Druhy červů u člověka

V lidském těle mohou žít různé druhy červů. Od porážky parazity nikdo není v bezpečí, obecné informace o helminth jsou důležitou informací pro každého. Znát způsoby invazivity a funkce parazitismus různých červů, podaří výrazně snížit riziko nákazy. Zvažte klasifikaci druhů červů.

Prasečí tasemnice

Škrkavky

K našemu oblíbenému paměti červů patří kulaté helminti. Další jejich název – měchovec. Jedná se o skupinu parazitů, tělo, které je v příčném řezu má kulatý tvar. Jejich délka se pohybuje od 5 mm do 40 podívejte Se usadit převážně ve střevech, ale mohou lokalizované a v jiných orgánech, tkáních.

Velký výskyt tohoto parazita je způsobeno jednoduchostí přenosu. Pro rozvoj mu, není nutné měnit hostitele. Měchovec jsou přenášeny od člověka k člověku, nebo prostřednictvím užívání nemyté zeleniny, ovoce. Zejména masivně helminthiasy tohoto typu, zvaný nemoc špinavých rukou, je diagnostikována u dětí. V těle lidí usadit jako zástupci nematode:

 1. Pinworms – malé červy, které mají tělo grayish barva délce 5-10 mm. Lokalizované ve střevech, způsobují enterobiasis onemocnění. Infekce se vyskytuje, když vajíčka pronikají do těla přes ústa. Za 2 týdny worm prochází životní cyklus vývoje do Zralé jedinci. Žijí tyto parazity 1-2 měsíce, porušení normální fungování trávicího traktu, což vede k vyčerpání.
 2. Škrkavka – velké červy, vyvolávající rozvoj ascariasis. Délka jejich těla fusiform forem je 20-40 viz Jsou parazitární v tenkém střevě, ale v procesu vývoje pronikají do jater, srdce a plíce. Stěhuje po těle, červi poškozují vnitřní orgány a potrubí. Období života hmyzu – 12-14 měsíců. Napadení nich mají negativní vliv na zdraví, vede k alergie, poruchám trávení, vnitřní krvácení, střevní obstrukci. U dětí škrkavka mohou vyvolat zpoždění ve vývoji. Cesta infekce – přes nemyté ruce, špinavé produkty.
 3. Vlasoglavy – červi s tělem o délce 3-5 cm, lokalizované v tlustém střevě. Parazit hole na stěně střev a absorbuje krev. Způsobuje trihozefalez. To je velmi jedovatý parazit, tak to silně otravuje tělo. Období života – do 5 let. Celou dobu to způsobuje problémy s chutí a židlí, anémie, bolesti v břiše. Může vést k prudkému appendicitis, když se dostane do slepé střeva.
 4. Trichinel– červi, délka nepřesahuje 2-5 mm. i Přes malé rozměry, způsobují těžkou nemoc trichinelóza. Její příznaky jsou horečka, otoky, alergie, vysoká teplota. Nakazit se je možné přes maso zvěřiny, prasata. Tyto červi trápí svalové tkáně, obzvláště často jsou postiženy svaly obličeje a dýchacích cest. Po 3-4 týdnech se larvy, kteří se dostali do svalů, zase do kapsle. Přijde uzdravení. Ale při masovém napadení je možné smrtelné následky.
 5. Toxocara – červ, parazitární v těle psa. Podobný ascaride, protože má stejné fusiform tělo o délce 15-30 je vidět, Když jeho larvy se dostávají do těla lidí, vzniká nemoc larvální toxokaróza. V lidském těle Toxocara nemohou vyvinout do Zralé jedince, takže jejich larvy migrují po těle, což způsobuje poškození vnitřních orgánů, alergie a jiné poruchy.
Vzestupnou tasemnice

Páskové červi

Mezi nejvíce nebezpečných červů, které se vyskytují u člověka, je hlavní role obsadit páskové helminti nebo cestodes. Když vezmeme v úvahu jejich obrovské velikosti, které mohou dosáhnout 18 m, se stává zřejmé, jak negativní vliv na zdraví. Cestodes jsou rozděleny na tasemnice a tasemnice. Pro absolvování celého životního cyklu potřebují změna hostitele. Vezměme si stručný popis nejběžnějších zástupců druhu:

 1. Široký tasemnice – worm délky 10-15 m, který způsobí rozvoj na difillobotrioz. Se usadí v tenkém oddělení střev poté, co člověk používal syrové sladkovodní ryby, kontaminované vajíčky červů. Způsobuje silné bolesti v břiše, anémie, poruchy trávení. Tento helminth, stejně jako většina cestodes, má děsivý vzhled.
 2. Prasečí tasemnice – červ, vstupujícího do těla v důsledku požití potraviny kontaminované vepřové maso. Tyto 8-m červi, parazitární ve střevech, způsobují rozvoj teniasis, následované silnými poruchami trávení, nervové dysfunkce, alergií.
 3. Vzestupnou tasemnice – různé tasemnice, dosahující velikosti 18 m. To je jeden z největších lidských červů. To způsobuje rozvoj hovězí tasemnice infekce, vede k střevní obstrukce, fyzické a nervové vyčerpání. Nakazit se tímto wormом možné, že jí postižené hovězí maso. Lokalizované červ v tenkém střevě.
 4. Echinococcus – tape worm, parazitární v tělech koček, psů. Lidé pro tohoto parazita jsou meziprodukt hostitele, ale i přes to, larvy wormа provokují vývoj je velmi komplikované onemocnění echinokokóza. Vajíčka červů se vyvinou do stadia larvy, které jsou zavedeny do tkáně všech orgánů a dost rychle se tvoří cysty. Jejich odstranění je možné pouze chirurgicky.
Paraziti se vyvíjejí v mase

Flukes

Flukes nebo motolice – druh červů s přísavkami na povrchu těla. S jejich pomocí červi kopat ve stěnách vnitřních orgánů, tkáně a tak se živí, absorbovat užitečné látky, a krev. Těla těchto odčervení mají plochý tvar, na délku mohou dosáhnout 1,5 m Vizuálně připomínají kus dřeva. Hlavní zdroj nákazy motolice – konzumace špatně tepelně upravené ryby a mořské plody. V procesu vývoje je třeba změnit 1-2 zprostředkujících hostitelů. Hlavní odrůdy Flukes, parazitární v těle lidí:

 1. Iecoris Dens – helminth, provokující rozvoj opisthorchiasis. Na délku dosahuje 7-20 mm. Udivuje biliární, jaterní a slinivky břišní potrubí. Na pozadí nákazy tímto parazitem se vyvíjí vřed, cholecystitidou, pankreatitida.
 2. Sibiřský Fluke – worm délce 8-13 mm, parazitární ve žlučníku a jeho potrubí. V raných fázích napadení vzniká vysoká teplota, bolesti svalů, kloubů, poruchy trávení, pak příznaky jsou méně výrazné. Je to důkaz, že nemoc přešla do chronické fáze.

Léčba – léky od všech druhů červů

Zničit červy, je třeba vzít de-odčervení léky. Ale pro začátek je třeba nastavit, jaký konkrétně druh helminthiasyа zasáhla tělo. Na základě výsledků diagnostiky jsou voleny léky. Ty jsou rozděleny na 2 druhy:

  Játrová Fluke
 • úzký – jsou přiřazeny k zničení několika druhů odčervení;
 • Omni-directional – jsou považovány za univerzální, protože ničí téměř všechny druhy červů, jsou vhodné pro prevenci wormной parazitární onemocnění.

Schéma příjem, stejně jako délka léčby tabletami musí určit odborník, protože u de-odčervení znamená hodně kontraindikací a vedlejších účinků.

Navíc během terapie můžete použít lidové recepty. Mnohé rostliny mají de-odčervení vlastnosti – česnek, cibule, semínka dýně, bylinky, koření, zázvor. Na jejich základě připravují de-odčervení čajů, odvary a jiných prostředků, pití které pomáhají očistit tělo.

Porážka žádným druhů červů s sebou nese obrovské zdravotní problémy. Vzhledem k jejich nebezpečí, je důležité držet se preventivních opatření, která pomáhají snížit riziko napadení. Stačí dodržovat pravidla hygieny, jíst maso a ryby, pouze poslední kompletní tepelné zpracování, a pečlivě umýt ovoce, zelenina.

Při prvních příznacích napadení, prosím obraťte se na lékaře. Čím méně času červi žijí v těle, tím jednodušší zbavit se následků parazitismus.