Paraziti v lidském těle: příznaky a léčba

Většina lidí ani přemýšlet o tom, co je uvnitř jejich těla někdo žije. Jedná se o paraziti. Někdo se domnívá, že jednou v jeho domě žádná zvířata, a ruce se myje po každém výjezdu na ulici, pak je riziko nákazy minimální. To není tak. Podle lékařských statistik, paraziti v lidském těle jsou přítomny téměř v 50% případů. Červi, například, jsou nejstarší tvorové, parazitární v lidském těle. Jsou tak přizpůsobeny životu uvnitř lidí, že často se jejich přítomnost nijak neprojevuje, a nosič se zdá, že infekce jsou asymptomatické.

Ve skutečnosti, příznaky vždy, je důležité včas rozpoznat varovné příznaky. Dnes jsme se pochopit, co příznaky ukazují na přítomnost infekce, jaká opatření přijmout pro prevenci zamoření a jaká léčba může být zaměřena proti parazity, pokud jsou objeveny.

paraziti v lidském těle

Příznaky napadení parazity

Největší problém z hlediska identifikace parazitů v těle – mnohostrannost symptomatologie, mohutný zmást nejen člověka samotného, ale i ošetřujícího lékaře, ke kterému pacient požádal o radu. V závislosti na typu, lokalizaci a životního cyklu, parazity různě projevují. Občas člověk ani nevšimne většinu příznaků, zastavením pozornost pouze na jednom (například bolesti v plicích). V důsledku toho se pacient léčí od zjeveného onemocnění, pokud to našli, a to a vůbec se vrací domů pro nedostatek klinické obrazy.

Proto je důležité vidět obraz svého zdraví obecně, berouce na vědomí komplexní změny ve stavu. Medicína vydává více než tucet známky, ukazující na napadení parazity. Vezměme si tyto příznaky v podobě tabulky.

Což ukazuje na parazity v lidském těle?

Příznak Co se děje v těle?
Alergické reakce Pokud člověk náhle začne trpět příznaky alergie, stojí za to přihlásit k parazity. Faktem je, že výběr škůdce toxické a imunitní systém může reagovat výroba zvýšené množství obranných buněk, které zase způsobují podráždění a alergie.
Bolest ve svalech a kloubech Paraziti jsou schopni bydlet v pojivové tkáni, kloubní tekutiny, svaly. Přechod, které způsobují bolest, kterou mnoho odepsat na artritidou, zranění nebo strečink. Ve skutečnosti bolestivost svalů a kloubů mohou ukazovat na zánět, který v důsledku života parazitů.
Anémie Prvoci, kteří žijí v do krevního řečiště člověka, živí se buňkami v krvi a mohou způsobit podstatné její ztrátu. Také anémie způsobují paraziti, výfuk užitečné látky ze střev hostitele, včetně železa.
Bolesti hlavy Pravidelné bolesti hlavy, závratě, záchvaty nevolnosti poukazují na intoxikace organismu vzhledem parazitární parazitární onemocnění.
Bezdůvodné snížení/zvýšení hmotnosti Nedostatek tělesné hmotnosti dochází z důvodu vnitřní spotřebitelů potravin, kteří se živí tím, že a je člověk. Zvýšení hmotnosti v souvislosti s tím, že tělo naopak, ztrácí užitečné látky, člověk neustále zažívá dostihy cukru v krvi a cítí hlad.
Poruchy spánku Časté probouzení, nervozita a citlivý spánek, často související s parazitární kontaminace. Játra se snaží vyčistit od toxických látek, vylučovaných parazity, a obvykle její aktivita připadá na hlubokou noc. Také člověk může obtěžovat svědění řiti, ne dávat klidně spát.
Bruxismus (vrzání zuby ve spánku) Skřípání zuby – jeden z příznaků napadení parazity, je zvláště častý u dětí. To je věřil, že přesně tak nervová zakončení reagují na intoxikace a zánětu.
Svědění v oblasti řiti Helminti se často projevují svěděním v anální díře, zvláště často tento příznak je běžné u dětí.
Porušení židle Zácpa nebo průjem – možné příznaky, ukazující na parazity žijící ve střevech. Zácpa souvisí s tím, že bujná invaze vede k ucpání střevní vývody, průjem.
Podráždění střev Při zánětu stěny orgánu, paraziti vyvolávají moštu dráždivého tračníku. Tento proces se zhoršuje nasákavost užitečných látek, a také dělá to nemožný vstřebatelnost tuků ve správném oddělení, které s sebou nese křeče a bolest.
Nadýmání Nadýmání, pocit odhaluje, nafouklý břišní – jasné znamení přítomnosti v těle parazitů. Věnovat pozornost na tento příznak, je nezbytné, pokud plyny se dějí bez ohledu na příjem potravy.
Kožní problémy Kopřivka, akné, ekzém, dermatitida a jiné vyrážky na kůži – signál o tom, že je organismus napaden parazity. Výsledky jejich činnost negativně ovlivňující GIT, který bude "vysílání" a na kožní kůže.
Poruchy nervového systému Zvýšená vzrušivost, nervozita, deprese a pocity smutku mohou být příznaky napadení. Systematické otrava těla vede k poruchám v nervovém systému, a to zejména tento údaj je platný pro děti. Bezpříčinné plačtivost, rozmary a obavy mohou mít pod sebou docela "fyzickou" půdu.
Chronická únava Apatie, ospalost a neochota provádět i minimální fyzickou aktivitu – "ahoj" z těla, trpící intoxikaci a nedostatek živin, prvků, které kradou parazity.
Snížení imunity Časté virové a bakteriální onemocnění, porušení mikroflóru, nachlazení a infekce – příznaky parazitární onemocnění. Paraziti oslabují imunitu, snižuje produkci imunoglobulinu a.
Obecné narušení pohody, bolest v různých orgánech V závislosti na lokalizaci, paraziti mohou negativně zasahovat do práce všech orgánů: plic, srdce, mozku, jater nebo slinivky břišní.
Rozvoj nádorů a formací Výše uvedené příznaky a symptomy, a to zejména shromážděné dohromady, provokovat vznik různých nádorů, včetně rakoviny. Připojená parazity organismus není schopen bojovat s jejich růstem.
diagnostika parazitů

Výše uvedené příznaky se jen zřídka vyskytují na jednom místě, aby se to stalo, parazitární invaze musí být velmi silný. A tady je kombinace ze tří-čtyř příznaků se vyskytují všude. Vezměme si to na příkladu specifických infekcí:

  1. Škrkavka – bolesti ve střevech, poruchy stolice, dysfunkce jater a slinivky břišní.
  2. Pinworms – pálení a svědění kolem řitního otvoru, průjem, nadýmání, skřípání zubů, poruchy nervového systému, ztráta chuti k jídlu, záchvaty bolesti hlavy.
  3. Lantecy – snížení tělesné hmotnosti, alergické reakce, poruchy imunity, nemoci střev.

Diagnostika parazitů

Pokud člověk zjistil od sebe nebo své blízké některé z výše uvedených příznaků, je vhodné projít diagnostiku, abych měl jistotu, že odhalit parazity v těle. Pro to je možné se obrátit na praktického praktickému lékaři (nebo pediatr, jde-li o dítě), aby si příslušné místo určení. Jako obvykle, okresní vystavuje doporučení na vyšetření krve, slin a výkalů.

Moderní medicína nabízí také imunologické studie na parazitární napadení, stejně jako komplexní testy, odhalení konkrétní skupiny parazitů. Bohužel, tyto složité testy jsou zpoplatněny a předat je možné v soukromých klinikách. Ale získané výsledky ukazují přesně na určitý druh škůdce, který umožňuje přiřadit adekvátní léčbu.

Není tam žádný lék, stejně efektivně herectví na všechny skupiny parazitů. Také při jmenování léku je třeba brát v úvahu fázi vývoje škůdce, tak jako léky, které působí na vajíčka, nemohou zasáhnout dospělí jedinci. Proč začít terapii je třeba tehdy, když na rukou již mají testy a jejich dešifrování. Obvykle lékaři používají několik typů léků, o kterých budeme vysvětlím níže.

Léčba parazitární invaze

Anti-parazitární léky, které existují v současnosti, mají širokou škálu působení, pak je pokrývají hned několik druhů parazitární v lidském těle bytosti. Nicméně, jak jsme již poznamenali výše, každý lék má specifickou činnost, a je jmenován po provedené diagnostice. Nicméně, v lékařské arzenálu v případě napadení parazity jsou asi tucet finančních prostředků (a jejich obdoby), založena sebe jako bezpečné a účinné.

První skupina léků se používá při detekci v těle škrkavky, měchovci, odčervení. Léky jsou jmenováni, pokud je člověk napaden takovými parazity jako jsou pinworms, ascaris, vlasoglavy, Trichinel a podobné.

Druhá skupina léků má účinnost proti červy pásky, cestodes, tasemnice. K nim patří široké lentetsa, motolice, trpasličí, prasečí a hovězí tasemnice – právě tyto paraziti jsou nejčastější.

Stojí za to si uvědomit, že při napadení parazity jednoho člena rodiny, s pravděpodobností 99%, zbytek domácnosti jsou také nositeli těchto škodlivých organismů. Respektive konat diagnostiku a léčbu doporučuje celou rodinou. Totéž platí pro malé skupiny lidí, pevně komunikace mezi sebou (dětský zahrádka, například).

Lidové metody, jak se zbavit parazitů

lidové metody léčby

Léčba parazitů výrazně komplikuje skutečnost, že v průběhu života se neustále množí, čímž se v těle člověka a současně jsou i vajíčka, larvy a dospělí jedinci. Příjem léčiv je obvykle jeden, s opakováním přes 10-14 dní, aby se z těla jedince, čas růst během této doby. Také příjemnou variantou je pomocná, lidová terapie, která je schopna poskytnout podporu tradiční lékařské léčení.

Při nástupu k léčbě parazitů domácími způsoby, diskutovat s lékařem. Ne všechny recepty jsou stejně bezpečné – v závislosti na věku a zdravotním stavu pacienta, mohou ukázat jako nevhodné.

Nabízíme několik lidových receptů, osvědčený v průběhu let a má největší počet pozitivních hodnocení od lidí, kteří zotavil od parazitů tímto způsobem.

Tinktura pelyněk. Polévkovou lžíci práškového suchého pelyňku zalijeme 100 ml alkoholu a dva týdny trvají na tom, na chladném a tmavém místě. pak tekutinu filtrovat ji a užívají třikrát denně 20 kapek před jídlem.

Dýňový semínko. Čerstvé nesolené loupané dýňová semínka (300 g) mletý v mlýnek na kávu, pak se spojují s medem nebo s vodou (1:1). Směs je třeba jíst nalačno, po kterém se ještě tři hodiny se nedá jíst, a pak je třeba vzít projímadlo. Faktem je, že dýňová semínka obsahují zvláštní látku, která paralyzuje škůdců a dočasně náročné mají možnost upevnit na stěnách orgánů.

Houbový tinktura. Je vhodnější použít bílé houby nebo lišky, protože obsahují látky, které zabíjí a dospělých červů a larev. Hrst čerstvých hub se nalije sklenici vodky a trvají na tom, dva týdny, pak se tekutina přefiltruje a pít lžičku před spaním. Samozřejmě, tento způsob není vhodný pro těhotné a děti.

Kůra granátového jablka. 50 g čerstvé kůry granátového jablka zalijeme dvěma šálky vařící vody a vaří na ohni do doby, dokud kapalina se sníží objem na polovinu. Po infuze pít doušek, po půl hodině brát projímadlo. Během čtyř hodin je třeba, aby upustily od jídla. Na konci procedury se doporučuje čištění klystýr.

Odvar z hřebíčku. Suché hřebíček rozemletý na prášek, lžičku kterého se nalije sklenici vařící vody a teplé na vodní lázni po dobu jedné minuty, pak se podává s víkem a trvají na tom, půl hodiny. Užívají odvar pouze v čerstvém stavu, po čajové lžičce třikrát denně, půl hodiny před jídlem.

Jak se zbavit parazitů lidovými metodami bude mnohem účinnější, pokud budete jednat v areálu. Nejprve je třeba zdát lékaře, předat analýzy a zjistit jejich výsledky. Poté, co jsou přijímány lékárna léky, to by mělo striktně podle předepsaného schématu. Předem poraďte s ošetřujícím lékařem své přání využít lidovými recepty a společně určit nejlepší možnost. Poslední krok k dobré léčení – prevence. O tom budeme diskutovat níže.

Prevence napadení

Hlavní roli v preventivních akcích zaměřených na snižování rizika nákazy, trvá hygiena. Dokonce i dospělí, kteří jsou dokonale informováni o nutnosti dodržovat hygienické předpisy, často tím zanedbává. Mezitím lékaři trvají na tom, že pravidelné preventivní opatření jsou schopny polovinu snížit riziko infekce parazity. K hygienické normy, povinné pro děti i dospělé, patří:

  1. Pečlivé mytí rukou mýdlem (po každém příchodu z ulice, kontakt se zvířaty).
  2. Zpracování rukou antiseptické gely nebo ubrousky.
  3. Denní výměna spodního prádla (pre-musí se žehlit horkou žehličkou).
  4. Týdenní výměna ložního prádla (praní v horké vodě).
prevence parazitů

Dítě je třeba naučit, že nebudou mít v ústech špinavé ruce, není sdílet jídlo se svými vrstevníky, ukousl za sebou. Dítěti je třeba vysvětlit nebezpečí pádu do těla nečistot, bakterií a parazitů. Zvláště pečlivě je třeba umýt si ruce po práci se zemí, s přírodou.

Jako každodenní prevence proti parazitům můžete přidávat potraviny, ostré koření a koření – většina škůdců je nesnášejí. Doporučuje se jíst cibuli a česnek, použít při vaření pepř, hřebíček, křen.

Shrneme

Pravidelná prevence, stejně jako pozornost k nejvíce zanedbatelné představoval uznání napadení parazity – jednoduchá pravidla, které chránit celou rodinu od problémů. K osobní hygieně, vaření, stejně jako dohled nad dětmi a zvířaty je třeba zacházet s maximální odpovědností. Postarejte se o své zdraví!