Červi u dětí: příznaky a léčba

Worm parazitární onemocnění v dětském věku – jeden z nejčastějších a nepodceňujte na nebezpečí onemocnění. Helminti u dětí vyvolávají nejen nedostatečný přísun živin do těla, ale také způsobují alergické reakce, chronické intoxikace, snížené imunity, onemocnění a poškození orgánů trávicího traktu. Příznaky parasitosis vyvíjí se hned, po dlouhou dobu nemoc může být asymptomatické nebo s nevyjádřeného klinickým obrazem a definovány pouze při laboratorních analýzách.

Červi u dětí

Výskyt a typy odčervení

Je všeobecně známo, že helminthiasy, infekce s červy – to je onemocnění, více vztahující se k lidem ze sociálních vrstev je nižší střední, žijící v nehygienických podmínkách, často styku s zamořené zvířaty nebo půdy. Nicméně, podle statistik, jen v evropských zemích helminti jsou zjištěny při vyšetření u každého třetího pacienta.

V přírodě existuje více než 300 druhů odčervení, více než 70 druhů časté v Rusku, ostatní mohou proniknout do těla člověka při cestování do exotických zemí. U všech druhů červů-parazity, schopné existovat v lidském těle, vytvářejí tři skupiny:

 • měchovec, vztahující se ke kulatým helminths, jedny z nejčastěji se vyskytujících parazitů u batolat (pinworm, whipworm, Trichinel, škrkavka);
 • pásková (ploché) červi, vztahující se k cestode (různé druhy tasemnice, tasemnice a Echinococcus);
 • paraziti-štěstí nebo motolice, stává příčinou opisthorchiasis, fascioliasis, chistosos, paragonimoz, atd.

Ve většině případů helminti parazitární a množí se v oddělení tlustého střeva, ale vajíčka a larvy mohou rozšířila s průtok krve na různé orgány těla. Nejčastěji jsou postiženy okolní orgány trávicího ústrojí: játra, žlučník, ale paraziti mohou usazovat svalové tkáně, plíce, mozek.

Příčiny výskytu červů

Helminthiasy: způsoby infekce

Způsoby infekce s červy, závisí na vlastnostech jejich vývojového cyklu. Pro některé skupiny, odčervení člověk je hlavní "boss", v těle, které žijí a množí se, pro jiné je prostředníkem. V některých případech paraziti třeba zrání vajíček v půdě nebo v jiných podmínkách. Ale základní pravidlo ochrany před infekcí je hygiena, stav, který v dětském věku se provádí ne vždy.

Dětský věk – období, kdy je stabilní imunita ještě není vytvořena, což významně zvyšuje pravděpodobnost infekce parasitosis. Touha vyzkoušet všechny chuť, více kontakt s půdou, pískem, se všemi položkami, které zvyšují pravděpodobnost pronikání vajec odčervení do těla dítěte.

Nejčastější helminti – roupy a ascaris – jsou neseny na nemyté rukou, mohou zůstat na předmětech denní potřeby (kliky na dveřích), vlézt dovnitř těla s jídlem (špatně prát bobule, byliny, zelenina). Také tam je pravděpodobnost šíření odčervení při kontaktu s infikovaným člověkem nebo zvířetem, nebo o existenci v těsné blízkosti s nimi.

Pinworms – jedny z odčervení, provokující reinvasion: svědění, které způsobují samice pinworms v procesu pozdržení vajec mimo konečníku, nutí pacienta dotknout, třít, škrábat podrážděnou povrch a distribuovat vajíčka parazitů na spodní a ložní prádlo, oblečení, předměty, povrchy. Při opakovaném požití vajec zůstávají na ruce nebo v posteli, se děje reinvasion, self-infekce pacienta. Primární infekce dětí, přičemž nejčastěji se vyskytuje v dětských institucích, na burzách, v místech hromadného setkání batolata.

Jaké faktory zvyšují riziko nákazy helminths?

 • Nedodržení hygieny rukou: přeskočit mytí rukou po návratu z ulice, z hostů, z toalety, před každým jídlem.
 • Nehty-kousání, sání prsty, držet v ústech různé předměty (tužky, pera, hračky, a tak ap).
 • Dostupnost povolena, kteří navštíví ulice: i při včasné anthelmintic terapie psi a kočky mohou šířit vejce worm, šířených z ulice na končetinách vlny.
 • Nedodržení pravidel pro zpracování zeleniny, ovoce, bobulí, zeleně před spotřebou.
 • Nízká úroveň hygieny v domě: nošení venkovní obuvi, předčasné mytí podlah, a tak sp
Helminthiasy

Červi u dětí: různé příznaky a léčba helminti

Mnoho druhů parazitů na dlouhou dobu nepřispívá k utváření zjevné klinické obrazy eliminare: cílem parazita – existovat tak, aby nedošlo k být si všiml hostitel-přenašeč. Tak jasný, příznaky helminthiasy lze označit pouze v případech, kdy napadení množné (původně nebo z důvodu dlouhé latentní období) a/nebo u dítěte, snížená imunita, tam jsou průvodních onemocnění, na pozadí, které je helminthiasy se projevuje více výrazný. Vlastní situace – napadení exotickými druhy parazitů, které způsobují silnou reakci organismu.

Společné znaky helminti u dětí:

 • zvýšená chuť k jídlu bez nárůstu tělesné hmotnosti;
 • zvýšená vylučování slin;
 • projevy střevní dyspepsie, nadýmání, nestabilní stolice, nevolnost, bolestivé pocity v oblasti žaludku, pravé podžebří, střevní křeče;
 • závratě, bolesti hlavy, zvýšená únava;
 • sklon k alergickým reakcím, které byly pozorovány již dříve, nebo je více akutní projevy alergie;
 • citlivost, podrážděnost, poruchy spánku, pozornosti, paměti jsou spojeny s intoxikace produkty života odčervení;
 • kapilární, vypadávání vlasů, svazek nehtů při rozvoji beri-beri a nedostatek železa;
 • časté zánětlivé procesy v nosohltanu (zánět vedlejších nosních dutin, zánět vedlejších nosních dutin, faryngitida, a tak p.), pohlavních orgánů, a to zejména u dívek vzhledem k anatomické blízkosti vagíny a konečníku.

Při dlouhých helminthiasyх u dětí zaostává od věkové normy v růstu, hmotnosti, vývoji, poruchy činnosti a onemocnění orgánů trávicího traktu, příznaky vyjádřené intoxikace, anémie, alergie, častá respirační onemocnění, bakteriální a virové etiologie, neurologické odchylky.

První příznaky se obvykle objeví po 2 až 4 týdny po pádu vajec červů v těle. Oni se liší v závislosti na počtu parazitů, úrovně ochranných sil a zdraví dítěte, a také na jednotlivé typy odčervení. Takže, pinworms způsobit noční svědění v anální oblasti, což přispívá k poruchám spánku. Při toxocarosis charakteristickými příznaky jsou kašel bez příznaků onemocnění dýchacích cest, horečku stav, je pravděpodobné, že se vyskytují záchvaty dušnosti a alergické reakce.

Rozšířená představa o tom, že bruxismus, skřípání zuby ve spánku – znamení přítomnosti červů v těle, vyvrátil vědci-lékaři. Fenomén skřípání zubů je spojen s funkcí nervového systému člověka. I když helminti, zejména pinworms, může narušit spánek a přispět k neuroticismus dítě, skřípání zubů není potvrzením wormных invaze. Léčbou tohoto jevu se zabývají neurologové a lékaři.

Při dlouhých helminthiasyх u všech lidí se vyvíjí klinický obraz intoxikace organismu.

Jak pochopit, že dítě červi

Diagnostika helminti

Ve většině případů helminthiasy v dětském věku jsou diagnostikovány díky každoroční preventivní průzkumy výkaly na vejce worm. To však nejjistější způsob, jak: v přítomnosti symptomatologie a negativní analýze je třeba si uvědomit, že ne všechny typy odčervení může být určena takovým způsobem. Ty druhy, které kladou vejce, také mohou vyhnout detekci při laboratorních studiích, protože tento chov se nemusí shodovat s dobou analýzy. Jsou známé také případy, kdy v těle jsou jedna nebo více homosexuálních jedinců, nejsou schopné reprodukce, ale jež škodu v průběhu celého životního cyklu.

Při negativní analýzách výkaly doporučuje se provádět opakované sklad 2-3 týdny. V seznamu preventivních výzkumu patří analýza na přítomnost vajíček worm a škrábání na enterobiasis. Místní dostupnost odčervení lze také na základě výsledků analýzy krve: nejvyšší úroveň eozinofilů v kombinaci se sníženým z velké míry vstřebávány hemoglobinu ve většině případů znamená přítomnost parazitů v těle.

Pro upřesnění diagnózy mohou být použity biologické studie hlenu, žluči, moči, coprogram fekální masy.

Pro upřesnění diagnózy při podezření na Echinococcus vyšetřují orgány pobřišnice ultrazvukovou a/nebo x-ray metodou. Opisthorchiasis diagnostikována pomocí analýzy obsahu střeva a duodenální zjišťování.

Objasnit typ parazita a způsobené jim škodí tělu pomáhají imunologické studie. Po přesné diagnózy je vybrána metoda léčby.

Lék způsoby léčby helminti u dětí

Terapie při helminthiasyх je založen na dvou věcech: jak se zbavit parazitů a detoxikace organismu, snížení nebo vyrovnání škod způsobených stávajícími červy.

Pro snížení výraznýсти známky intoxikace jsou vitaminové přípravky (V, S), železo, vitamin-minerální komplexy, roztok glukózy, kurz infuzích gemodeza a tak p. V některých případech je znázorněno použití diuretik, antihistaminik. Při poškození srdečního svalu, tkáně jater může být použita hormonální prostředky.

Jako podpůrnou terapii je předepsán chelators, výstup z GIT odpadní produkty parazitů, enzymové přípravky přispívající ke zlepšení procesu trávení a fungování orgánů, a tak sp

Při všech helminthiasyх velmi doporučuje užívání léků široké působení u dětí. Léky, které způsobují smrt parazitů, vliv na lidský organismus, proto je k výběru léku a jeho dávkování je třeba přistupovat s opatrností.

Domácí a lidové metody, jak se zbavit červů, je přísně nedoporučuje z důvodu nedostatečné datové základny a možnosti přesně změřit dávku a pravděpodobný vliv na dětský organismus.

Principy terapie při helminthiasyх

Ve většině případů, terapie helminthiasy u jednoho člena rodiny, léčba se musí provádět u všech, kteří žijí na tomto území dospělé a děti. To platí nejen pro vysoko-nakažlivé askaridoza, ale i k jiným druhům helminti. Léky pro každého člena rodiny také zvedne lékař v závislosti na věku a zdraví.

Pokud v domě tam jsou domácí zvířata, jim bez výjimky tráví anthelmintikum léčba bez ohledu na čas po provedené prevence.

V místnosti, kde pobývá nemocný dítě, je třeba dělat každodenní sanitární úklid, vhodné na dobu léčby dát pryč všechny koberce, plyšové hračky, přehozy. Ložní a nositelné prádlo, osobní ručníky měnit co nejčastěji (kalhotky – dvakrát denně), po umytí veškeré prádlo je třeba pečlivě vyžehlené.

Hygiena

Je třeba sledovat dodržování pravidel hygieny: mýt si ruce po každé návštěvě šaten, návratu z ulice, používejte pouze osobní ručník, stručně snížit nehty. Bez dodržování pravidel terapie může ukázat jako neefektivní z důvodu neustálé přítomnosti zdroje nákazy obklopen pacienta.

Prevence infekce s červy

K opatřením prevence v první řadě patří pravidla osobní hygieny. Nejčastěji vejce worm přemístěn do ústní dutiny s rukou, a mytí rukou pomáhá zabránit většině případů nákazy.

K dalším preventivní opatření tak patří:

 • pečlivá (ne méně než 2-3 minut pod tekoucí vodou) mytí ovoce, zeleniny, listové zeleně před jídlem, pokud se předpokládá konzumace v syrovém stavu;
 • prodloužená tepelné zpracování říční ryby (40-60 minut) před užíváním potraviny;
 • včasné preventivní anthelmintic terapie u domácích zvířat;
 • celková čistota v domě, v souladu s hygienické a zdravotní předpisy.