostředků u dospělých používají speciální čaje proti červů, a po očista tlustého střeva klystýr. Pro přípravu odvaru z možné vzít pelyněk, hřebíček, vlaštovičník nebo tansy. Všichni mají ostré a hořké chuti, proto se dělají prostředí ve střevech nejsou vhodné pro život škůdců.

Nicméně pozor na používanými bylinami, mnoho z nich je zakázáno pro těhotné ženy.

Dieta pro prevenci parazitů

Všichni, kteří se kdy setkali s přítomností parazitů, vědí, jak je důležitá rehabilitace a prevence. Pro tento ošetřující lékař často předepíše speciální dietu. Doporučují dělená strava, když sacharidy a bílkoviny budete jíst odděleně od sebe navzájem. Protože, pokud budeme jíst spolu, žaludek dostane přesný signál, že bude muset strávit a které enzymy jsou k tomu potřebné.

Ne až do konce stravitelné jídlo je skvělý způsob, jak jídlo pro parazity, proto se i nadále žít a rozvíjet se.

Například, maso, luštěniny, nelze je spolu s brambory, těstovinami nebo chlebem. Je lepší kombinovat se zeleninou. Pokud chcete jíst sacharidy a bílkoviny, mezi jejich příjmem stojí za to udělat 2 hodinový přestávku.

Nemůžete vzdát své oblíbené sendviče?

Jíst se zeleninou, připravená na grilu. Často jezte obiloviny, které dokonale čistí tělo.

léčba lidových prostředků

Čištění organismu

Aby byli očištěni a vyhoštění nežádoucích parazitů z těla, vám některé rostliny, které lze často nalézt v prodeji v lékárnách, na trhu nebo v supermarketu.

Pro první způsob, jak budete potřebovat, kůra zelených vlašských ořechů. Pokud žijete v horkém regionu, určitě je možné najít stromy vlašských ořechů a sestavit z nich nezralé ovoce. Vezměte 15 ořechů, vyjměte z nich zelené kůry a zalijeme vodkou. Nechte vařit měsíc, v tmavém a suchém místě. Pak plemeno na jedno kapky tinktury na podlaze sklenici vody a pijte.

Postupně zvyšujte dávkování na kapky každý den po dobu sedmi dní. Poté se stejně postupně zvyšte příjem až na 2 x lžiček, vezměte si lék pár krát za den. Dále v průběhu roku pokračovat vzít tinktura na 2 čajové lžičky, dvakrát denně. Je to docela dlouhá kurz čištění, ale velmi účinný.

Nejjednodušší způsob je použití semen hřebíčku. Je třeba grind do práškového stavu. Prostě brát po jednom a půl čajové lžičky tohoto prášku. Během deseti dnů se postupně snížit dávkování, na konci období budete muset chodit do jedné čajové lžičky.

Pro vyčištění střev vám různé čerstvě vymačkané šťávy. Například, mrkvová, okurka, citron, řepy, jablko — všechny tyto šťávy při konzumaci nalačno vytvářejí specifické prostředí v žaludku a likvidaci parazitů z těla.